ALPHARD PW 1203 - mocny bass??

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Słyszał ktoś o głośniku ALPHARD PW 1203 XE STAR 30 cm średnicy (duży i ciężki głośnik, trza brać w dwie ręce )
Co możecie o nim powiedzieć, miał go ktoś w samochodzie?

[ wiadomość edytowana przez: kordek4 dnia 2003-03-20 11:09:33 ]
  
 
A czy masz linka na strone gdzie można znaleść jakieś charakterystyki do tego głośnika?
  
 
Niestety, linkanie mam. Znam gościa, który to ma i sie zastanawiam czy brać. Najpierw odsłucham i się zobaczy
  
 
Ja Ci powiem tak...moj qmpel sam sklada woofery z glosnikow alpharta i mowi ze jest zadowolony z brzmienia ale wiekszosc moich znajomych ktorzy interesuja sie car audio sa innego zdania twierdza ze firma malo znana a glosniki nie naleza do najlepszych i szybko wysiadaja...decyzja nalezy do ciebie...a ile chce za tego wooferka?? pytam z ciekawosci bo koles ma do sprzedania ale wersja domowa z bass reflexem za 400 pln
  
 
NIestety ten glosnik nie cieszy sie zbyt dobra opinia. Moge osobiscie potwierdzic to co napisal kolega Rieger. Lepiej dolozyc i kupic cos trwalszego z czystszym dzwiekiem. A pozatym znam mniejsze glosniki ktore zchodzo o wiele nizej o sa efektywniejsze.
  
 
Jesli chcialo by ci sie bawic to mozesz sobie sam zrobic woofera a pomoze ci w tym program DLSbox2000!!!!

Mozesz go siagnac tutaj!!!!!

To jeden z lepszych programow do projektowania wooferow!!
Kumpel przy pomocy tego programiku zrobil skrzynke to poldasa z dwoma 16-tkami Blaupunkta i efekt zajeb.....!!!!!!!!!!!!! A koszt skrzynki 200 pln
  
 
juz sciagam.Moze to byc b. przydatny programik
  
 
ja urzywam WinISD mozna go sciagnac tutaj ale chetnie obejrze i ten programik
  
 
Kordek kup sobie np RockForda to dobiero bedziesz mial bol glowy no i ta jakosc, nawet niepolecam 30 do poldka. Ale jak kto lubi Skrzynke naprawde mozna zrobic tanio
  
 
Ja bym nie polecał tych wszystkich wynalazków, typu Alphard, itp, nie mówiąc już o słynnych 888

Według mnie do dołóż trochę kasy i kup coś firmowego, bas, jest naprawdę o niebo lepszy ze skrzyni 2x mniejszej. Osobiście zmieniałem już wiele razy głośniki, i najbardziej pasują mi JBLe, jest z nich naprawdę chol… niski bas, a nie jakieś tam pukanie. Ale mam minusy, tego Poldek pali 15l gazu, a jak się słucha na ful to potrafi 20l. No i już nie te przyśpieszenia, bo pare kilo mu przybyło.
  
 
Za teką cene to proponuje żebyś kupił calą tube TONSILA, perfekcyjnie wyliczona, najleprze głośniki w europie za tą cene( moje sugestywne zdanie...), Jak chcesz to kup ze wzmacniaczem, perfekcje formy, i sama nazwa TONSIL, jest najeprzą zachentą, Ale zrobisz jak będziesz uważał. I jeszcze jedno: Tonsil jest POLSKI, tak jak nasze auta.... i chyba nie chcemy żeby już do końca upadł ( choć jest w upadlości..... i sprzedaje swoje wyroby bardzo tanio , sam skorzystałem )
  
 
jezeli dasz rade uzbierac troche wiecej kasy udaj sie na jakas gielde rtv i kup sobie głośnik MAGNATA to co on potrafi zrobic jest niesamowite.kumpel ma taki glosnik znamionowej mocy ma 300W!!!!!NAPRAWDE POLECAM!!!!
  
