[Lamer CA] Moc głosników a radio

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam

Na temat CA nie wiem niestety kompletnie nic.

Chcę do radia 4x35W podłaczyć głośniki 150W 4 Ohm.
Pytanie za 100 punktów - czy to wogóle bedzie grało ?
Czy nic się nie popali ?
  
 
Jasne że będzie, tym bardziej że jeśli to głośniki no name to jak pisze 130w to mają 50w
Napisz może dokładnie jakie radio i jakie głośniki
  
 
Pewnie że będzie bo przecież głośniki posiadają jeszcze oprócz mocy wyjściowej coś takiego o czym niejednokrotnie nikt nie pamięta a mianowicie znamionową moc wejściową. Która najczęściej jest stosunkowo niska....... Do tego kwestia nr2 rozróżnienie jednostek mocy: w sygnale czy muzyczna itp. Często bylejakie głośniki nają podawaną tylko muzyczna sumowaną zwysokowonowego i średnioniskotonowego (w przypadku dwudrożnych) wyzażoną zaś w jednostkach które producent wymyślił chyba sam dla siebie. Zobacz zestawy za 50zł w kolorowych pudełkach marki panascanixs z napisem 1200 Watt
  
 
Głośniki maja być JBL LC-S 963 175W 4 Omy skutecznosc 92dB.
Radio jest nieco archaiczne - philips stary jak moje auto, pisze na nim 4x35 i są do niego podpięte głosniki fabrycznie zamontowane w drzwiach.

I do tego chcę podpiąć jeszcze te JBL i stąd pytanie czy to zagra i czy usłysze w końcu jakiś bas w moim aucie ? Acha, dodam że na tubę nie mam miejsca, dlatego głosniki 6x9.
  
 
Bój się nic to, że pisze 4x35 to wcale nie oznacza że ma taką moc - normalnie maksymalna moc jaka moze być dostarczona do głośnika to około 4x18W więc nie ma powodu do strachu!!
  
 
No jeśli to orginalny JBL to na 100 % nie musisz się obawiać zagra ładnie (na tyle na ile pozwoli radyjko). Nie zgodzę się z _kruchy_ co do tej mocy. Philips to dość renomowany producent i podaje raczej solidnie parametry swoich produktów. Inna sprawa jest z głósnikami szczególnie jeśli chodzi o głośniki NoName, zgadzam się z Remarq, tu jest dosłownie wolna amerykanka. Często się spotykam z głośnikami które mają tak ciekawe opisy jak wspomniane 1200 Watt tylko producent się nie zastanowił że 1200 Wat podzielone na 12 Volt daje tylko 100 Amperów (prawo Ohma). Tylko skąd wziąć tyle w samochodzie (na kanał).
Pozdrawiam.