Panel drzwiowe?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!!!

Czy robil sobie ktos sam panele glosnikowe na drzwi?
Mam kilka pytan:

1. z czego? Sklejka? jak gruba...
2. czym obic i gdzie kupic
3. jak to przykrecic do drzwi by sie nie urwalo
4. moze jakies fotki jak to to wyglada?

Znalazlem takie panale ale chca 80zl za 2 szt. wydaje mi sie ze jestem wstanie samemu zrobic dwa za 40zl..

Pozdrawiam
  
 
Ja takie panele będe robił dopiero w sobote, a moje zmagania postaram zamieścić w dziale " warto wiedzieć". Ale jestem już przygotowany teoretycznie . W moim przypadku takie widoczne elementy jak panele raczej nie wchodzą w gre, i musze zrobić pudło wewnątrz drzwi, tak żeby głośników nie było widać a ładnie grało....Ale panelki do przykręcenia głośników musze i tak zrobić, tyle że zaślepić je fabrycznymi miejscami. Wybrałem płyte, taką do mebli, o grubości ok 15mm, cena ok 20zł. Trzeba je przykręcić do konstrukcji drzwi bardzo solidnie, i dopiero do nich dokręcić kosz głośnika. Ja proponuje zaślepić potem jakimiś fabrycznymi plastikami, żeby nie było widać, ale jak się nie boisz że ci w nocy je....... wyrwali, to obij te panele taką samą tapicerką, jak boczki, lub pomalować na czarno , i tyle co można z tym zrobić. Proponuje jeszcze solidnie wygłuszyć wszystkie blach( patrz warto wiedzieć wygłuszanie samochodu - isover ) i pasta głusząca, bo bez tego to marnie to widze
  
 
Tak ale ja sobie nie wyobrazam 16cm glosnikow w srodku) tam jest miejsca tylko na male 10 jakie mam aktualnie - w oryginalnych panelach... i wlasnie te plastikowe panele chcialem czyms innym zastapic co by wlozyc 16... u mnie na szczescie nie kradna...

  
 
Więc jak masz takie szczęście że nie kradną, to kup sobie grubąpłyte, i wytnij odpowieni kształt, i otwor na głośnik, ja wkładam elipsy Tonsila, tak żeby ich nie było widać - ale żeby grały perfekcyjnie, bo wbrew obiegowym opiniom one nie są takie zle, a nawet leprze- bo łatwiej ukryć - idealnie pasują w przestrzń wewnątrz drzwi( między wzmocnieniami) i jak się upre to je wkręce od wewnątrz. Jak już wszystko powycinasz to oklej jakąś wykładziną co Ci się podoba i z głowy, lub pomaluj na czarny mat.
  
 
hmm chodzi o zrobienie takiego dystansu? Wlasnie tez o tym myslalem bo prosciej bedzie to zrobic niz budowac panel...

Tylko czy to nie wplynie na brzmienie? Masz jakis pomysl na przykrecenie tego? Normalnei tak jak te orginalne? BOje sie ze nie wytrzyma... bo w srodku sa plastikowe koleczki... i teraz jak dam kawal plyty i glosnik to boje sie ze sie urwie tzn sruby z tych plastikowych kolkow wyskocza....
  
 
Na brzmienie to raczej napewno wpłynie pozytywnie , tylko wygłusz drzwi, bo przyniesie przeciwny efekt. A co do przykręcenia, to może przykręć na normalne śruby, tylko problem w tym jak tam umieścić nakrętki, można np: wyjąć te plastiki, wlożyć śrube łbem w strone poszycia( na zewnątrz samochodu) i zlapać nakrętką od środka. Ja tam mam tak zamiar zrobić.... i ma jeszcze tą zalete że ich nikt nie wyrwie... . Tylko jak to będzie naprawde to dopiero się zobaczy...Ale jest jeszcze jesen sposób- wkręc więkrze wkręty, ja mam tak teraz i jak sobie pomyśle że je będe musiał w piątek wykręcić... Super trzemają, a te plastiki im mocniej dokręcasz tym pepiej trzymają
  
 
Trochę rad otrzymałeś ale niektóre nie wydają mi się najlepszeznam kogoś od robienia CARAUDIO i trochę wiem (nie jak się chwalić). Otóż panele najlepiej robi się płyty MDF i tego jestem pewien. W zależności od wielkości panelu stosuje się różne grubości. Od 8 do 12 mm. Najprostrze panele robi się jak głośniiki czyli skrzyneczka z otworem na głosnik i to przykręca się w dowolne miejsce np na drzwi. Najważniejsze żeby na łączeniach pasowało idealnie uszczelnić np silikonem. Na przedniej płycie wiercisz otwory do przykręcenia głośników i od tyłu wsadzasz pazurki (nakrętka z ząbkami). Potem to wszystko oblejasz najłatwiej tkaniną taką jak do subwooferów a żeby wygladało super to skajem. Do tego idealnie nadaje się klej na gorąco w pistolecie. Potem już tylko na amen przykręcasz panej do czegoś np. Drzwi i zakładasz głośnik . I już ci gra. A jak chcesz mieć lepsze panele to znaczy wymyślne kształty i mają grać drzwiami to robisz to tak. WYTŁUMIASZ DRZWI za pomoca mat akustycznych (tanio na allegro) a nie watą tak jak ktoś napisał bo szyby nie otworzysz. Polecam 2 do 3 warstw tej maty (najlepiej jak jesst ciepło i opalarką dogrzewasz i matę dostosowujesz do powierzchni). Potem robisz z płyty mdf panel drzwiowy tzn wycinasz kawałek płyty który przyczepisz później do drzwi i do niego przyczepiony będzie panel głośnikowy. Ten kawałek może być nawet wielkości całych boczków drzwiowych (tak jest u mnie ). Teraz czas na pracę 3D. Mamy płytę którą przyczepimy do drzwi w miejsce oryginalnego kawałka boczku i do niego robimu stelarz (takie rusztowanie) \. Na to rósztowanie nakładamy matę i szpachlę. Gdy już na zaczyna to przypominać kształt jaki chcemy mieć to szlifujemy aż będzie gładziutko i pięknie. Obijamy skajem i przykręcamy do drzwi.Zakładamy głośniki i już na gra. U mnie grają jakieś badziewne trój drożne Blaupunkty za 150 zł para w sklepie a grają tak jak niezłe głośniczki za 500 albo i więcej kaski