GRA sie jak głupie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam

Wszyscy zawsze mowili ze jak sie ma tube to glosniki na tyl bez sensu .Głupota wczoraj wstawilem TUbe GMS jeden z najwyszych modeli oprocz tego ma tylnej polce mam głosniki 20CM JBL CS308E i powiem jezusie chrystusie jak to gra pieknie seri ojescze do prozdu tweetery i 13 WRAZ ZE ZWROTNICAMI helixa ALBO hertza i bedzie kuniec swiata

pozdrawiam
  
 
Gra pięknie czy głośno? Tuba? GMS? - Nieporozumienie!!
  
 
gra glosno i czyto a tuba gms to wcale nie nieporozumienia swietnie gra jak na swoja cene nie jest sztyuka kupic tube za 700zl albo za 150 ta jest w przedziale cenowym srednim i gra wspanale nie chrarczy nic oprocz tego podlaczone sa te glosniki i tuba po d wzmacniacz 4 kanalowy
  
 
no widzisz wolek....dobrze zrobiłeś bo kto normalny jak wsadzi tube do bagażnika to wyciaga se na tyłu głośniki tuba daje bass sam jak bys niewiedziało pare ludzi... no i na tyle głośniczki to podstawa do dobrego grania... a jeśli mówia że to szajs to ich niesłuchaj niech se pogadaja bo i tak mało sie znaja co do car audio oczywiscie jeśli chodzi niby o takie szajskie głosniki:/ a na markowe to mało kogo stać... wiec ciesz sie tym co masz.. bo ja mam jakieś stare blaupunkty i dopiero sie zabieram do audio i napewno niewsadze jbl czy coś tylko coś kupe tanczego i dobrego
  
 
to cop pucek uważasz ze JBL 308 sa do bani czy jak
  
 
Taaaa tubaaaaa kawałek zwiniętej tektury z głośnikiem w środku - zero kontroli tylko dudnienie, ale co kto lubi. A to że głośnik nie charczy to akurat tylko dowód na to że jest sprawny.

Wolek jeżeli Tobie się podoba - super, ja bym nigdy czegoś takiego do auta nie włożył, a zamiast kupować Twoim zdaniem hiper-duper tubę za 700 PLN to bym kupił skrzynię z MDFu za 100 do tego głośnik JL Audio 10w0 za 499 i jeszcze bym miał na niezłe okablowanie.


[ wiadomość edytowana przez: Shaq27 dnia 2005-09-07 20:05:32 ]
  
 
Sliski temat... wszystko zalezy od ucha i portfela.

Czytalem o atuach, ktore samym przodem i wooferem z tylu wygrywaly zawody caraudio. Slyszalem tez auto z 2 wooferami i chyba 4 glosnikami z tylu i byla kicha.

Wiec nie sama ilosc (a czasami jakosc) sprzetu sie liczy. Pewnie najwazniejszy jest montaz oraz wlasne potrzeby/mozliwosci.
  
 
no JBL to najlepsza praktycznie firma zajmująca sie car audio.... a co do tub to jesli sie samemuy zrobi solidna to be.dzie baardzo dobra!!! bo tak to jest jak sie kupuje jakieś szajstwa za grosze np. tube jakaś papierowa to potem macie takie zdanie o tubach...
  
 


[ wiadomość edytowana przez: Shaq27 dnia 2005-09-07 20:09:31 ]
  
 
Kruchy ja nie mowie ze ja mam granie jak na db drag tylk ouwaza ze jak na to co do tej pory wsadzilem gra landnie a akurat wszutko kupuje w sklepie czyli obuowe do skrzynki jak i glosniki .Poza tym JBL ma najlepiej naglosnione auta jak bys nie wiedzial .Oprocz skrzynki i glosników mam etz wzmacniacz ktory zawsze cos daje i jest 100%sterownie basem jak i glosnikami.Sterownie z radia jest bo Sony CDX 5500R jest dopbra jednastka strujaca nie mowie o Alpine ktore uwazam za najlepsze ale w tej chweili nie mam kaski na cos takeigo wiec nie mozna mowic ze cos nie tak nie slyszles wiec niwe mzoesz oceniac .Ikonka przy niciu z glonikiem nie robi z cibie sędziego na zawodach
  
