[Bart128] fiaty Barta z Krakowa :)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Juz sie pare zdjec nazbieralo tak ze robie sobie bloga argentowego na wzor kosy bloga racingerowego.
troche o samochodzie, zagazowana argenta 2.0 ie wersja nuova, zakupiona w zasadzie przypadkowo na poczatku wakacji w lublinie {koniu mi dal linka do aukcji} razem z gora czesci zamiennych za 1500 zeta.Przymierzalem sie juz do remontu niebieskiej argenty ktora wiekszosc pewnie juz zna, ale sie tafila grafitowa ktora pierwotnie miala byc zapleczem czesci dla remontu niebieskiej , po dokladnym rozebraniu i zbadaniu karoserii okazalo sie ze jest nie tylko w podobnym stanie co niebieska ale nawet w lepszym i bez sensu jest ja rozkladac na czesci, auto bylo wczesniej raz lakierowane i mialo drobne poprawki blacharskie, nie bylo bite wszystkie elementy pochodzily z tego samego auta{oryginalne progi w dobrym stanie, w argencie unikat;P}} itp jednym slowem dobra baza do remontu Plan jest taki zeby ja wizualnie przerobic na klona niebieskiej argenty przy uzyciu czesci z niebieskiej, bo wole wyglad argenty przed modernizacja auto zostanie polakierowanie na kolor azurro 400 taki sam jak niebieska.

tak wygladala zaraz po zakupie lipiec 2005:



remont blacharski koniec sierpnia , wrzesien 2005:
nie bedzie tak dramatycznie excytujacych fot jak u kosy bo auto jest w naprawde dobrym stanie{i tu pojawia cie moj ulubiony zwrot gieldowo allegrowy "jak na fiata z tego rocznika" } i wielkiego remontu blacharskiego w sumie nie wymagalo, trzy laty w podlodze kierowcy i pasazera , 4 laty w podprozach {przednie i tylne narozniki}i sporo lat w tylnych nadkolach plus nowe "kieszenie" w podlodze bagaznika za tylnymi nadkolami, dolne poszycia drzwi zostaly naprawione przy poprzednim lakierowaniu auta i wymagaly jedynie oczyszczenia i ponownego zabezpieczenia, to tyle roboty blacharza wspomaganego przeze mnie





pazdziernik 2005: auto po blacharce i konserwacji trafia do lakiernika




komora silnika, piekne wycieki plynu hamulcowego na nadkole

komora po kuracji odrdzewiajacej , pokryta brunoxem



narazie tyle, prace trwaja{wooolno strasznie}...
aa jeszcze dwie foty nowej {stary skay z 1981 roku} tapicerki, po ktora jechalem pol Polski ktora trafi do argenty po remoncie







[ wiadomość edytowana przez: Bart128 dnia 2006-11-10 23:21:20 ]

[ wiadomość edytowana przez: goorek dnia 2007-01-05 13:06:50 ]
[ powód edycji: tytul ]

[ wiadomość edytowana przez: Furiosus dnia 2012-11-20 16:36:08 ]
  
 
No co was kurwa z tymi Argentami!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Teraz, kiedy ja właśnei jestem w stadium najbardziej zaawansowanej chroby na Argente to wy mnie tu misicie dobijać!!!!!!
Rano Rejs, teraz ty Bart.
I cały dzień zjebany, bo oni mają a ja nie!!!!!!

P.S.
A tan na poprawe humoru, Bart jak twoje 128 ???
  
 
Dla niecierpliwych dam odrazu fotke z zakonczonych prac...........osobiscie nie podoba mi sie kolor podswietlenia spodu.
  
 
muffa specjalnie dla ciebie zrobie podswietlenie w innym kolorze, mozesz wybrac reszta pomyslu mi sie podoba rozwaze propozycje

jesionq nie zadawaj trudnych pytan co?? w polowie 2006 mozesz sie zaczac pytac o 128
  
 
No , już myślałem , że nie zobaczę jak postępują prace nad grafitową , a tu masz !!
Moge tylko dodać od siebie , że stan blacharski grafitowej jest OK , nic tylko teraz pomalowac i cieszyć się jazdą nietuzinkowym samochodem przełóż tylko ten motor i będzie goniło jak talala .
BTW projekt Mufaza jest do przedyskutowania... Bart , tylko podświetlenie raczej na niebiesko...
Czekamy na koniec prac i na wstawienie tej "skórzanej" tapicery
Pozdro. Piotrek.
  