 
Ja uważam,że głośniki Alphard są bardzo dobre,są pewnym kompromisem pomiędzy ceną,a jakością. Opini jest tyle ilu jest audiomaniaków.Jedni chwalą, inni odradzają. Ja przekonałem się,że nie warto inwestować w subwoofery drogich renomowanych firm takich jak np. Pioneer. Natomiast awaryjność każdego sub. zależy tylko i wyłącznie od osoby która go eksploatuje bez względu jakiej marki jest owy sub. Ja osobiście od 4 lat użytkuje subwoofer mało znanej polskiej firmy Tawo i jestem bardzo zadowolony!!!! Owa firma opanowała do perfekcji wykorzystanie głośników Alphard w zamkniętych obudowach typu band-pass. Ciekawostką jest to,że większość subwoferów Tawo jest skonstruowana specjalnie do podłączenia bezpośrednio pod wyjście mocy z radia.Nie jest konieczne stosowanie dodatkowych wzmacniaczy,wystarczy mocne radyjko np.4x40W i efekt mórowany!! Sub. te są 2 głośnikowe co pozwala równomiernie opciążyć końcówki radia,a przy tym niestanowi dla niego żadnego zagrożenia,tak jak w przypadku podłączenia głośników na tylnej półce. Subwoofery te można obejrzeć na stronie tawo.net.pl
Radze tam zajrzeć,ponieważ cena tych cacek nie jest wysoka!!!
  
 
Wszystko zalezy od ceny tego glosnika co ma kupic kordek, i od jego oczekiwan. Pozatym jak juz sie kupi 300w w rms to trzeba miec do tego dobry wzmachol, i sub z glosnikiem za 300zl zapewne wyniesie kolo 1000, ale to juz napewno bedzie zamiatac
Ja sam mam d subwoferki na alphardach (jeden w samochodzie 2 w domu) i rzadnej rewelacji to nie ma, ale nie mozna duzo oczekiwac z taniutkich glosnikow. Przy dobrze zestrojonej obudowie te glosniki napewno bede grac wystarczajaco z posolitym sprzetem. Bo po kiego grzyba ladowac do samochodu subufer warty tyle co reszta nasego sprzetu audio ?
  
 
Moim zdaniem wystarczy kupic dobry glosnik typu Blaupunkt,Magnat czy JBL a skrzynke mozna zrobic we wlasnym zakresie i napewno to bedzie bardziej oplacalne niz kupno np calej tuby Magnata....to moje skromne zdanie.....zreszta mam zamiar niedlugo zabrac sie za budowe skrzynki do poldasa
  
 
Ja mam głosnik Hanssen na słabym w zmacholu i jestem zadowolony, teraz będe wykonywał do niego nową obudowe, ponieważ tą co mam teraz jest za duża i źle są umieszczone bass-relexy. ja chce aby bass był głęboki i mięki, a nie dudniał tak abym musiał wymieniać tylnią klape co miesiąc!!
  
 
Ile ludzi tyle opini .

No wlasnie przejzalem stronke TAWO i niestety ale nic ciekawego na niej nie znalazlem. Te tzw subwoofery to tylko tuby z glosnikiem... Ja wychodze z tego zalozenia ze zeby glosnik basoy gral to jednak musi byc skrzynia z obliczonym litrarzem, odpowiednim umieszczeniem glosnika/glosnikow i i w odpowiednich miejscach bass-reflex. No to tyle..

Pozdroofka
Chlopak z HydeParku i jego GSI


[ wiadomość edytowana przez: voyteck dnia 2003-03-22 15:42:15 ]
  
 
Ja widzialem osobiscie konstrukcje tawo na 2 glosnikach 16cm i wykonanie jej bylo dobre wizualnie. NIestety nie wiem jak to gralo bo nie bylo zabardzo gdzie tego podlaczyc.
  
 
"Te tzw subwoofery to tylko tuby z glosnikiem... "- najwidoczniej nie odróżnia tuby od subwoofera. Dla informacji subwoofer ma głośniki zabudowane,skrzynia i tuba nie!!!! Owe subwoofery TAWO można kupić i posłuchać na Poznańskiej Giełdzie Samochodowej w sektorze części.