 
Tak czytam, czytam i postanowilem poprzeć głos kruchego.
Mnie, podobnienie jak kruchego, nie interesuje dudniący bas z papierowej tuby, tylko głęboko schodzący ze skrzyni wykonanej z mdf. Interesuje mnie sprzęcik, który gra pięknie, czysto ze smaczkami i szczegółami, a nie taki, który jest głośny, monotonny z przewagą dudniącego basu - bas ma być uzupełnienim sceny (np. zestawu przedniego 3-Way). Nie ilość sprzętu tylko jego jakość się liczy. Lepiej zbierać rok czasu kaskę na dobry sprzęcik, aniżeli kupić tanie badziewie, które po pół roku, albo jeszcze wcześniej mi się znudzi (pozorna oszczędność).
Co do marki sprzętu - polecam lekturę w postaci witryn internetowych firm, które zajmują się profesionalnym nagłośnieniem samochodów, popatrz jaki sprzęt montują, a montują zawsze sprawdzony sprzęcik poparty swoim doświadczeniem, a co świadczy o wygrywaniu przez nich różnych konkursów car audio.
Trzeba się wybrać do takiej firmy lub do dużego sklepu car audio posłuchać różnych głośników (mają nie tylko te z najwyższej półki - zawsze się coś dopasuje) - ja tak zrobiłem i dokonałem przemyślanego zakupu i montażu (niestety sam sobie bym nie poradził).
Ale wybór należy do ciebie, a odsłuch poszczególnego klubowicza będzie zawsze subiektywny, trzeba założyć sobie jakiś cel, który chcesz osiągnąć montując sprzęcik w samochodzie. Ja robię to etapowo. I etap - wyciszenie kompletne drzwi, panele na 16 cm kickbas, pierścień na 13 cm midrange w seryjnym miejscu (to już jest), II etap - słupki na 2,5 cm tweetery oraz montaż całego zestawu 3-Way z wymnianą okablowania (to już jest). Na razie gra to na zwykłym pioneerku i bez wzmaka (niestety radio nie daje rady przy głośnym słuchaniu, szczególnie kiedy ma do czynienia z głębszym zejściem basu). Planuję wzmacniacz czterokanałowy na początek przyszłego roku oraz zabudowę bagażnika (łącznie ze skrzynią, o której wspominałem wyżej).
Pozdrawiam wszystkich wrażliwych na muzykę, w pozytywnym tego słowa znaczeniu
Nadmieniam, że to jest moje prywatne zdanie poparte już jakimś doświadczeniem w tej materii, które do tej pory udało mi się zebrać i zdaję sobie sprawę, że są mądrzejsi ode mnie. Ale nie będę polemizował z ludźmi którym się wydaje, że jak tu czy tam coś usłyszeli to już są wszechwiedzący (śmiać mi się chce z niektórych ludzi jak czytam posty na forach o car audio) - ale to taka dygresja.


[ wiadomość edytowana przez: robhur dnia 2005-09-07 19:25:41 ]
  
 
robhur masz racje wiec dlatego mowie na glosnik izbiralem dlugo i mam a etraz pozycvzylem od znajomego skrzynke akurat gms i gra ladnie w tej chwili nie mam kasy na dokonczenie calosci ale w planach sa helixy lub hertz do przodu 2,5 cm tweeter ze zwolrtnica i 13 przod .Jbl gto slyszlem i mnie nie zadziwilo to jest ok na wiekksze autko gdzie claOSC SIE ROZNIESIE PO KABINIE I WTEDY OK
pOZDRAIWM wOLEK
  
 
Panowie, ta dyskusja nie prowadzi do niczego.
Każdy chwali co innego a inne rzeczy tępi, kazdy z nas ma inne ucho i co innego uważa za dobre granie.
Robhur buduje sprzę po trochu inny z nas założy coś tańszego i będzie chwalił.
Nie ma sensu rozwodzić się jaka konstrukcja jest lepsza i przemądrzanie się na wzajem mówiąc jak to ja nie znam się na Car Audio.
Pamiętajcie że każdy z nas wie coś .. co tak naprawe jest kroplą w morzu. Tylko wspólnymi siłami dojdziemy do czegoś więcej.
Jeden woli dudniący bas bo lubi czuć do na włosach i plecach a drugi powie że jest mu to wogóle niepotrzebne.
Każdy z Nas jest inny.
Radzę się nie obrażać wzajemnie i nie pisać o bezmózgach bo zamknę Wam tą piaskownicę i skasuję.
To tyle.
  
 
panowie...prosze was nie piszcie takich bzdur o zajebistosci tub i JBLow z media markt bo juz naprawde az sie smiac odechcewa...to ze cos jest popularne nie znaczy ze najlepsze...

nie chce tu na nikogo najezdzac czy kogos obrazac ale dla mnie tuba nie daje basu tylko dudnienie...to jest totalny szit dla kolesi spod remizy ktorzy maja naklejke "tunning" i cd na lusterku...Sadze ze nie chcecie miec dobrego czystego grania a tylko glosne 'dudnienie' takie zeby bylo slychac z 200m...dla mnie wies totalna:/

ps.Jedyny plus jaki moze niesc ze soba podlaczenie tuby to masaz plecow po wlaczeniu techniawy



