Urywajaca sie linka gazu w 2107

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam wszystkich,

Ufff... po dluugich perypetiach zaczynam sie wreszcie udzielac na forum. Forum sledze zreszta nie od dzis, a od czasow zamierzchlych (kiedy jeszcze nie bylo klubu nawet). Ale czlonkiem klubu tez zostalem dosc dawno - na liscie klubowej mam nr 27. Troche sie zmienilo od tamtej pory - jezdze juz nie bezowa 2107, ale niebieska 21072. Tym niemniej pozostalem wierny marce.

Od razu pierwsze pytanie: nie odbija mi pedal gazu.. co polecacie zrobuc? psiknalem WD40 to i owdzie, ale niewiele to dalo.. czy mocniejsza sprezyna zalatwi sprawe? a moze wymieniac caly mechanizm?? sa na to jakies wyprobowane patenty?

pozdrawiam,

resp.

[ wiadomość edytowana przez: dcnt dnia 2005-05-22 11:57:00 ]
[ powód edycji: korekta tytulu ]
  
 
Cytat:
2003-03-29 17:05:49, respector pisze:
Od razu pierwsze pytanie: nie odbija mi pedal gazu.. co polecacie zrobuc? psiknalem WD40 to i owdzie, ale niewiele to dalo.. czy mocniejsza sprezyna zalatwi sprawe? a moze wymieniac caly mechanizm?? sa na to jakies wyprobowane patenty?



oblookaj tu cos pisza:
Moja łajdaczka chciała mnie zabić...

pozdr.
  
 
Czesc respector!
Moim zdaniem to może byc linka gazu. Miałem tak w maluchu (!) blokowała sie , pedał podnosiłem z powrotem do góry wkładając pod niego stopę, ale w koncu sie urwała. Urwała sie przysamym pedale, w nocy gdzieś pod Krakowem. Więc kawałkiem sznurka zablokowałem cięgno gazu przy gaźniku w pozycji "pełny gaz" i jakś do domu się dowlokłem.tzn albo pełnym gazem , albo na wyjących "wolnych obortach". Gdybym wymienił je wczesniej...
Ale myśłe,że blokuje Ci sie linka
Pozdrówki i gratulacje za dobry wybór następneo autka
Paweł
 
 
Witam. Więc mam dla ciebie radę. Podobna sprawa była z moją linką od gazu w Nivie.
Urywała sie kilka razy w miesiacu, a ja do domu wracalem bez gazu na jedynce, raz nawet 7 km

I rozebrałem w końcu to draństwo i oto mój patent.

1.Dlaczego się blokuje lub urywa-dlatego że pod pedałem gazu linka przechodzi przez blachy pod dużym kątem.
2. Jak naprawić?-linkę z pedałem gazu połączyć ruchomym przegubem. Orginalnie jest prawie na sztywno i lubi się blokować lub urywać.

Wygląda to tak że: na końcu linki zakładasz mocowanie z oczkiem (to jakby do podkładki 6-ki dorobić uchwyt na linkę i ją przykręcić)
Analogicznie robisz od strony pedału.
A na końcu masz tylko połączyć te oczka np. srubką 4-ką i nakrętką+nakretką kontrującą.
ALE UWAGA: NIE DOKRECAJ NA SIŁE TEN PRZEGUB MA BYĆ RUCHOMY
Dokreć delikatnie nakrętkę 1 a potem zakontruj nakretką 2.

W efekcie masz ruchomy przegub który na pewno się nie zablokuje, i urwie.
Jeżeli masz pytania to wal na e-maila odpowiem z przyjemnością.
Pozdrawiam.
  
 
Witam..
w 2107 nie ma linki gazu....
są ciegła , które trzeba dobrze wyregulowac , i ważne, sparwdz podzuski silnika, czy nie są urwane?... bo wtedy silnik sie leeko unosi i naciaga ciegło gazu...
Pozdr