Proszę o pomoc i radę w sprawie kupna zestawu do mobila.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Wiem że starzy bywalcy forum mnie przeklną że zadaje to pytanie na które było już pewnie wiele odpowiedzi no ale spróbuje.
Zamierzam kupić radyjko CB do mobila Ford Scorpio myślę o montarzu w tylnej klapie zamiast wycieraczki myślałem o takich opcjach.
1. Alan 100+
2. UNIDENA 520
Antena
1. PRESIDENT NEW ALASKA
2. TURBO 2001
3. President Meryland 7/8 f-ra
Proszę o ocenę i radę. A może jakieś inne propozycje
No i może ma ktoś jakieś dobre solidne i tanie namiary aby taki zestawik nowy kupić np na allegro.
Pozdrawiam i proszę o odpowiedź
  
 
Ja zakupiłem unidena 520, jak poszperasz po forum to sie przekonasz ,że jest to radyjko bardzo chwalone, duzo lepsze od alana 100. Co do anteny, to z tym była gorsza sprawa.Generalnie ja juz na samym poczatku byłem nastawiony na antene o dł. max ok 1m i taka tez zakupiłem, dodam jeszcze ,że w zupełnosci spełnia ona moje nie wygórowane wymagania. Ja osobiście nie wyobrażam sobie jazdy z np. własnie antena turbo 2001 która ma 2 m ,ale jesli komus to nie przeszkadzo ,to na pewno jest to dobra antena , dajaca zapewne wspaniały zasieg.
  
 
Tak może z pytaniem o radyjko przesadziłem czytając forum prawie wszyscy wskazują na unidena 520. Także największy problem to wybór anteny.
  
 
a no własnie., tym bardziej gdu wiercenie dziury w dach odpada .Ja mam antenke mocowana do uchwytu przykrecanego do krawedzi klapy bagaznika.Antena jak pisałem wczesniej ma ok.100cm i jest delikatna( 2mm średnicy u podstawy),ale porzadnie wykonana. Zakładałem na próbę druga antenę lemm AT 1200 (140cm) i okazywało sie,że długośc anteny oraz jej średnica (3mm u podstawy ) powoduje,że w czasie kołysania się ,porusza sie także cały uchwyt mocujacy, a w koncu jest przykrecony tylko dwiema małymi śrubeczkami za samą krawedź blachy.
  
 
Ja posiadam Alana 100+ i antene President'a Florida i naprawde nie nażekam więc wybór należy do Ciebie.....
  
 
Mój wybór co do radia padł na 99% na unidena 520 ale ta antena.
Może ktoś doradzi czy warto kupić droższą President Meryland 7/8 f-ra, czy tańszą President new Alaska jak mówiłem zamierzam montować w klapie bagażnika w otworze po wycieracce.
  
 
Cytat:
2005-09-04 10:27:15, Wojtip pisze:
Mój wybór co do radia padł na 99% na unidena 520 ale ta antena. Może ktoś doradzi czy warto kupić droższą President Meryland 7/8 f-ra, czy tańszą President new Alaska jak mówiłem zamierzam montować w klapie bagażnika w otworze po wycieracce.


No i zakupiłem Unidena 520 oraz antenka President Meryland 7/8
Chwilowa walka z kablem i miejscem w mobilku i zobaczymy jak to działa.
  
 
Cytat:
2005-09-08 20:43:39, Wojtip pisze:
No i zakupiłem Unidena 520 oraz antenka President Meryland 7/8 Chwilowa walka z kablem i miejscem w mobilku i zobaczymy jak to działa.



dziala dobrze - mam identyko zestaw, jeszcze dokladnie nie wiem, ale lapie napewno sporo powyzej 10 km