Długośc kabla, strojenie w Białymstoku?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
1. kabel od anteny ma zazwyczaj ok.4m długosci, czy jesli nie potrzebuje tyle to mogę go uciac tyle ile chce, czy mam go zostawic ?
2. Czy może ktoś wie gdzie w Białymstoku mogłbym zestroic CB.(niestety to jest moje pierwsze CB i nie mam zbyt wiele pojecia o tych sprawach)
  
 
Kolego, jesteś z Wysokiego Mazowieckiego, o ile się nie mylę jest tam firma zajmująca się CB (często tam bywam i nawet jutro będę - mówię o Wysokim a nie o tej firmie ). Często słyszę na CB w Mazowiecku rozmowy z serwisem...
A jeśli chodzi o Białystok to ja stroiłem na ul. Wołyńskiej, ale raczej jestem średnio zadowolony...
Drugi serwis CB w Białym mający niezłą opinie jest na ul. Kopernika... podobno gdzieś tuż zaraz BP, ale tam nie byłem i nie wiem jak jest.
No i jest też serwis gdzieś na Kraszewskiego, ale to to już zupełnie nie wiem jaki i gdzie dokładnie...


[ wiadomość edytowana przez: MacTB dnia 2005-08-25 18:47:11 ]
  
 
w Wysokim serwis CB ??! cos takiego. Czy np. bedąc tam mógłbys zapytac przez CB o adres tego serwisu?
  
 
Jasne, postaram się czegoś dowiedzieć, jeśli nie uda mi się przez CB to na pewno ktoś ze znajomych będzie w stanie pomóc ustalić adres
Pozdr!
  
 

2005-08-25 18:33:30, mario24 pisze:
1. kabel od anteny ma zazwyczaj ok.4m długosci, czy jesli nie potrzebuje tyle to mogę go uciac tyle ile chce, czy mam go zostawic ?

NIE TNIJ KABLA BEZ ODPOWIEDNICH POMIARÓW!!!!
NIE TNIJ KABLA !!!! SAM NIE TNIJ KABLA BEZ ODPOWIEDNICH POMIARÓW!!!

Skracając kabel w granicach do 0,6m można dostroić niektóre anteny.

ad 2. Nie pomoge Ci bo jestem jakieś 400km od Ciebie,
pozdrawiam
  
 
Niestety nie udało mi się dowiedzieć nic na temat tego serwisu w Mazie... Po prostu zalatany byłem i nie miałem kontaktu z ludźmi którzy mogliby to wiedzieć.
Jeśli potrzeba jeszcze tych informacji to od soboty znów będę w tamtych okolicach... ale po innym wątku widzę, że chyba to już zbędne bo kombinujesz ze strojeniem sam

Pozdr!
  
 
dokładnie, zakupiłem SWR miarkę i eksperymentuje.Co do serwisu, to byc moze słyszałes w radiu warsztat i sklep z częsciami dla tirów na ul .białoscockiej. ogłaszaja sie w CB
  
 
Nie wiem, jeśli w tym warsztacie zajmują się CB to możliwe.
Słyszałem zawsze pytania na temat dostępności anten i radyjek, zawsze chodziło o CB, więc raczej jest to serwis CB lub też sklep handlujący sprzętem CB