 
Argenta spoko, stan niezły tylko bardzo mnie drażnią te łaty w bagażniku, a szczególnie te smarki. Można by połozyć na to masę bitumiczną lub plastyczną dostępną w sklepach z lakeirami, nie wyglądało by tak lipnie a i nie puszczało by wilgoci, a tak podejrzewam ze przez szczeliny między spawami za jakis czas się dostanie woda. To chyba tyle mego wymądrzania się, pozdrawiam
  
 
jakosc a raczej estetyka spawow jest dyskusyjna to prawda ale zabezpieczenie jest fachowe sam robilem od spodu spawy sa zeszlifowane i wyklejone kitem wypelniaczem i 2 razy pomalowane podkladem i raz natyskowo konserwacja, od srodka za zalane "woskosmarem" tylko dlatego ze boll na pedzel byl niedostepny w zadnym sklepie w poblizu w tym czasie... mysle ze jest to do zrobienia....remont nadal trwa
  
 
Cytat:
2005-11-14 13:01:46, Bart128 pisze:
remont nadal trwa



Panie, jaki remont? Tozto kosmetyka ;D
  
 
Siemka!
Ty to masz szczęście do tych Ardzi ostatnio.
Napisz mi czy dostane gdzieś uszczelki szyb P+T?
A moja Ardzia jak narazie śmiga. Uszczelka przedniej szyby puszcza dyszcz i leje mi sie na nogi.Ale dawno nie padało u nas.
Tylko tego mostu z TD muuuuuszeeee sie pozbyć
Życze powodzenia w składaniu.
Gratuluje zakupu.
Pozdrawiam!

ps. u nas w Debicy krążą ploty ze w niebieskiej Ardzi w błotnikach od chu.... szpachli masz
  
 
oooo jestes Wik
uszczelki szyb to raczej z odzysku ze starych argent, ja nie mam, ale nic nie martw przyjdie mroz bedziesz w lyzwach jedzil bo woda na podlodze zamarznie
jak sie bedziesz pozbywal mostu z TD to ja jestem chetny na niego


a co do plotek z Debicy to sa zwykle oszczerstwa!! tam nie ma szpachli od chu..a, najwyzej od malego kutaska tak u was auta robia no nadkola sa do poprawek
  
 
Taki kłeszczyn... Gdzie masz zbiornik na bene
  
 
nima, wykrecony na czas remontu, a znajduje sie w miejscu zaznaczonym na foto, okolo 10 litrow, walec zrobiony z{nowego} tlumika od ciezarowki albo dostawczaka, na zapalanie na benie starcza, jest bardzo ladnie wyspawany ma argentowski plywak dzialajacy itp, jednym slowem maly pelnowartosciowy baczek homologowany by zdzichu spawacz i poprawia nastroj bo jak zatankujesz za 20 zeta beny zawsze pokazuje ponad pol baku




[ wiadomość edytowana przez: Bart128 dnia 2005-11-15 09:05:12 ]
  
 
fajny bak
  
 
Tero już wim jak u siebie zrobie
  
 
Ja taki patent od niedawna planuje, a tu widzisz ktoś był szybszy.
Tylko musze taki bak wyspawać.
Ale ja dopiero na wiosne bede rozkładał i składał Ardzie.
A na zime chyba ją odstawie. Bo wole żeby nie gniła za bardzo.
Powiedz mi czy stara Ardzia ma ten (mini komputerek do centralnego) bo dostałem instalacje el. z ardzi 82 ale chyba komputerka nie dostałem.
Bedziesz sprzedawał niebieską?
Pozdro!
  
 
Wik, swiezo przed wyjazdem wyjeb... bude od Argenty z szybami P/T i uszczelkami na zlom....
  
 
That not gut.
Jakos to przeżyje.
Zresztą Ty chyba daleeeko mieszkasz
A te niebieskie tapicerki co to kiedyś mówiłeś to masz z Ardzi mk1 czy mk2? Bo z ja mam z przodu niebieskie z mk1 a z tyłu z mk2 i z mk2 sa duuuużo fajniejsze.
  
 
no ja mam 132 a nie Arge....

LUDZIE POSZYCIA DRZWI 132/ARGENTA/ SZUKAM
  
 
update: prawie cale auto z zewnatrz w pierwszym podkladzie, plus miejscami "kontrolka" trysnieta{zlotawe plamy}













[ wiadomość edytowana przez: Bart128 dnia 2005-11-26 00:05:53 ]
  
 
powiedz tylko czy wneki dookola drzwi, , wewnetrzbne strony pokrywy silnika i bagaznika itp duperele tez beda malowane?