Jakie głosniki polecacie ?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
musze wymienić głośniki 6X9 z tyłu no i prosze was o podpowiedz jaki byscie polecili z tych kture wymienie:
1.http://www.allegro.pl/show_item.php?item=63272736
2.http://www.allegro.pl/show_item.php?item=63263232

no i wymiana przednich też by stykneła no i pytanie czy wejdą na głębokość:
1.http://www.allegro.pl/show_item.php?item=63335514
2.http://www.allegro.pl/show_item.php?item=62873704
3.http://www.allegro.pl/show_item.php?item=63074814
dzieki i pozdrówka
bardzo proszę o help.
  
 
Cannibal trochę poprawiłem Twojego posta

Cytat:
Witam
musze wymienić głośniki 6X9 z tyłu no i prosze was o podpowiedz jaki byscie polecili z tych kture wymienie:
Propozycja 1
Propozycja 2

no i wymiana przednich też by stykneła no i pytanie czy wejdą na głębokość:
Propozycja 1
Propozycja 2
Propozycja 3
dzieki i pozdrówka
bardzo proszę o help.



[ wiadomość edytowana przez: _kruchy_ dnia 2005-09-15 10:31:25 ]
  
 
Hmmm po pierwsze nie lubię głośników z tyłu więc nie pomogę i nie będę tu dywagował nad sensem ich montażu.

Po drugie głośniki do przodu dwudrożne, hmmm ja bym proponował dobry zestaw odseparowany czyli woofery osobno i tweetery osobno, ale znowu nie będę nic narzucał ani przekonywał co do słuszności, ale z podanych marek największą renomą cieszą się JBL i Hertz - Lanzara bym odrzucił. Zaznaczam nie słyszałem żadnego z tych głośników wiec nic wiecej nie pomogę!!!
  
 
Popieram zdanie kruchego - nie słyszeliśmy żadnego z tych głośników, co do tyłu - nie jestem zwolennikiem głośników z tylu, dla mnie liczy się tzw. scena - dobry przód oparty na odseparowanym zestawie dwu lub trzydrożnym oraz skrzynia z subem w bagażniku, ale to się wiąże z dodatkowymi kosztami i przeróbkami. Jeżeli mieszkasz w większym mieście zapisz sobie jaki model cię interesuje i jedź do większego sklepu car audio i odsłuchaj w szafie, choć szafa nie odda ci tego co głośnik potrafi zrobić, ale lepsze to niż nic - dokonasz wyboru tego z czego będziesz zadowolony i szukaj na allegro. Nie zdawaj się na opinię ludzi - co człowiek to opinia - postaraj się gdześ tego posłuchać. Wydaj pieniądze raz ale trafnie.
Pozdrawiam.
  
 
Żadne
Choć też żadnych nie słyszałem.
Ale do przodu tylko zestaw odseparowany na zwrotnicy (!)
A tył jak chcesz koniecznie to juz te Hertze (z tych co podałeś).
I tłumienie drzwi.


[ wiadomość edytowana przez: Wojo dnia 2005-09-15 18:00:12 ]
  
 
Panowie lejecie miód na moją duszę bo miałem wrażenie że jestem jak Don Kichot walczący niczym z wiatrakami z głośnikami z tyłu!!!
  
 
Cytat:
2005-09-15 18:03:49, _kruchy_ pisze:
Panowie lejecie miód na moją duszę bo miałem wrażenie że jestem jak Don Kichot walczący niczym z wiatrakami z głośnikami z tyłu!!!

  
 
Cytat:
Pewnego dnia, a był to 15-09-2005 Kruchy napisał:

Panowie lejecie miód na moją duszę bo miałem wrażenie, że jestem jak Don Kichot walczący niczym z wiatrakami z głośnikami z tyłu!!!



Takich Don Kichotów jest więcej ...
Co prawda mam głośniki z tyłu samochodu - jakieś JBL (pozostałości przeszłości) - nie chcę ich wyjmować bo zostaną dziury - ale grają na minimum, praktycznie ich nie słyszę - w zasadzie to nie grają. Jak przyjdzie pora na zabudowę bagażnika to ich się pozbędę.
Nie ma to jak zestaw przedni będący swoistą sceną, scczególnie jak słucham koncertów akustycznych (lubię smaczki w muzyce). Acha nie jestem maniakiem techno.
  
 
Przód jest najważniejszy, nie ma dwóch zdań
Osobiście też mam z tyłu głośniki, ale jak jeżdżę sam to mam wyłaczony wzmacniacz radia i sobie milczą, ponieważ reszta nagłośnienia chodzi na wzmaku
  
 
Ja jestem posiadaczem Hertzow co prawda ECX 130 100W a nie DCX 130 80W, ale konstrukcyjnie sa one bardzo podobne. Byc moze róznica tkwi wlasnie w ich mocy. Jestem bardzo zadowolony z ich grania , bo sa bardzo precyzyjne i jesli tylko nie jestes maniakiem cieżkiego łomotu w aucie , a zależy ci na czystym dźwięku to gorąco polecam Hertze.
A jako że nie mam dostepu do żywic i innych polimerów ktorymi możnaby maskować istnienie tweeterów na słupkach (zreszta nawet nie mam doświadczenia zeby cos takiego samemu wykonywać ) to tweeterki są schowane pod maskownica w standardowym miejscu. Mnie to wystarcza a i nie przyczynia sie do "kuszenia" potencjalnego złodzieja, ktory może sie połakomić na zarąbanie ci sprzetu widząc, że audio jest rozbudowane o ponad standardowe"bajery" .
  
