Ostateczny wygląd Caliny

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Porównajcie sobie te zdjęcia. . Da się zauważyć różnice w wyglądzie przodu. Jest tak dlatego, że pierwotnie Calina miała mieć wlot powietrza zakryty z drobną szparą na wlot powietrza. Tak pierwotnie miało to wyglądać w sedanie (111 i hatcu (1119). Ostatecznie jednak zdecydowano, że 1118 i 1119 będą z przodu miały duży czarny plastik. A szkoda, bo atrapa jak nadwozie wyglądałaby znacznie ładniej, a nie tam taki plastik. Z kolei co do kombiaka - to pokazywano go w wersjach wyłącznie z plastikiem z przodu, nie konstruowano prototypów z atrapą wywodzącą się od nadwozia. Poza tym w hatcu i sedanie kształt świateł przednich zatwierdzono ostatecznie inny jak pierwotnie. Tak więc ostateczny wygląd Caliny spośród przedstawionych przeze mnie zdjęć to zdjęcia pojazdów (podam kolorami - tak jak jest): w kolorze czerwonym, ciemnozielonym i żółtym. Jak myślicie, dlaczego w trakcie prototypu zmieniono design przodu? Czy mogło to mieć wpływ może na pracę chłodnicy czy coś takiego? Niezależnie od wszystkiego, który design Wam się bardziej podoba? Bo mi bardziej ten z metalowymi elementami łączonymi z maską (w kolorze nadwozia) i szparą na powietrze. Ten plastikowy jakoś nie za bardzo mi pasi, taki się wydaje syfiasty i niewspółczesny. Ale to może tylko po zdjęciu widać taką opinię - może w rzeczywistości jest inaczej?

I co generalnie sądzicie o Calinach? Dla mnie 1119 jest podobna: z przodu łączy Golfa IV i nową Fiestę, a reszta jest jak nowa Corsa. 1118 - skrzyżowanie Golfa IV z Oplem Astrą II/Vectrą B. 1117 - Golf IV oraz daewoo Nubira kombi.
Z wyglądu fajne samochody, ale niestety trochę małe (B klasa wielkości). Ja nie za bardzo lubię takie małe, nawet jeżeli miałbym wozić tylko swoją dupę i nikogo więcej. Mi bardziej by pasiła klasa SUV lub ewentualnie C z osobówek.
  
 
Zmienili bo design tych zaokrąglonych modeli juz nie jest modny...
teraz znowu wchodza w mode bardziej kanciaste kształty(np STILO, CLIO- straszne brzydale). Ale z tego wniosek ,ze niedługo klasyczna , kanciata samara będzie Hitem
 
 
Mi się ten nowy przód bardziej podoba
Pozatym ja chciałbym auto wielkosci conajmniej passata,mondeo,laguny itp.Nic mniejszego
  
 
O i tu masz Grzesiu racje ja tez jezdzilem wczesniej odkad zrobilem prawko Fiatem Regata Kombi.Imusze przyznac ze tez wole samochody wieksze .Nie chcialbym nic malego.A najchetniej jakies kombi .Ach zeby to czlowiek mial pieniazki toby sobie kupil nowa 111 .Ale niestety jestem skromnym studentem i jezdze moja skromna 2107 .Btw. podlapalem teraz niezla fuche i mysle ze moze kolo wakacji zmienie samochod na jakas ladna samarke .Pozdrawiam
  
 
Cytat:
2003-03-14 22:43:27, pawel_krakow pisze:
Ale z tego wniosek ,ze niedługo klasyczna , kanciata samara będzie Hitem

Paweł, myślę, że to nie do końca tak. Znowu wchodzą do mody kanciaki, ale na pewno kształty tych kanciaków będą wyglądać trochę inaczej jak za czasów Samary. Tak więc Samara nie będzie chyba znowu hitem. A co do wielkości pojazdu, to myślę, że Calina to pojazd bardziej dla płci pięknej. Tak jak wszyscy przyznali mi rację - faceci wolą większe fury, nawet jeżeli wożą tylko jedną osobę - siebie. Ja np. bym chciał coś z segmentu C (chętnie jakąś "dziesiątkę") albo terenówkę - Niva 2123. Ale z kolei pojazd nie może być za duży - bo w takim też bym się źle czuł, jeżeli tylko ja jeden miałbym takim jeździć. A co do pań - one chyba bardziej gustują w małych samochodach.
  
 
Oj miły żebyś sie nie pomylił. Panie wręcz uwielbiaja auta terenowe, bo czuja sie w nich bezpiecznie z racji zajmowanej pozycji i wielkosci samochodu. Ale z drugiej strony masz racje, ze panie gustuja w mniejszych autkach, a szczegolnie mam na mysli P206, Clio i inne tego typu wynalazki.

Paweł - od kiedy Clio jest kanciaty??? Dla mnie ten samochod wyglada jak klucha.

Pozdrawiam
  
 
To prawda,w Białymstoku jeździ sobie pani(bardzo ładna zresztą Fordem T150 czy coś(taki 5 metrowy pick-up amerykanski).Widziałem tez panią w land cruiserze,fordzie transicie(takim duzym z bliźniaczymi kołami z tyłu).Pozatym mego kumpla matula jeździ za kierownicą Gimbusem(autosanem tym ogórasem) a boi sie jeździć dużym fiatem jakiego mają prywatnie,mimo że ma prawko kat.B.
Pzdr Grzesiek
  
 
"Kochanie jade na zakupy, biore Gimbusa!!! Nie czekaj na mnie z obiadem."


Bardzo DOBRE!
  
 
Zależy jeszcze od kasiory. Bo w mojej szkole pracuje taka bogata nauczycielka (czytaj: trafiła na bogatego faceta). I ona jeździ BMW. A w szkole pracuje nie dla kasy lecz dla zabicia czasu, bo w chałupie jakby ciągle siedziała to by zgupiała.
Ale jak baba ma mniej kasy to zadowala się jakimś małym samochodem najczęściej właśnie B-klasy. Poza tym oprócz pań B-klasa moim zdaniem zarezerwowana jest dla wieku po 60-tce.