Szukam dobrych rad

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
a wiec tak, postanowilem sobie wkoncu kupic cos co bedzie mi gralo w moim escorciku i mam pytanko co do glosnikow czy oplaca sie kupic cos takiegoboschmann w seryjne miejsca w drzwiach (mkVI) tylko ze sa one 1 drozne wiec + do tego jakies tweetery obok czy moze kupic cos innego dodam ze udalo mi sie wyrwac tanio takie cos na tyl jbl nie maja onee super bassu ale jesli chodzi o jakos to sa to jedne z lepszych glosnikow z tego co wiem tylko co na przod??? czekam na wsparcie
  
 
przylaczam sie do dobrej rady
mam radio pionieer, tył chce JBL 6x9, a co z przodem?? bo na przod JBL nie znajde(nie bedzie mnie stac)
  
 
Koledzy dział Car-Audio jest młody i temat był już poruszany - nieraz..

Więc proponuję wykazać trochę własnej inwencji i poszukać!!!!!!!!!!!!!!
To naprawdę nie boli!!!

A ja głośnikom 6x9 z tyłu mówię zdecydowane N I E !!!!!
  
 
Cytat:
2005-11-07 08:48:35, _kruchy_ pisze:
A ja głośnikom 6x9 z tyłu mówię zdecydowane N I E !!!!!


Bo siedzisz zazwyczj z przodu...

A dlaczego nie?
  
 
Cytat:
2005-11-07 08:59:05, surec pisze:
Bo siedzisz zazwyczj z przodu... A dlaczego nie?



Jak masz wieżę w domu to jak ustawiasz głośniki przodem do ściany?? czy przodem do pomieszczenia?? na koncercie stajesz tyłem do sceny??
  
 
y tam sie Kruchy nie znosz

juz Ci o tym mowilem, nie wiesz co dobre i tyle
bys se raz porzadne naglosnienei zmajstrowal to bys gadal inaczej

  
 
ustawiam dwa z tyłu+dwa z przodu, wtedy dźwięk jest przestrzenny. W końcu w kinie są też głośniki z tyłu, a i kino domowe ma tylne głośniki...Wiem, że dla audiofila to nie do przyjęcia i zgadzam się z tym, ale to kwestia indywidualna każdego ucha...
  
 
Cytat:
2005-11-07 09:30:34, surec pisze:
ustawiam dwa z tyłu+dwa z przodu, wtedy dźwięk jest przestrzenny. W końcu w kinie są też głośniki z tyłu, a i kino domowe ma tylne głośniki...



To zdecyduj się co masz w aucie kino domowe czy stereo?? Oglądasz filmy czy słuchasz muzyki??
  
 
Ale po co te nerwy...?
Ja lubię jak dźwięk dochodzi z każdej strony (muza, czy film), choć wiem, że to profanacja audiofilska i tu masz świętą rację, choć nie powiedziałeś dlaczego tak uważasz... A swoją mam sprzęt Quadro Revoxa.
  
 
Ja się wcale nie denerwuję...

A jak chcesz mieć quadro w aucie proszę bardzo... wolna wola!!!

Nikogo nie zmuszam, ja tylko przedstawiłem swoje poglądy

A dlaczego powód jest jeden skoro pisze stereo to oznacza że jest przewidziane na 2 kanały a nie na 4, poza tym już pisałem jak idziesz na koncert to źródła dźwięku masz zawsze przed sobą a nie za sobą. To wynika po części z budowy ucha, ża najlepiej odbiera dźwieki z przedniej półsfery...

[ wiadomość edytowana przez: _kruchy_ dnia 2005-11-07 10:48:14 ]
  
 
jejku ja chcialem sie dowiedziec cos o tych boschmanach a wy juz mnie odsylacie chcialem poznac wasze opinnie na temat tego konkretnie modelu bo nie wiudzialem nic o nim na forum
  
 
Ooooo pardon, nie zauważyłem że tam jest link do Boschmanów, ale moje zdanie brzmi omijać szerokim łukiem, bo te 65 PLN które na nie wydasz to jakbyś je wrzucił do pieca.... szkoda gadać.... słyszałem parę Boschmanów w akcji - o dżizas porażka....
  
 
no dobra moze bede mial mozliwosc sprawdzenie jak graja przed kupnem mysle tez nad czymns takim ze zwrotnica
  
 
Boshchmanom (czy jak to sie pisze) mówimy kategorycznie NIE tak jak pionirom, kenwodom i innym dziwadłom, lepiej poczekaj odłóż i kup nawet używki ale lepszej jakości. ja sie załapałem na JBL'e 6x9 150W za 150zł na allegro zawsze coś wylukasz
  
 
Popieram to co pisze Kruchy na temat głośników z tyłu. Zdecydowanie lepiej zastosowac subwoofer w bagazniku, a co do tych zestawów booschmana to te zwrotnice dają tyle co nic
  
