Pora na kable....

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
glosniczki juz sa teraz tylko okablowanie pozostaje...

czy takie zestawy beda okey?
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=62288606

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=62288606

albo calibra zastawik?:
CPK 10AGU 30A z opr., 5+1mb zas.10mm2, 5mb sygn.CL225, 5mb ster.1,5mm2, 8mb głośn.2x1,5mm2, konektory, opaski 129,00 zł

czy lepiej osobno wszystko kupowac? jak tak to poprosze moze o jakas rozpiske....jaka powinna byc minimalna srednica, czy kable ekranowane, jaki bezpiecznik itp itd cena okablowania powiedzmy w granicach 100zl

aha....wzmacniacz 80Wx4 ch z przodu glosniczki 16,5cm 160W + tweetery a z tylu dla pasazerow jakies 10cm
z gory thanxuje

ps.Juz sie nie moge doczekac
  
 
Jeśli nie masz na przyszłosć zamiaru zakładać dużo mocniejszego wzmacniacza to kable zasilające 10 mm2 wystarczą spokojnie, więc możesz brać tego Dietza. Jedynie jak będziesz kładł kable to zasilanie wiadomo jedną stroną auta a sygnałowki drugą i weź sobie ten kabelek remote dolaczony do sygnałówek zastąp innym i puść go razem z zasilającymi

[ wiadomość edytowana przez: Shaq27 dnia 2005-09-08 23:12:34 ]
  
 
Tak jest ten Dietz będzie wystarczający na Twoje potrzeby
  
 
na razie na pewno nie bede zakladal w najblizszej przyszlosci mocniejszego wzmacniacza ale nie wykluczam ze kiedys cos mnie najdzie i bede chcial zamontowac jakis subwooferek

i teraz wybor....
to? http://www.allegro.pl/show_item.php?item=62004019
czy to? http://www.allegro.pl/show_item.php?item=62004019

roznia sie wlasnie gruboscia kabli zasilajacych i bezpiecznikiem...warto dolozyc czy nie ma sensu?

Shaq27: "i weź sobie ten kabelek remote dolaczony do sygnałówek zastąp innym i puść go razem z zasilającymi"

dlaczego tak?


edit:
a moze zaszalec i od razu cos takiego zakupic?

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=62224657

tu dodatkowo cyt."10 METR KABLA GłOśNIK 2 Rasy 1,5 KWADRAT" :>

ps.Dzieki za rady

[ wiadomość edytowana przez: zniesmaczony dnia 2005-09-09 09:38:46 ]
  
 
Średnica 20mm to już spokojnie pod wzmacniacze dużej mocy możesz stosować, ale z tym akurat zetsawem jest jeden problem. Wzmak pewnie będziesz miał z tyłu auta, a w takim przypadku 5 metrów to będzie za mało.

Kabelek remote puść razem z zasilającymi po to żeby w jak największym stopniu wyeliminować możliwość wpływu kabli zasilających na sygnałowe

Kabel głośnikowy 1,5mm to za mało (mozna go dać do wysokotonówek). Założ najlepiej minimum 2,5mm
  
 
cholera to ja juz nie wiem co robic...bo jesli 5m to za malo to nie ma sensu wogole brac :/ na pewno nie dojdzie?

czyli oprocz tego zestawu bede musial jeszcze 2,5mm glosnikowe kupic?...troche to drogo wszytsko :/

edit: a tak by the way to gdzie najlepiej w essim podlaczyc kabel ze wzmacniacza do masy? Zakladajac ze wzmacniacz jest w bagazniku a kabel do masy ma 1m

[ wiadomość edytowana przez: zniesmaczony dnia 2005-09-09 21:30:26 ]
  
 
5m wystarcza w mkV 3d jeśli się przewiercisz przez komore silnika koło aku do środka ,a co do masy to najlepiej w nie skorodowanym miejscu.A tak poważnie to u siebie wzmacniacze masy biorą z mocowań amorków.A co do gróbości weż lepiej grubsze bo od przybytku głowa nie boli a wybebeszać całe auto bo jest nowy wzmak?czy to ma sens? A różnica w cenie niewielka
  
 
Nie kładłem kabli w MKIV to na 100% nie powiem, ale mimo wszystko się obawaiam że jak będziesz to chciał ładnie ułożyć to może Ci braknąć. Najlepiej najpierw zobacz sobie jak ten kabel będziesz puszczał i zmierz jakimś kawałkiem sznurka czy 5m wystarczy.

  
 
no i zmierzylem sobie wczoraj tak pi x oko metrowym kabelkiem odleglosc jaka bylaby od wzmacniacza do aku i powinno wystarczyc te 5m z lekkim zapasem (zalezy po ktorej stronie w bagazniku zamontuje wzmaka)

hmm....teraz tylko oprocz tego zestawu dietza (125zl) musze sie rozejrzec za kabelkami 2,5mm do wooferkow i 1,5mm do tweeterow.:/
..jakies propozycje? (mozna mniej markowe kupic czy lepiej nie oszczedzac na kabelkach glosnikowych?)

ps.Jak polaczyc kabelek 1,5mm2 ktory idzie do tweeterow z glosnikami 16,5?Zlutowac na klemach glosnika?

ps2.Na wzmaku pisze ze trzeba dac 40A bezpiecznik...a w tym zestawie dietza jest 60A....czy to cos zmienia?

[ wiadomość edytowana przez: zniesmaczony dnia 2005-09-11 12:07:30 ]
  
 
Witam Wszystkich-to mój 1 post.
Mam pytanie co do kładzenia kabli-u mnie w escorcir (MK IV) siedzac w aucie pod progiem po lewej stronie idą jakies kable (po prawej juz ich nie ma).Prawdopodobnie jest to zasialnie do lamp albo silnika wycieraczek itp.Mam rozumiec że kładać kable do tylnych głosników mam puscic je obydwa obok siebie pod prawym progiem, tam gdzie nie ma kabli zasialjących?
  
 
Arni: lepiej poprowadzic tam gdzie nie ma kabli
  
 
ok...kable pod wzmacniacz wybrane i zamowione...teraz pora na kable glosnikowe ;>

mam tak z 10metrow kabla 2,5mm2 firmy technokabel (o ile mnie pamiec nie myli)...czy taki kabelek wystarczy czy lepiej zainwestowac w jakies bardziej markowe typu nakamichi?Czy bedzie znaczna roznica itd....bo troche szkoda mi wydawac kolejne 70zl za kabel ;/

druga sprawa to czy ma to jakies znaczenie czy kabel glosnikowy idzie kolo zasilajacych? czy lepiej go puscic razem w drugim progu razem z sygnalowymi?

ps.Zakupione glosniczki 16,5 cm juz sobie siedza w panelach i jak na razie sa zamontowane pod samo radyjko a efekt juz jest super (znacznie lepszy niz 13tki w slupkach)
...nie moge sie doczekac podlaczenia wzmaka i wygluszenia drzwi