Chcę więcej mocy=DDD

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
W jaki sposób najlepiej podnieś moc w silniczku poloneza 1.6 ??
Pytam bo chce więcej mocy
  
 
sepo wuchta jest sposobów na podniesienie mocy np. ingeracja w gaźnik , głowice kolektory , a może jakieś turbo?!

Zależy ile chcesz na to przeznaczyć kasi i co chcesz osiągnąć?!


POZDRO
  
 
Moim głównym celem jest to żeby polonez szybciej się zbierał i był silniejszy bo przy większym obiciążeniu jest mułowaty
  
 
Sepo spróbuj splanować głowice , wypolerowac kanały dolotowe i wylotowe . Zabawy bardziej ekstremalne rozwiercenie gniazd zaworów , zmiana średnicy gardzieli gaźnika oraz zmiana dysz paliwa i powietrza itp.


POZDRO

  
 
masz gaznik? jezdzisz na lpg? jaki masz most?
silnik to tak: mozesz dac szybki walek rozrzadu, splanowac glowice, mocniejsze swiece, filtr stozkowy - ale to wszystko przy benie. choc planowanie glowicy pomaga tez na lpg - mi pomoglo... pozatym "szybki most" bo wiem ze duzo zalezy od jego przelozen. pozatym regulacja gaznika tez robi swoje no i wywalenie / przerobienie tlumikow. pierwszy odrazu wywal.
  
 
Mam silnik 1.6 na gaźniku, mam gaz i mam szeroki most z szybkim przełożeniem . Prosze o jakieś przeróbki nadające się do tych paramertów
  
 
Kiedyś na forum czytałem o przeróbkach w Poldku , było tam o przeróbce gaźnika . Koleś zrobił tak , że otwierały mu się w jednym czasie obie przepustnice .
Zrobiłem w moim Poldku tę zmianę i powiem , że w początkowej fazie obrotów nie widać oszałamiających zmian ( jakiś przytkany ) , ale przy wyższych obrotach , tak od ok. 3 tyś to nieźle wkręca .
Jak bym porobił jeszcze przy wydechu ( zakupiłem kolektor od GSI za 35 pln - zobaczymy czy coś pomoże ) ciekaw jestem czy , to ożywi dolne obroty .
Zastanawiam się czy wniesie coś pozytywnego , likwidacja pierwszego tłumika lub zastapienie go strumienicą .

Co Wy na to ?

Pozdro

[ wiadomość edytowana przez: degol9 dnia 2005-08-31 17:52:41 ]
  
 
Cytat:
2005-08-27 23:07:36, sepo pisze:
Moim głównym celem jest to żeby polonez szybciej się zbierał i był silniejszy bo przy większym obiciążeniu jest mułowaty



Powiem Ci Sepo , że po przeróbce gaźnika i zamontowaniu magnetyzerów ( z magnetyzerami jeżdzę już 8 m-c ) , to przy obciążeniu pięcioma osobami i z pełnym bagażnikiem , przy 3 tyś , to mój Poldas nieźle się ożywia , wskazówka prędkościomierza robi się jakby była po mocnej kawie , ale muszę powiedzieć , że nie zawsze , zależy to od jakości gazu . Ale mam już sprawdzone stacje i na nich staram się tankować

Musze jeszcze raz zatankować na BP , bo jak kiedys zatankowałem , to miałem wielkie problemy z równą pracą silnika , był jakiś przymulony i po ostygnięciu silnika i ponownym włączeniu , musiałem przeregulowywać skład mieszanki gazu .
Od tamtego czasu zmieniłem filterek gazu , filtr powietrza , świece i ciekaw jestem , czy przyczyną nieprawidłowej pracy silnika, była jakość paliwa , czy może niesprawności wymienionych elementów w moim Poldku , choć po wypaleniu gazu z BP , zatankowałem na stacji którą odwiedzam często i objawy odrazu ustały

Pozdro
  
 
No widzę , że frekwencja na forum jak zwykle oszałamiająca , można by niezłego komara upolować wyciszyć się też można , ale na dłuższą metę , to robi sie nudnawo i Robinsonem odechciewa sie być
  
 
Z tym masz rację trochę nudno tu ostatnio
  
 
Po dwuch tygodniach - dalej nuuuda , do bani
  
 
to już przychodzi dużymi krokami koniec!!!



POZDRO
  
 
koniec już sie stał dawno tylko ciągle znajduje sie ktoś kto w to nie wierzy
  
 
To już jest koniec , nie ma już nic , jesteśmy sami , możemy WYĆ ...
  
 
to sprzedaj poloneza.

byla to odpowiedz na tytul postu.
  
 
No troszke malo ludu tutaj wiec moze zawitacie na fso.ptk.prv.pl ? Tam troszke wiekszy ruch jest
  
 
thanx
  
 
Poprawa fabryki, czyli dokladny "support" kolektorow z glowica, polerowanie kanalow, komor spalania. Wywazyc dynamicznie wal i tloki. Zalozyc wieksze zawory, sportowy walek. Ale w trucku?? Moze lepiej swap na DOHC
  
 
Jush się zastanawiałęm nad DOHC tylko nie wiem z jakiego typy przeróbkami się to wiążę. Tak na prawdę to wolał bym wrzucić 2.0 DOHC tylko muszę rozwarzyć wszystkie za i przeciw
  
 
We wrocku sa ludzie ktorzy to pakuja do poldka wiec masz sie kogo radzic.