Polonez Truck 1.6 - dwa problemy

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
przedewszystki to witam jestem nowy i walę z grubej rury

1. przymierzam się do wymiabnny rozrzadu i czy mozemi ktos napisać jak to zrobić coś czytałem juz na tym forum ale nie znalazłem dokładnie.
nawet nie wiem czy mam pasek czy łańcuch

2. samochodzik nie wkręca się na obroty powyzej 4000.
wszystko jedno czy gaz czy benzyna jak by ktoś mu odciecie przestawił, do tych obrotów jeździ normalnie , normalnie zapala itp...
nie wiem czy to nie jest wina sondy lambda co myślice na ten temat. głowica w sensie luzów zaworowych i elektryka sprawdzana jest ok świece ok cewki itp..wszystko ok.
  
 
Doprowadź najpierw samochód do stanu bazowego (BASIC CONDITION) w sensie luzów, świec itp a potem zacznij sie martwić resztą.

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
ależ pawlezz, jeśli chcesz uzyskać jakieś informacje musisz dać szansę - przede wszystkim nie powiedziałeś jaki masz silnik w tym Trucku (jaki wtrysk ?) no i rocznik itp .. Jedyne co można Ci teraz powiedzieć to to, że silniki Poloneza mają pasek a nie łańcuszek rozrządu i w silniku 1.6 powinno się go wymieniać co 60 tys. km.
  
 
pod tym względem jest wszystko ok było sprawdzane ale już tracę pomysły co mozę być przyczyna rocznik 97 jednopunkt
tam jest jakiś napinacz wymieniać go czy zostawiać stary rolki chyba zostaną stare z tego co mówiliscie naśmigane ma 160 tys


[ wiadomość edytowana przez: pawelzz dnia 2007-01-17 23:14:34 ]
  
 
hehe no tak ale w 97 montowano dwa rodzaje jednopunktu no ale poczytaj TU , może Ci pomoże

O jeszcze jeden temat : klik

A co do napinaczy i rolek to ja bym wymieniał.

[ wiadomość edytowana przez: pablo_fso dnia 2007-01-17 23:20:14 ]
  
 
Cytat:
2007-01-17 23:17:30, pablo_fso pisze:
hehe no tak ale w 97 montowano dwa rodzaje jednopunktu no ale poczytaj TU , może Ci pomoże O jeszcze jeden temat : klik A co do napinaczy i rolek to ja bym wymieniał. [ wiadomość edytowana przez: pablo_fso dnia 2007-01-17 23:20:14 ]


a wogóle jak zczytać błędy z silnika?
  
 
my cały czas nie wiemy jaki ty masz wtrysk!

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Cytat:
2007-01-17 23:17:30, pablo_fso pisze:
...A co do napinaczy i rolek to ja bym wymieniał....



Które