Baza lakierow Poldka 1993

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Hej .. macie gdzies ??? potrzebny mi spis lakierow jakich uzywano w 1993 . Potrzebuje kupic spray ale nie wiem jaki to ma byc dokladnie wiem ze bylo kiedys cos CAPRI ale nie mam juz dostepu do orginalnej puszki a tak "na oko" to nie chce kupowac bo wyjdzie woogle inny odcien.
  
 
Patrzysz pod maske na tabliczke znamionowa i odczytujesz symbol lakieru np. L-45, albo L-128 i juz masz to czego szukasz.

pozdrowka
Adamus
  
 
Adamus a moze orientujesz sie jaki wloski polifarb dostarczał lakiery dla FSO w 95 roku bo mi niknela puszka z lakierem a wiem ze był włoski - L-108

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE

[ wiadomość edytowana przez: road_runner dnia 2003-03-28 13:52:44 ]
  
 
Nie znam producenta tego lakieru. A nie wystarczy ten dostepny w handlu? O ile symbol sie zgadza nie powinno byc problemu, chociaz z wiekiem lakier zmienia troche odcien.

Pozdrowka
Adamus
  
 
A ja mam L-94 i są dwa odcienie: ciemniejszy stosowany w DU i jaśniejszy w POldku
  
 
Jeżeli było w nazwie lakieru CAPRI to możliwe że był to lakier L-117 czyli zielony capri-ale głowy sobie za to nie dam uciąć.
  
 
Cytat:
2003-03-29 00:01:05, Rally pisze:
Jeżeli było w nazwie lakieru CAPRI to możliwe że był to lakier L-117 czyli zielony capri-ale głowy sobie za to nie dam uciąć.


dokładnie tak - TABELA LAKIERÓW
nazwy lakierów występują takie jak w handlu - wiem bo sam spisywałem
  
 
No i prezes mnie ubiegł
  
 
Cytat:
2003-03-28 14:22:16, adamus pisze:
O ile symbol sie zgadza nie powinno byc problemu, chociaz z wiekiem lakier zmienia troche odcien.

Pozdrowka
Adamus




Nie będzie problemu,ja też mam 108 i po ostatnim lakierowaniu nie widać różnicy
  
 
Cytat:
2003-03-29 15:59:52, danield pisze:
Nie będzie problemu,ja też mam 108 i po ostatnim lakierowaniu nie widać różnicy



A u mnie jest i to cholerna - sam widziałes Daniel ale tak to jest kak sie jezdzi do tanich lakiernikow
  
 
Cytat:
2003-03-29 18:12:05, road_runner pisze:
A u mnie jest i to cholerna - sam widziałes Daniel ale tak to jest kak sie jezdzi do tanich lakiernikow




Jeśli chodzi o lakiernika czy blacharza to daj mi znać jak będziesz potrzebował.Mam zaprzyjaźniony warsztat w którym poważnie traktuje się ludzi.Nie zdzierają kasy i masz gwarancję że za parę tygodni nie wyjdzie ci rudy.
  
 
Kupilem juz farbe ale nie wiem dlaczego nie ma ZIELONEGO CAPRI a jest NIBIESKI CAPRI chodz jak probnie "psiknolem" nie widac roznicy a MOTIP pisze na pokrywce ze jest to 117 FSO POLONEZ i niebieski a nie zielony .

Jutro zaczynam sie brac za poldka i jestem ciekaw jak mi to wyjdzie .

PS

DO tego capri obwodki wokol szyb drzwi beda pasowaly srebrne czy czarne ?
  
 
Cytat:
2003-03-30 16:51:55, Orion pisze:

DO tego capri obwodki wokol szyb drzwi beda pasowaly srebrne czy czarne ?



Zdecydowanie czarne
  
 
Moze ktos wie jak on wyglada - chodzi mi o slowny opis, albo o nazwe fabryczna.
Dzieki za podpowiedz!

pozdrawiam
Adamus
  
 
Wydaje mi się że to orzechowy czyli to co masz na Coupe.
  
 
Nie, nie - ten moj to L-84.

A wiec jaki to L-64 ???

Pozdrowka
Adamus
  
 
..to piekny, głeboki bordowy..
  
 
Wow, ale jestes tego pewny???

Pozdrowka
Adamus