Które rozwiązanie będzie lepsze

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Moze powinienem napisac to w Car-Audio, ale tu chyba zaglada wiecej osob. Posiadam radio Ford 5000, lubię go i nie zamierzam zmieniac, ale chcialbym tez odtwarzac na nim muzyke szczegolnie z MP3. Znalazlem dwa rozwiazania: transmiter MP3 oraz kaseta adapter. Ktore bedzie lepsze, czy ktos uzywal ktoregos urzadzenia? Gdzie bedzie lepszy dzwiek.Nie jestem audiofilem wiec wystarczy mi jak bedzie jakosc radiowa. Czekam na wypowiedzi
  
 
ja używałem kasety ale orginalnej sony w radiu sony więc mogę powiedzieć ghrało bardzo znośnie i przyzwoicie gdy byl podlaczony discman w przypadku mp3 playera gralo zbyt cicho

nie wiem tylko p oco zasilacz???
przecierza rolki sa wolne a glowica zwiera z glowicą kasety?
ja mialem bez zasilania i dzialalo spoko a tu nie mam pojecia
co do 2 urzadeznia nie mam pojecia jak działa


[ wiadomość edytowana przez: lukas_s dnia 2005-10-21 07:58:26 ]
  
 
moim zdanie bedzie lepszy transmiter, bo kaseta bedzie miała jakosc kasetową a nie mp3.
  
 
Cytat:
2005-10-21 07:57:21, fryszard pisze:
bo kaseta bedzie miała jakosc kasetową




dobre określenie
  
 
Cytat:
2005-10-21 07:57:21, fryszard pisze:
moim zdanie bedzie lepszy transmiter, bo kaseta bedzie miała jakosc kasetową a nie mp3.



A transmiter będzie miał jakość radiową

Ja jednak byłbym za transmiterem, miałem kasetę i co się kaseta ruszyła w magnetofonie to inaczej grało...
  
 
właśnie grzebie w takim transmiterze z allegro, koleś miał problem bo częstotliwość mu falowała tj. zmieniała sie o 2-3 stopnie w góre i w dół. Zapłacił za ten transmiter 25 zeta, nie mam pojęcia co ma takiego ten za 70 zeta,tamten nie miał zmian częstotliwości i czasami nachodziło jakieś radio i były zakłucenia, dodam że jak będziemy zbliżać jakiś przedmiot albo swoje ciało do tego transmitera to on będzie zmieniał sygnał. bedzie ciszej albo głośniej.
  
 
osobiście miałem inną metode, rozkręcałem radio i tam wlutowałem kabel pod wzmacniacz, a z drugiej strony podłączałem mp3 playera,aby tak działało to musiałem czystą kasete wrzucać do radia(kaseta bez rolek i taśmy, sama obudowa) i radio myślało że gra kaseta.
  
 
A może ktoś wie, jak inaczej podłączyć np. odtwarzacz przenośny MP3 lub Discman pod radio bez jego rozbierania. Na allegro są oferty gdzie razem z przenośnym odtwarzaczem MP3 dodają kabel do podłączenia między innymi do radia samochodowego. Jaki to może być przewód? do którego gniazda, bo po co kupować transmitery jeśli się da podłączyć przewodem bezpośrednio
  
 
Cytat:
2005-10-21 09:19:51, pawkulaga pisze:
A może ktoś wie, jak inaczej podłączyć np. odtwarzacz przenośny MP3 lub Discman pod radio bez jego rozbierania. Na allegro są oferty gdzie razem z przenośnym odtwarzaczem MP3 dodają kabel do podłączenia między innymi do radia samochodowego. Jaki to może być przewód? do którego gniazda, bo po co kupować transmitery jeśli się da podłączyć przewodem bezpośrednio



Takie rozwiązanie jest możliwe tylko gdy radio ma wejście line-in (starsze modele miały gniazdko Jacka, mam takie daewoo kasetowe, nowsze modele mają AUX) wtedy bez rozbierania można podłączyć zew żródło dźwięku.
  
 
A czy FORD 5000 RDS posiada takie wejscie? Ze zdjęć radia chyba raczej nie.
  
 
Wg mnie nie ma ani wejścia CD-IN ani wejścia AUX, niestety pozostają tylko kaseta albo transmiter, albo lutowanie.
Wątek leci do Car Audio
  
 
OK