Podłączenie radia bezpośrednio pod akumulator.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Dziś jestem szczęśliwym posiadaczem radia Kenwood http://www.pixmania.com/pl/pl/86186/art/kenwood/radio-samochodowe-cd-kdc.html#packspromo

Wszystko powala mnie na kolana przedewszystkim jakość dzwięku o niebo lepszy niż w blaupunkcie, lecz gdzy przekręce i wyjme kluczyki radio jakby traciło prąd. Myśle że podłączenie radia bezpośrednio pod akumulator załatwiło by sprawę. Proszę o pomoc, aha i mam podłączone tak plusy i minusy w głośnikach jak miałem w blaupunkcie. Nie wiem czy kolory w kenwoodzie co innego oznaczają.
  
 
To tracenie prądu jak to nazywasz bierze sie stąd iz masz podłączone +12 podtrzymanie(prad pijawia sie po przekreceniu kluczyka). Jezeli połączysz ten kabel razem z kablem na ktorym zawsze jest prad i problem zniknie
  
 
A jesli chodzi o głośniki to juz ależy tylko od ciebie jak podłączysz kable do radia. Byle potem po kolorach trafic gdzie jest plus a gdzie minus.
  
 
gdzie na tym forum jest szukanie bo jeden gość pisał jak podłącze baterie do głośnika to mębrana się schowa lub wychyli....a co do tych 12V to co mam zrobić w końcu? niezrozumiałem o co Ci chodzi
  
 
Tylko chodzi oczywiscie o kable wychodzace z radia a nie te, ktore sa w samochodzie. Zazwyczaj +12(na ktorym jest zawsze prad) jest koloru czerwonego a +12 podtrzymanie - żółty.
  
 
czyli mój brat źle podłączył bo ja wtedy miałem wykłady i nie montowałem tego radia i twierdzi on że wszystkie kabelki podłączył
  
 
jestem na gg 5671890 jak chcesz to wbij to ci dokładnie wytlumacze