Przepisy: załadunek w kombiakach i dostawczakach

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam pytanko bardziej z ciekawości, zastosowanie nie gra tu roli. Jak jest w przepisach z poziomem załadunku (głównie chodzi mi o samochody kombi z kratką z tyłu oraz dostawczaki i półciężarówki)? Tzn.: czy załadunek licząc od podłogi takiego samochodu, może przekraczać poziom szyby tylniej oraz tylnich bocznych (jeżeli w przypadku osobówki położony jest na siedzeniu)? Wiadomo, że przednich szyb to nie może zasłaniać, ale czy tylnie może? Czy też jest inaczej, że tylnie szyby również muszą być odsłonięte, a ładunek może być położony tylko do poziomu szyb? W sumie gupia sprawa, sorry, że pytam, ale ciekawy byłem - interesują mnie zagadnienia czysto teoretyczne, mimo, że ja chyba ich nie zastosuję i taka wiedza mn się nie przyda.
  
 
Miły, nie ma ograniczeń. Widoczność musisz mieć zapewnioną od kątem 90* w każdą stronę siedząc na fotelu kierowcy. Tylnych bocznych i tylnej szyby może wcale nie być.
  
 
OK dzięki. W sumie to fakt, przecież są np. plandeki - tam to w ogóle nie widać nic przy cofaniu czy w ogóle pojazdy jadące za tą plandeką. Nie pomyślałem.
  
 
Prosta sprawa tak jak np z przyciemnianiem szyb:tylne mogą być asfalt,a przód ani grama folii przyciemniajacej
Z tyłu załadować mozna tyle,aby nie przekroczyło masy dopuszczalnej
pzdr Grzesiek
  
 
Cytat:
jak np z przyciemnianiem szyb:tylne mogą być asfalt,a przód ani grama folii przyciemniajacej



błąd: przednie też można przyciemniać, łącznie z szybą czołową, ale folia musi mieć 70% przepuszczalności światła
  
 
Tak,tylko że standardowo montowane szyby już mają zmniejszoną przepuszczalnosc,pozatym nikt nie patrzy czy to 70% czy nie,dowody i tak zabieraja,chyba ze na miejscu zerwiesz folię
Kumpel stał na przystanku i widział coś takiego:jechało BMW serii 3 z czarnymi szybami.Zatrzymała go policja i mówią do niego ze ma szybę przyciemnioną,on do nich:tak?naprawdę?i z łokcia w szybęi tak samo z drugą boczną
Panowie sie pozegnali a ten dresik pojechał pewnie kroić szybki do bmw
  
 
niezly model.
swoja droga to beemy mysza miec slabiutkie te szyby....
jak kiedys zatrzasnalem klczyki w trabancie, to probowalem dupnac szybe mlotkiem. dopiero za 2 razem poszla.
chyba, ze ten dres mial cos w rekawie....

-----
kurcze,przecież mówiłem żeby się podpisywać jak ktoś jest anonim
Grzesiek
 
 
jak się obawiasz to zaciemnij sobie tyl. szybę...
  
 
Shaft, widzę, że, podobnie jak ja wstawiłeś ikonkę z logo łady. A co do mocy silnika w Twoim profilu - 21040 czyli 1,3 ma wg moich danych 65 kM.
  
 
Cytat:
Tak,tylko że standardowo montowane szyby już mają zmniejszoną przepuszczalnosc,pozatym nikt nie patrzy czy to 70% czy nie,dowody i tak zabieraja,chyba ze na miejscu zerwiesz folię


jak papier z homologacją, to mogą Cię w pompę pocałować, a nie kazać zrywać, ani dowodu zabierać.