Zakłócenia Od TV na CB Radio!!!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam! Gorąco proszę o pomoc.
Mam problem z zakłóceniami w CB radio( Super Cheetah+ antena bazowa 5/8 fali)).Posiadam TV 100hz który zakłóca mi CB Radio.Problem jest w tym ,że odłączam od niego antene, włączam go jako sam odbiornik i powstaja mi zakłócenia na radiu ok.3-5 s.Do TV mam jeszcze podłączone dwa urzędzenia tj.Nagrywarka DVd i Kino Domowe -podłączone są kablami EURO.Może to one powoduja zakłócenia.
Nie są to zakłócenia sieciowe gdyz podłączyłem radio pod akumulator i sytuacja po włączeniu "gołego" odbiornika powtórzyła się.Jest to TV 29 cali 100hz Daewoo, prawdopodobnie jest w nim przetwornica. TV stoi na parterze mojego domu a radio CB na piętrze w drugim końcu domu.Na parterze jest też zwykły 50 hz TV philips i jak jest włączony nic się nie dzieje.Sygnał pobiera z tej samej anteny.
Mam pytanie czy wie ktoś jak rozwiązać ten nietypowy problem?
Czy zastosować może jakiś filtr, gdzie go dostać ?A może ktoś posiada taki filtr?lub inne urządzenie do wyeliminowania tych zakłóceń.Chętnie kupię!!!
Proszę o pomoc!!!!!
  
 
Witam,
mam podobny problem, TV DAEWOO 29cali. Nie są one aż tak wielkie jak u Ciebie. Taka konstrukcja telewizora, jedyne co trochę pomogło to dokładne wymycie benzyną kineskopu i innego kurzu w środku. UWAŻAJ ŻEBY BENZYNA ODPAROWAŁA!!!!!!!!!
  
 
Kwestia zakłócen polega na prowadzeniu sygnału tym samym pionem kablowym.
  
 
Witam
Dzięki za porady ale niestety to nie to.Kable od anteny CB i anteny TV nie biegną razem.
Prosze o pomoc!!!

  
 
oddal radio od telewizora jak najdalej mozesz telewizor generuje zaklocenia wcz ktore sciaga radio, cheetah i supercheetah nigdy nie slynely ze zbyt selektywnych radii, przewaznie z tego co mieli moi znajomi to strasznie siali innym i odbierali wszystkie zaklocenia co prawda ja korzystam z connexa 4000 ale w samochodzie, ale w domu mialem rangera 2950 to jest radio godne polecenia ew lincoln
  
 
Cytat:
2005-09-29 21:03:46, jacki67 pisze:
Witam Dzięki za porady ale niestety to nie to.Kable od anteny CB i anteny TV nie biegną razem. Prosze o pomoc!!!



mi nasuwa się taka rada:

zmień telewizor
  
 
Częsta przyczyna takich zakłoceń jest żle zestrojona antenka, albo mikrofon który leci powyżej 3 kHz a w kiepskich radiach modulator to przeniesie i radio "sieje" po wszystkim co w pobliżu, pozdrawiam
  
 
Ja powiem tyle .Mam problem z zakluceniami z telewizorem ale to mnie wszedzie slychac jak nadaje.nawet u sasiadow w radio. Wszyscy maja juz dosc moich pogawedek przez CB.wiec koledzy tak juz poprostu jest to tylko CB.. pozdrawiam i zycze jak najmniej zaklucen...bayo....
  
 
Cytat:
2005-11-08 16:02:42, BajkowskiM pisze:
oddal radio od telewizora jak najdalej mozesz [...]



Cytat:
2005-09-26 10:01:58, jacki67 pisze:
[...]TV stoi na parterze mojego domu a radio CB na piętrze w drugim końcu domu.[...]



czytajcie się ze zrozumieniem...

tyczy się to też do kolegów piszących ostatnie dwa posty...








[ wiadomość edytowana przez: Admiral dnia 2005-11-27 12:11:40 ]