[ wiadomość edytowana przez: Shaq27 dnia 2005-09-07 20:06:29 ]
  
 
popierwsze niepisze o kupnych tubach z jbl... tylko jeśli ktoś zrobi SAM z porzadnego materiału tube to to niejest papierowa skrzynka!!! lat mam 18 jeśli was to tak interesuje... a chodzi oto że jeśli sie wrzuci do tuby własnej roboty niemówie o jakimś badziewiu tylko z dobrego materiału głośnik JBL to napewn ozagra dobrze... podrugie to jak tak to was ciekawi to niewiem co tam źle napisałem o mojej babce z fizy ale to tylko szczegół... chodze do liceum aha wracajac do tematu to dobrze wiem że niekażdy lubi ciągłe ostre dudnienie że nieidzie wysiedzieć w aucie ale niektórzy lubia klasyczna muzyke wiec do tego raczej trzeba mieć taki baaardzo dobry sprzęt...
  
 
Wyciąłem część postów (tych z przepychankami) Jak dalej zamiast sensownej dyskusji będzie zadyma to wątek zamknę!!!
  
 
pucek ale to masz na mysli skrzynie czy tube?


a tak ogolnie to podpisuje sie pod postem robhura...amen
  
 
tube... idzie zrobić tylko trzeba mieć do tego głowe... ale skrzynie jest duuużo prościej zrobić zreszta sami wiecie... i praktycznie na to samo wychodzi
  
 
Cytat:
Raven w dniu 2005-09-07 o 19:41:01 napisał:
Panowie, ta dyskusja nie prowadzi do niczego.
Każdy chwali co innego a inne rzeczy tępi, kazdy z nas ma inne ucho i co innego uważa za dobre granie.
Robhur buduje sprzę po trochu inny z nas założy coś tańszego i będzie chwalił.
Nie ma sensu rozwodzić się jaka konstrukcja jest lepsza i przemądrzanie się na wzajem mówiąc jak to ja nie znam się na Car Audio.
Pamiętajcie że każdy z nas wie coś .. co tak naprawe jest kroplą w morzu. Tylko wspólnymi siłami dojdziemy do czegoś więcej.
Jeden woli dudniący bas bo lubi czuć do na włosach i plecach a drugi powie że jest mu to wogóle niepotrzebne.
Każdy z Nas jest inny.
Radzę się nie obrażać wzajemnie i nie pisać o bezmózgach bo zamknę Wam tą piaskownicę i skasuję.
To tyle.



Nie zgodzę się, że ta dyskusja do niczego nie prowadzi. Przecież jesteśmy na forum, które właśnie służy do swobody wypowiedzi na poruszony przez autora temat. Wymieniamy się poglądami i wskazujemy swój punkt widzenia na dany temat. Sam przecież zgłębiałem i zgłębiam nadal wiedzę na różne tematy przeglądając wątki na poszczególnych forach. Informacje te się potwierdzają, bądź nie podczas rozmów z fachowcami, w tym przypadku od car audio. Odsłuchuje różne auta z różnym sprzętem i odnajde swój cel, to co mnie najbardziej zadowala i pomalutku do tego celu zmierzam, czasmi jest bardzo pod górkę (szczególnie jeśli chodzi o forsę). Fakt zgodzę się co do obelg wobec klubowiczów - tutaj zalecam powściągliwość i więcej szacunku. Traktujmy się tak, jak sami chcemy być przez innych traktowani. Jestem pewny, że niektórzy z nas po tej lekturze choć w małym stopniu zmienią punkt widzenia i wcześniejsze poglądy, a wiadomo tak krawiec kraje, jak materii się zostaje.

Jeżeli ktoś poczuł się urażony moimi wypowiedziami to przesyłam na piśmie szczere przeprosiny .
  
 
Cytat:
2005-09-07 20:43:07, pucek2509 pisze:
tube... idzie zrobić tylko trzeba mieć do tego głowe... ale skrzynie jest duuużo prościej zrobić zreszta sami wiecie... i praktycznie na to samo wychodzi



Pucek, moim zdaniem to właśnie skrzynię zrobić jest o wiele gorzej, tuba to tylko kawałek rury czy to drewnianej czy "kartonowej" wic polega na jej długości średnicy i bass reflexie.
Natomiast przy skrzyni to można doktorat napisać jakie kanały, jakie przegrody, czy zamkniętą czy otwartą, jakie materiały jak odwrócony głośnik, moim zdaniem to jest dużo więcej kombinacji.

Robhur i to własnie miałem na myśli dalsze przepychanki nie mają sensu, natomiast jak najbardziej wymiana zdań jest wskazana.