 
W takim rzaie co najlepiej założyć do przodu. Na głosniki chcę przeznaczyć 200 no i na twetery też mogę tyle. Chodzi mi tylko o to żeby dzwięk był czysty.
  
 
Cytat:
2005-09-16 23:05:16, ViKInG23 pisze:
Ja jestem posiadaczem Hertzow co prawda ECX 130 100W a nie DCX 130 80W, ale konstrukcyjnie sa one bardzo podobne. Byc moze róznica tkwi wlasnie w ich mocy. Jestem bardzo zadowolony z ich grania , bo sa bardzo precyzyjne i jesli tylko nie jestes maniakiem cieżkiego łomotu w aucie , a zależy ci na czystym dźwięku to gorąco polecam Hertze. A jako że nie mam dostepu do żywic i innych polimerów ktorymi możnaby maskować istnienie tweeterów na słupkach (zreszta nawet nie mam doświadczenia zeby cos takiego samemu wykonywać ) to tweeterki są schowane pod maskownica w standardowym miejscu. Mnie to wystarcza a i nie przyczynia sie do "kuszenia" potencjalnego złodzieja, ktory może sie połakomić na zarąbanie ci sprzetu widząc, że audio jest rozbudowane o ponad standardowe"bajery" .



Piszesz o ładnym graniu przodu... a z tymi tweeterami to dla mnie zarąbałeś na maksa... przecież teraz to praktycznie nie ma różnicy czy masz głośniki wielodrożne czy zestaw odseparowany... uwierz, że różnica jest zarąbista... Na bawienie się ze słupkami tez mi nie starczyło cierpliwości (juz chciałem mieć zrobione), ale jednak takiej zbrodni nie popełniłem

Cytat:
W takim rzaie co najlepiej założyć do przodu. Na głosniki chcę przeznaczyć 200 no i na twetery też mogę tyle. Chodzi mi tylko o to żeby dzwięk był czysty.



Nie licz tego w ten sposób. Zadaj sobie pytanie ile możesz wogóle przeznaczyć na gośniki (rozumiem że jakieś 400zł), gdyż kupuje się cały zestaw, a nie osobno midbasy i tweetery + zwrotnice. Zresztą wyliczyć zwrotnice do jakichś głośników nie jest rzeczą łatwą. Idziesz do sklepu i kupujesz zestaw zawierający te 3 elemnty. Wszystko jest juz ładnie do siebie dopasowane. Za 400 można już znaleźć cos ciekawego.
  
 
Wojo posluchasz na spocie w niedziele ... ja poslucham twojego i bedziemy bogatsi o doswiadczenia Ja mowie tylko wtemacie glosników ze Hertze naprawde ladnie grają , a poki co nie mialem okazji porwonac dobrze zrobionych tweeterkow z moim naglosneniem ... moze sie myle i kiedys jak jak mnie najdzie to sobie zakupie jakies "sykacze" ale wtedy wiem ze chcialbym to miec zrobione porzadnie i ukryte w słupkach, a poki co takiej mozliwosci nie widze. (glownie finansowo i umiejętnościowo ) Poza tym poki co podniecam sie bassami z subwoofera Krok po kroczku i moze kiedys zrobie show-cara
  
 
Masz rację, jutro wszystko oblookamy
  
 
Możecie napisać jakiś konkretny zestaw do 400zł??
  
 
DLS B6 za 439, Hertz DSK165 za 339, Zestaw Signata za 329, Helixy za 389 ewentualnie Phonocar'y za 479.

To moje typy!!!
  
 
Myślałem o 13 ponieważ nie będe kombinował z tymi podstawkami.
  
 
No to te same marki które wypisał Kruchy tylko w wersji 13cm
  
 
Ok dzięki. Duża będzie różnica miedzy 13 a 16. Jak ostatnio słuchałem na wystawie w media markt to różnica była ogromna
  
 
Cytat:
2005-09-26 12:13:35, blazej_84 pisze:
Ok dzięki. Duża będzie różnica miedzy 13 a 16. Jak ostatnio słuchałem na wystawie w media markt to różnica była ogromna



Sam sobie odpowiedziałeś

Tylko pamiętaj że trochę pieniędzy pójdzie na porządne zamontowanie wszystkiego - zobacz zabudowę drzwi robhura - nawet jak kupisz 16 i zamontujesz je byle jak - do jakichś plastikowych tandetnych podstawek, to na pewno nie zagrają lepiej od fachowo zamontowanych 13!