 
Co do głośniczków .. to moje zdanie brzmi: każdy ma inne wymagania. Jeżeli zamierzasz słuchać muzyki Bum umc umc (techno itd) to moim skromnym zdaniem głośniki typu boschman.. czy jak im tam beda do tego ok. Jeżeli natomiast zamierzasz słuchać bardziej ambitnej muzyki, zwarasz uwagę na to jak powinna ona brzmieć. Musisz wydać troszkę więcej.. żeby tylko troszkę. Pisałeś również że może będziesz miał okazję posłuchać ich przed zakupem.. MUSI TAK BYĆ. Kupiłbyś samochód którym nie jeździłeś? Najlepiej jakbyś jeszcze mógł porównać te głośniki z jakimiś które już znasz, słuchając muzyki którą też znasz..
A co do głośników w tyle to bardzo mi się podobają dywagacje kolegów.. tyle razy to już było i za każdym razem dochodzicie do innych wniosków.
Moja opinia (sprawdzona w warsztacie Car Audio)
Głośniki tylne odpowiednio ustawione (cicho i z odpowiednio przygotowanym pasmem przenoszenia)przyczyniają się do pogłębienia sceny dzwiękowej, jeżeli jednak ktoś chce uzyskać efekt quadro w samochodzie to.. mu współczuej.. to tak jakbyś chciał zainstalować kino domowe w butelce po piwie..
A prawda jest taka ze poprawne stereo jest cieżko uzyskać. Potrzebne są już procesory opuźniające dźwięk. Ale to wszystko kosztuje ... napewno więcej niż niejeden escorcik..
Się znowu rospisałem..
Konkluzja: każdy ma inne wymagania dźwiękowe.
Audiofili nie zaspokoji nic. Zawsze znajdą coś nie tak nawet w głośnikach za 1000 000 zł. Zastanów się czy chcesz zeby grało, czy chesz sobie w samochodzie urządzać koncerty filharmonii narodowej, lub inne jazz session..
pozdrawiam i chętnie pomogę w razie innych problemów.
Walcie na maila lub gg
Pracuje w jako akustyk juz nie mało.. cośtam wiem i chętnie się to więdzą podzielę. BO MUZYKA W SWOIM ESSIM TO TO NA CO DŁUUUGO SIĘ CZEKA, ALE DAJE DUUUŻO SATYSFAKCJI!!
  
 
i bardzo dziekuje za to co napisales tak jak mowilem mam dwa jbl cs256e i ida na tyl niestety z przobu nie wejda bez przerobek i teraz sie zastanawiam co by pasowalo do nich na przod
  
 
z dobrym systemem audio z przodu jest niestety bardzo ciężko. Zeby audio z przodu miało sens trzeba naprawde duzo przeróbek.. Jeżeli masz jakieś fabryczne miejsca postaraj się z nich skorzystać. Jeżeli nie, to nie unikniesz cięcia blachy i innych takich tam elementów. Dodam jeszcze że gdzieś tu na forum wyczytałem że max można z przodu zafundować sobie głośniczki 13cm (jak to ktoś fajnie napisał 13".. oczywiście się pomylił bo to " oznacza cale.. )Ja jestem pewien że 166mm głośniczni po odpowiednim przygotowaniu drzwi i zabudowy też się zmieszczą. Konieczne będzie tylko posiadanie malutkiej rzeczy zwanej pierscieniem dystansującym. PS. jak chcesz wstawic elipsy z tyłu to musisz pamietać o tym że ten "fspaniały" plastik zacznie ostro rezonować, dlatego doradzam dociążenie lub (to już troodniej zrobić) wytłumienie. Chyba że ktoś lubi płytki kartonowato-plasticzano brzmiący bas.

PS
Godzine temu dostałem 100 zł mandatu za zakłucanie spokoju mieszkańców przy bloku mojego kumpla.. oczywiście pokazywałem mu muze u siebie w Eskorciku...
  
 
bede musial rozebrac kiedys drzwi i pokazac ojcu on powinien cos wykabinowac, a jesli chodzi o tyl
to mysl o wrzuceniu glosnikow w polke jest w miare sztywna zamontuje je w plycie pilsniowej i jakos wyglusze, te jbl nie maja duzego skoku wiec bass bedzie raczej sredni i nie powinno by rezonansu, seryjne miejsca z tylu sa bardzo kiepski a nie chce za duzo ingerowac w plastiki, narazie ma grac a pozniej bede mysla o czyms wiecej
a no i gratuluje mandatu taki mandat to kaplement raczej hehe

[ wiadomość edytowana przez: hanf0777 dnia 2005-11-13 20:02:29 ]
  
 
Cytat:
2005-11-13 17:25:29, BSAkusTyK pisze:
Godzine temu dostałem 100 zł mandatu za zakłucanie spokoju mieszkańców przy bloku mojego kumpla.. oczywiście pokazywałem mu muze u siebie w Eskorciku...



Mozesz przyblizyc blizej co Ci tam cyka w autku ze przeszkadza ludzia..?
Jakas zabudowa w bagazniku pod pokazywanie do okola? To chetnie bym zobaczyl fotke jak masz.
Pozdro. MUZA W AUCIE TO JEST TO!!