Sony XR-C7200R - reset przy zapalaniu silnika

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam problem z radiem jak w temacie - przy zapalaniu silnika radio się zawiesza i przestaje prawidłowo reagować na klawisze. Aby go odblokować należy je wyłączyć i ponownie właczyć - wszystko działa wtedy normalnie. Problem tkwi w zasilaniu - a w zasadzie w spadku napięcia przy rozruchu ponieważ: jeżeli przepnę zasilanie radia po zapłonie na stały plus (wtedy może grać mimo wyłączonego zapłonu) problem nie występuje. Problem pojawił się kiedy odrobina wody dostała się do środka i zanim zdążyłem się zorientować - włączyłem zapłon.... i radio włączyło się i od razu zawiesiło - cały wyświetlacz się zaświecił. Co mogło paść? Na co zwrócić uwagę serwisantowi który by to naprawiał? Pytam bo byłem w jednym serwisie i gościu robił wielkie oczy i twierdził że to malo prawdopodobne żeby radio było uszkodzone. Ja jednak sprawdzałem je w innym samochodzie i jest to samo.
Pozdrawiam.
  
 
Nie umiem pomóc ale...

Mam SonyXployd z mp3, jak zapalam to radyjno przygasa, płytka się zatrzymuje, dźwięk milczy. Po odpaleniu, załącza się jakby nigdy nic i wszystko gra... czy można jakoś podłączyć zasilanie, żeby nie gasło radyjko? Nie wiem czy to nie jest dla niego szkodliwe.

  
 
lepiej tak zostawić jak jest ..........przecież te kilka sekund moze zgasnąć żaden kłopot.....a podłaczenie na stałe do akumulatora chyba nic nie da bo przy odpalaniu jest ogromny pobór proądu przez rozrusznik
  
 
Cytat:
2005-09-16 11:52:20, leo74 pisze:
Nie umiem pomóc ale... Mam SonyXployd z mp3, jak zapalam to radyjno przygasa, płytka się zatrzymuje, dźwięk milczy. Po odpaleniu, załącza się jakby nigdy nic i wszystko gra... czy można jakoś podłączyć zasilanie, żeby nie gasło radyjko? Nie wiem czy to nie jest dla niego szkodliwe.



To własnie dlatego radyjko przygasa, żeby zapalanie nie okazało sie czasem dla niego szkodliwe. Przy zapalaniu są spore obciążenia i radyjko sie wylącza właśnie po to żeby mu to nie zaszkodziło
  
 
dokladnie tak jak shaq napisal, jezeli masz radyjko podlaczone po stacyjce to jest to zabezpieczenie zeby mu sie cos nie przytrafilo i sie wylacza, a jezeli masz na ostro i sie wylacza to tylko wtedy gdy napiecie spadnie ponizej jakiejs konkretnej wartosci
  
 
mam radyjko jvc i mam ten sam problem jak chce posluchac muzy i sidze na dworku to kluczyk zawsze musi byc w stacyjce. w serwisie powiedzieli mi ze to sie da jakos zrobic tylko nie polecaja bo sprzet na tym w jakis sposob cierpi
  
 
Cytat:
2005-09-21 20:11:30, johnyy pisze:
mam radyjko jvc i mam ten sam problem jak chce posluchac muzy i sidze na dworku to kluczyk zawsze musi byc w stacyjce. w serwisie powiedzieli mi ze to sie da jakos zrobic tylko nie polecaja bo sprzet na tym w jakis sposob cierpi



Jedno do drugiego nic nie ma.
Jak chcesz żeby radio grało bez załączonej stacyjki to musizz kabel zasilajacy radia podpiąć do kabla gdzie w essim jest cały czas 12v.

Rozpis okablowania znajdziesz TUTAJ