Jakie inne światła do 125p?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
czy ktoś może kiedyś się zastanawiał, nad zmianą przednich świateł w 125-tce? Ostatnio zastanawiałem się nad wstawieniem takich z fiata 131 (duże prostokątne) widziałem na jakiś zdjęciach ze zlotu we włoszech fiata z takimi światłami nie wiem czy to była seryjna produkcja czy przeróbka. Ciekaw jestem co o tym myślicie, a może ktoś coś takiego już robił ?

[ wiadomość edytowana przez: BIAŁY dnia 2005-10-03 11:04:43 ]
  
 
Kumpel wstawil do 125 lampy od Wartburga!! Wyciale je razem z mocowaniami w wspawal do Fiata!! Wygladalo niezle ale niestety Fiat polegl.......
  
 
A moim zdaniem najładniejszy w 125 jest właśnie przód z czterema"oczkami".I po co to psuć...?
  
 
Po raz kolejny już poruszam temat lamp soczewkowych w DF'ie i nie mogę się zebrać, aby zamówić archiwalny numer GT z tym fiatem ale za to znalazłem zdjęcie tego Fiata na KJS'ach .
Oto i on:




  
 
Musze przyznac ze calkiem ciekawie sie prezentuje ten fiacik z tymi oczkami.
  
 
uj bleee - może te lampy mają lepszą wydajność, ale wg. mnie ten przerobiony przód jest brzydki.
Zgadzam się całkowicie z Kaovietz`em, że oryginalne lampy i kierunkowskazy lepiej wyglądają/współgrają. Auto wydaje się mieć przyjemny wygląd w oryginalnym stanie, a ten ..... yy no mnie się to wcale nie podoba, choć jak opisalem moze jest wydajniejsze....
  
 
Cytat:
2003-03-17 16:37:26, voyteck pisze:
Musze przyznac ze calkiem ciekawie sie prezentuje ten fiacik z tymi oczkami.



Wygląda nieźle ale mi i tak najbardziej pasi orginał
  
 
Rieger: czy mozesz powiedziec jakiego koloru jest ten Fiat? Kiedys widywalem w Gdansku takiego z prostokatnymi swiatlami, ale myslalem, ze to oryginal z konca lat 70-tych.

Pozdrowka
Adamus
  
 
Tego zoltego widzialem w piatek na Badaniu Kontrolnym przed Pucharm Zimy
  
 
Nie Adamus ten Fiat juz niestety nie istnieje a byl on koloru jasno zielonego! Kumpel stwierdzil ze trzeba cos w nim zmienic i wstawilismy lampy od Wartburga .Prezentowal sie bardzo ciekawie no ale jak wspomnialem juz nie istnieje.

Jedyne co z niego zostalo to radio i komplet przednich reflektorow (3 nowe i 1 uzywany) ktore sa z reszta na sprzedarz...aha chyba jest gdzies jeszcze zderzak tylny ale nie jestem pewny.
  
 
Ja przemyśliwałem nad założeniem do DF świateł od Łady 2104. Trochę trzeba by poprzerabiać, ale mają duuużo lepsze światła mijania. W ogóle bez porównania.
  
 
A ja jestem pewien,że w latach 80-tych jeździł po Bydgoszczy brązowy DF z przednimi światłami od Wartburga(w każdym razie były prostokątne).Tata tłumaczył to "bratnią pomocą"w związku z problemami z dostawą części do FSO.Myślałem więc do dziś,że była to wersja fabryczna.Pamietam też,że plastikowe ramki świateł wyglądały jak fabrycznie dobrane do takich reflektorów.A od czego pochodziły prostokątne reflektory w Poldkach?Bo takie wersje przecież bywały(nie chodzi mi oczywiście o Caro...).Choćby w tym na naszej stronce,u góry?Wydaje mi się,że to maluch...Ciekaw jestem co o tym sądzicie?
  
 
Cytat:
2003-03-17 21:58:34, kaovietz pisze:
(...)A od czego pochodziły prostokątne reflektory w Poldkach?Bo takie wersje przecież bywały(nie chodzi mi oczywiście o Caro...).Choćby w tym na naszej stronce,u góry?Wydaje mi się,że to maluch...



To były swiatłła zdaje się ze starszego wartburga (produkowanego do 1983r)
Parę razy widziałem też przód od przejściówki z lampami od Łady 2107
  
 
światła w DFie zamieniłbym ewentualnie na te z oryginalnego włoskiego 125p - takie kwadratowe x4. choć i tak wolę moje oczka...
  
 
zobaczcie na tej stronie http://clubfiat125.no-ip.org/expo%20carburando.htm lub http://clubfiat125.no-ip.org/fotos%20de%20encuentros.htm i będziecie wiedzieć o jakie światła przednie mi chodziło
  
 
Ja nie zmienilbym na wloskie, bo podobno lubily pekac, w Polskim Fiacie to poprawiono (jako jedna z niewielu rzeczy).

A propos swiatel, to widzialem niedawno Renaulta 21 kombi z pasem przednim od Poldefixa.
  
 
Jeśli można to ja jestem przeciwnikiem zmiany świateł. Fiacik straciłby swój charakter. Zmiana świateł tylko w przypadku gdy auto przechodzi większe modernizacje ale tez nie koniecznie.
Oczywiście to tylko moja opinia.
Pozdrawiam
  
 
Te DFy z dużymi pojedyńczymi prostokątnymi swiatłami to seria , nazywały się 125 Mirafiori - tylko było robione na licencji chyba w Argentynie w latach 80tych . Pick upy i kombiki tez były inne niż nasze - taka równoległa ewolucja najpierw były z pojedyńczymi okrągłymi , z podwujnymi , potem prostokątne ze zderzakami jak w 132 , później wyglądało to uż bardziej jak Argenta - cała buda poprostu DF ale pas przodu i tyłu , zderzaki jak w późnym 132lub Argencie .Ciekawy pomysł z tymi światłami ale to już nie to samo
  
 
Te prostokątne światła w polonezach C nie są od malucha na pewno. Moim zdaniem te same światła służą za wkłady do lamp w carówkach. Co do fiatów, na Ocalić od zapomnienia podają, że wypuszczono serię w 76. z lampami od wartburga. Mam ten numer GT z żółtym fiatem, te lampy nie są ładne. Światła jak oczy, im większe, tym lepsze (bez przesady).