Zmiana audio w Corsie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Myślę nad zmianą audio w Corsie. Chcę wywalić seryjne radyjko i przednie głośniki, a z tyłu wmontować coś większego w półkę.
Czy seryjna instalacja pozwoli mi na to? Jak są łączone przednie głośniki (gwizdki i średnio-nisko tonowe), razem czy osobno, występuje jakaś zwrotnica czy kondensatorek??
Chcę iść trochę na łatwiznę i wykorzystać fabryczne okablowanie, a zarazem mieć na wyświetlaczu godzinę, temperaturę i datę. Nie przewiduję wzmacniacza.
Znacie wymiary przednich głośników (średnica i głębokość)??
Acha i jak ściągnąć boczki z przednich drzwi żeby nic nie połamać??

Może ktoś podsunie mi jakąś ciekawą konfigurację sprzętu??

Dzięki za info
Pozdrawiam




  
 
powim tak pomysl masz dobry co do wyswietlacza to przy podlanczaniu radia odcinasz jeden kabelek i juz n=wyswietla ci sie normalnie data godz i temp.
co do reszty nie wiem proponuje z tylu dac na polke jakies mocniejsze sprzdu dolozyc "gwizdki" i mala skrzynke basowa ze wzmacniaczem do bagaznika
  
 
Witam !
Instalacja radiowa w oplu jest dosc solidnie zrobiona wiec bez obaw moze pan ja wykorzystac Przednie glosniki sa polaczone rownolegle(gwizdki i w drzwiach)i jesli sa dobre to naprawde nie ma ich co wymieniac na nowe natomiast do tylu moze pan sobie kupic cos lepszego(orginalnie rozmiar 13cm)Demontaz glosnika w drzwiachto odkrecic wkrety odciagnac na ok10cm od drzwi i pociagnac na dol(tylko dolna czesc tapicerki bo jest dzielona)
W razie watpliwosci prosze pisac Pozdrawiam
  
 
Witam!
Przepraszam za pomylke
Opis dotyczy corsy B
  
 
Kolega ma dobry pomysl bo instalacja jest ok , ja zapytam w corsie B 95r sa takie kratki z tylu do głośników jak tam głośnik wpakować? I jak kable wyprowadzić.
P.S do kolegi elektron02
Nie mówmy sobie na "pan" jest to klub i myślę ze traktujemy siebie jako dobrych kolegów mimo ze nigdy sie nie widzieliśmy
  
 
Kolega ma dobry pomysl bo instalacja jest ok , ja zapytam w corsie B 95r sa takie kratki z tylu do głośników jak tam głośnik wpakować? I jak kable wyprowadzić.
P.S do kolegi elektron02
Nie mówmy sobie na "pan" jest to klub i myślę ze traktujemy siebie jako dobrych kolegów mimo ze nigdy sie nie widzieliśmy
  
 
Witam wszystkich!
Prosze odkrecic boczki plastikowe z tylu a wszystko zobaczysz
Musisz zaczac od kupna kompletu(LiP)montazowego i wowczas mozesz zalozyc glosniki 13 cm(twoja sprawa jakie)Koszt kompletu redukcyjnego to 25zl Jesli to ci nie pasuje to pozostaje tylko BUM BAS.Osobiscie po zalozeniu glosnikow do tylu (mialem tylko z przodu) jestem zadowolony
Nie mialem instalacji (orginalnej)do tylu wiec musialem przeciagac przewody od slupka na dole przy drzwiach przednich bo do tego miejsca fabrycznie jest zamontowana na tylne glosniki
Pozdrawiam wszystkich!
  
 
Swietnie tylk jak wyciagnac stare radio czy po odhaczeniu haczykow to co pozostaje to kable , czy kable trzymaja seryjnego blaupunkta i niepozwalaja go wycianac??
  
 
Czyli do przodu to wejdzie mi max 13 cm z pierścieniami??

Mam zamiar skompletować coś takiego:
Radyjko Blaupunkt - prosty model min 4x40W
przóód: średnio -nisko tonowe + gwizdki na zwrotnicy Magnat
tył 3 - drożne 20 cm średnicy JBL
Wzmacniacz 2 - kanałowy Magnat na tył tylko.
w miarę możliwości wykożystać jak najwięcej fabrycznego okablowania + zsilanie do wzmacniacza.

Może ktos ma lepsze sugestie??
  
 
Ja bym na tył dał same woofery (jednodrożne). Podstawa sceny muzycznej to przód - koniecznie zestaw odseparowany na zwrotnicach. Poszukaj też informacji nt. wygłuszania drzwi - podobno efekt piorunujący.
  
 
Witam. Chciałbym założyć nowe głośniki na tył i zdjąłem już obudowe pod głośniki ale okazało się że nie są tam poprowadzone przewody. Z radia na pewno wychodzą tylko chce się dowiedziec gdzie sie koncza. i mam pytanie. Wiecie którędy one mogą tam iść do tyłu? Czy gdzieś w listwach przy drzwiach i czy od pasażera czy od kierowcy? A może w podsufitce? Prosze o pomoc.