Wyjęcie silnika 2.0

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czy z poloneza da się wyjąc nie rozebrany silnik 2.0(Argenta) przy pomocy siły ludzkiej????HELP
  
 
Da się-już to parę razy przerabiałem. Potrzebujesz jakąś dłuugą rurę ( taką żeby przynajmniej wystawała po obu stronach samochodu po pół metra-oczywiście w poprzek a nie na długość ) Na nią nawlekasz albo pewną linkę holowniczą albo mocujesz w okolicach kolektorów stare paski klinowe i dźwigasz silnik. Oczywiście nie sam. Ostatnio robiliśmy to w pięciu-dwóch z każdej strony rury i jeden, który był odpowiedzialny za wyszarpnięcie silnika z poduszek i wałka sprzęgłowego. Jeżeli zdejmiesz głowicę z kolektorami wystarczy do tej zabawy trzech kolegów-dwóch dźwiga a trzeci wyszarpuje
  
 
No prosze praktytka czyni mistrza
Ja zawsze stosowałem metode pręta i pasków klinowych na kolektorach , we dwóch stawaliśmy na błotnikach na jeden wyrywaliśny na pas przodu , schodziliśmy z błotników , i na dwa sciągaliśmy na ziemią , robiłem tak trzy razy z silnikami DF polonez , ale 2.0 jest cięższy więc więcej rączek wskazane
  
 
a ile wazy "dwójka" a ile "normalny"???????
  
 
..hehe znajomy robi to sam własnymi gołymi rękami..ma takie coś w swoim polonie ..
  
 
ja opanowalem wyjmowanie silnika w 1,5 godziny, wyjecie samemu i bez skrzyni biegow. naturalnie na wyciagu. he he. w tym tygodniu bede tez wyciagal to dam znac jak dlugo to bedzie trwalo

-----------------
Pozdrowienia
Walezy

Fiat 131 Abarth s2000 :)
  
 
Cytat:
2003-03-18 22:33:18, rdt pisze:
a ile wazy "dwójka" a ile "normalny"???????


20kg więcej


[ wiadomość edytowana przez: Koot dnia 2007-09-14 10:21:45 ]
[ powód edycji: porządki ]