Czy nie zrobi kuku głosnikowi?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam
mam te głośniki na przodzie:http://www.allegro.pl/show_item.php?item=65683574

i chce pod nie podpiac wzmacniacz bo radio ma za slaba moc zeby daly z siebie 100%. oto on: http://allegro.pl/show_item.php?item=67681810

czy on nie spali mi glosnikow? szczerze mowiac nie wiem jakie kryteria porownywac...

ps. co sadzicie o tej skrzyni do tego zestawu: http://allegro.pl/show_item.php?item=66212501

pzdr
  
 
tym wzmacniaczem spokojnie spalisz głośniki
  
 
Cytat:
2005-10-15 18:32:12, sawmaster pisze:
tym wzmacniaczem spokojnie spalisz głośniki



Sawmaster nie udzielaj tak ogólnych odpowiedzi bo tylko starszysz człowieka i wprowadzasz w błąd

Podana moc wzmacniacza jest maksymalną jaką może dostarczyć, natomiast każdy wzmacniacz ma możlwiość regulacji wzmocnienia. Jak odpowiednio to wszystko zgrasz to nie ma mowy o spaleniu głośników
  
 
teoretycznie spali a to czy se ustawi wzmocnienie mniejsze to już inna sprawa
  
 
Moim skromnym zdaniem ten wzmacniacz nie spali takich glosnikow. Wzmacniacz ma 350W maksymalnej mocy muzycznej na 1 kanal. Pisza ze na 2 kanaly idzie juz tylko 120W mocy muzycznej (przy 2-omach). W aukcji glosnikow pisze ze maja 120W maksymalnej mocy muzycznej i sa to 4-omowe. Dlatego wydaje mi sie ze ich nie spali. Wzmacniacz przy 2-omach daje 120W a tu sa glosniki 4-omowe i wzmacniacz nie bedzie dawal 120W tylko mniej.
No ale czego sie nie robi zeby sprzedac towar...... 2-omowe glosniki raczej nie sa czesto spotykane
  
 
jak się nie znasz to się nie wypowiadaj...
po pierwsze jeśli ma 2x 140W 2 omy to ma 2x 70W 4 omy na pewno nie mniej. Głośniki mają jedynie 60W znamionowej czyli RMS. Jeśli masz 60W głośniki to wzmacniaczem 30W nie spalisz bo zawsze daje się moc dwa razy mniejszą niż mają głosniki. Z tego wynika że na 100% spali chyba że sobie zmniejszy moc nie wiem czy ten wzmak ma taką opcje...

[ wiadomość edytowana przez: sawmaster dnia 2005-10-17 16:50:31 ]
  
 
Cytat:
2005-10-17 16:44:26, sawmaster pisze:
jak się nie znasz to się nie wypowiadaj...



Ej kolego wrzuć luz...

Moc 70 W rms jest to moc maksymalna czyli jak odkręcisz na full, przy normalnym słuchaniu nie powinno nic się stać, poza tym przy rozsądnym używaniu nic nie powinno się stać!
  
 
Hmm, codzienny problem.
Sprawę można skomplikować lub uprościć. Skomplikować tylko przez uświadomienie sobie że tak naprawdę każda firma przeprowadza pomiary wydajności wzmacniaczy według swoich norm a każda firma ma swoje więc otrzymane wyniki różnią się od sibie. oznacza to że wzacniacz firmy X o teotetycznej mocy daje 2X150 watt a tak naprawde daje 2x30 watt
Uproszcze na przykładzie:
U siebie w samochodzie mam wzmacniacz który ma 4x300 watt. a z mostka zasilam Sub który ma 250 Watt (30cm). z pary pozostałych wyjść 2x165mm (120) Watt. Wzmacniacz odkręcony do końca bez żadnych podbić i bez cudów. Gra tłusto. Uprosczenie - mocy nigdy nie za wiele ale z uwagą.. najgorszy jest przesterowany sygnał- to tak naprawde to zjawisko pali głośniki.
A i może jeszcze dodam że o mocy i wydajności prądowej wzmacniaczy najlepiej mówią na pierwszy rzut oka bezpieczniki. Np. U mnie są dwa po 40 A
  
 
Kruchy i BSAkusTyK -dobrze mowia
sawmaster -stary skad ty wziales to ze wzmacniacz musi byc o polowe slabszy od glosnikow zeby ich nie spalic? Wzmacniacz o mniejszej mocy jak ma ci spalic glosniki o wiekszej mocy? no chyba ze jest to wzmak firmowy a glosniki japonsko-ukrainskie (ale to inna kwestia -napisow na pudelku a prawdziwej mocy).
Co do twojej wypowiedzi o mocy "na pewno nie mniej" to sie grubo mylisz. RMS to maksymalna moc, mniejsza to jest ona prawie zawsze bo chyba nigdy nie masz radia podkreconego na max.

[ wiadomość edytowana przez: borys dnia 2005-10-30 19:34:35 ]
  
 
Nie mogę się z Tobą zgodzić borys. Skrót RMS oznacza Root Mean Sguared. Rzeczywistą efektywną moc wytworzoną przez obwód elektryczny. Jest miarą mocy wyjściowej wzmacniacza przy określonym poziomie zniekształceń. RMS jest to stała moc muzyczna jaką może przyjąc głośnik(tak zwana ciągła moc) przy której na pewno się nie uszkodzi. Maxymalna moc muzyczna jest to natomiast wartość którą określony przetwornik może przenieść chwilowo. Czesto producenci tak dobierają czestotliwość (bo tak się mierzy - tonami) ze głośnik może przyjąć chwilowo olbrzymie wartości prądu. Np dla 10 kHz napiszą 2000Watt. A powinno się określać 1 kHz .. wartość 200watt uległa by dramatycznemu obniżeniu.
Wniosek:
Jeżeli nie masz pewności jak połączyć system, nie znasz się na tym- poproś kogoś kto się zna, albo kup zestaw wzmacniacz+ głośniki tej samej firmy, wtedy moc napewno mierzona jest właśniwie, i możesz ufać temu co na pudełku napisane.

Pozdrawiam
^ - w górę
  
 
Nie spalisz tych glosnikow. Predzej spalisz je na radiu sluchajac na caly gwizdek.

Piecyk ma 2x50w rms'u i 140 jak jest mostkowany pod subwoofer.

dlaczego co i jak nie chce mi sie tlumaczyc, ale wywody wiekszosci osob wskazuja, ze nie maja pojecia o czym pisza. Ladnie tak kolege w blad wprowadzac?
  
 
BSAkusTyK - tak przyznaje moj blad. RMS to moc maksymalna jaka np wzmacniacz na stale moze dostarczyc.
Faktem i tak pozostaje ze ten wzmacniacz nie spali takich glosnikow....... chyba ze glosniki beda mialy wade fabryczna