Jak podłączyć kondensator???

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
siemka
mam pytanko kupiłem taki kondensator http://www.allegro.pl/show_item.php?item=64796145 mam 2 wzmacniacze jeden carpower 4 kanałowy http://www.allegro.pl/show_item.php?item=64641195 a drugi blaupunkt gta 280 2 kanałowy i nie wieem jak to wszystko razem podłączyć a dokładnie jak podpiąć kondensator pod dwa wzmacniacze prosze pomóżcie
  
 
Przed podłączaniem czegokolwiek odłącz kable prądowe od aku lub wyciagnij bezpiecznik.

Ciągniesz + od akumulatora do Kondensatora. W odległości jak najbliższej akumulatora dajesz bezpiecznik sumujący dwa wzmaki.
Mase(-) podłaczasz tak samo pod kondensator.
Nastepnie ciągniesz + z kondensatora do rozety prądowej aby rodzielić + na blaupunkta i moncora.Tak samo z masa (-).

Widze ,że kupiłeś kondensator bez elektroniki trzeba będzie ładować.

W czasie tej operacji wyciągnij bezpiecznik, ten przy akumulatorze . Między zaciski bezpiecznika wpinasz żarówke- początkowo będzie ona świecić intensywnie a po kilku- kilkunastu sekundach intensywność świecenia zacznie spodać aż do zera.
Wtedy w miejsce żarówki wpinasz bezpiecznik i po sprawie.

Chyba ten model Dietza wymaga kabla remonte tzn. sterującego, ale głowy nie dam uciąć.Najlepiej jakby kondensator był jak najbliżej wzmacniaczy , krótko mówiąc daj małe odległości kabla między kondzio a rozetą i między rozetą a wzmacniaczami.
  
 
dzięki a mam jeszcze pytanko czy ten kondensator napewno jest bez elektroniki i co może sie stać jak coś zle podepne i bedzie nienaładowany i czy przy odłączeniu trzeba go jakoś rozładować??
  
 
Jak będzie nienaładowany i cos źle podepniesz to zrobisz spinol i wywali bezpiecznik przy aku lub spalisz kondzia. Jak będzie naładowany i cos żle podłączysz to może zadziałają zabezpieczenia lub rozwali ci kawałek bagażnika.
Jeśli uważasz ,że możesz coś źle podłączyć to radze udać sie do elektryka samochodowego.
  
 
wielkie DZIĘKI Skryt85y
  
 
Tez jestem zainteresowany Kondensatorem z elektroniką

I mam pytanie jak kupuje taki nowy kondensator np. Dietz 1F z elektroniką, to bez problemów mogę go od razu podpiąć pod instalacje... ?? Czy muszę robić z nim cokolwiek ?? I czy jak już go podepne i będize działał to czy musze cokolwiek jeszcze przy nim robić... ?? Czy już będize po prostu działał i nie będe musiał się nim przejmować...

Proszę o odp. bo zupełnie nie mam pojęcia na temat kondensatorów...

Pozdrawiam
  
 
Witam. Kupilem ostatnio kondensator B52 20/24 VDC 950C podłączyłem go i nie jestem pewien czy działa prawidłowo. Są tam dwie diody i wyświetlacz napięcia wszystko świeci i wyświetlacz pokazuje 12.0 jednakże jak włącze muzykę to jak mierze napięcie przy akumulatorze to skacze przy basach tak samo jak bez kondensatora nie wiem co jest grane