Po długich oczekiwaniach już mam...

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
po dlugich oczekiwaniach mam już mój sprzecik prawdopodobnie bede montowa cały sprzet w sobote....
mam pytanko, z której strony lepiej jest ciagnąć kable do wzmaka??
i którędy przepchnąć kabel "+" od akumulatora do kabiny bo tam jest wszedzie dośc ciasno

czekam na pomysł
  
 
Ja mam poprowadzone po prawej stronie (po stronie pasażera) bo :
1. aku jest po prawej
2. jest otwór pod nadkolem do kabiny

Ów otwór znajduje się w MK5 pod plastikowym nadkolem (trzeba je zdjąć) i zaślepiony jest wielką gumową zaślepką (około 70mm na oko bo nie pamiętam) przewierciłem tą zaślepkę i przepchnąłem kable do kabiny, jedne powędrowały do zasilania radia a drugie pod wykładziną do bagażnika. Bezpiecznik założyłem zaraz przy aku. To chyba tyle




[ wiadomość edytowana przez: Shaq27 dnia 2005-11-22 23:37:28 ]
  
 

Ja pchnęłem kabel we wnękę w prawym błotniku. Stamtąd niżej pod zaślepkę i do wewnątrz koło kompa. Dalej wzdłuż progów do bagaznika.
  
 
a ja zrobilem dziurke gdzies tam nad nogami pasazera i tam przeciagnelem kabel
  
 
A jaki to sprzęt. Pochwal się troszkę
  
 
Nie ma zasady z któej pociągnąć kable z prądem. Podstawą jest natomiast, żeby kable prądowe były poprowadzone nie tą samą drogą co kable sygnałowe od radia do np. wzmacniaczy w bagażniku. Wtedy zaczyna się bardzo niemiły temat zakłuceń.
  
 
sorrki długo niemiałem netu...
a wie c tak maoja zabawka w aucie to Pionek DEH-3400 następnie Wzmak Blaupunkt GTA 2100 taki bielutki z BLUE podświetleniem po mostku ma 400 watt.. no i moje najpiekniejsze cudo Magnacik 600 watt 30 cm w skrzyni robionej na zamówienie 54 litry BR....

obecnie mam tylko te fotki po świeżym montażu wstawie za jakiś czas nowe zrobie wszystkie nowiutkie fotki i bezpiecznika jeszcze... a kabel pociągnełem prawą strona... hehe dziure wywierciłem bo nigdzie takiego grubego kabla niemogłem przepchnąc zrobiłem ja w takim miejscu aby nie zaciekało a dodatkowo uszczelniłem... a wy oceńcie ....










Obecnie mam na skrzyni wstawiona siatke o średnicy 42 cm fajnei to wygląda na głośniku 30 cm.....
i mam w bagarzniku BLUE podświetlenie







  
 
Przepraszam bardzo ale czy na foto nr3 jest wlasnie ta skrzynka..?
Bo jezeil tak to ja tam nie widze BR tylko skrzynke zamknieta..no i zrob porzadek w bagazniku i wytal ta scierke w paski z podlogi..
A tak ogolnie to spoko, jezeli jestes zadowolony z grania zestawu..
Nie to zebym sie czepial ale ten wzmacniacz nie ma tyle mocy co Ty piszesz.. Bo ten model ma 2x50W lub 1x160W przy 4ohm.. Z tym magnatem to tez troszku napisales nie te wartosci mocy...
  
 
Cytat:
2006-02-22 00:22:10, open pisze:
Przepraszam bardzo ale czy na foto nr3 jest wlasnie ta skrzynka..? Bo jezeil tak to ja tam nie widze BR tylko skrzynke zamknieta..no i zrob porzadek w bagazniku i wytal ta scierke w paski z podlogi.. A tak ogolnie to spoko, jezeli jestes zadowolony z grania zestawu.. Nie to zebym sie czepial ale ten wzmacniacz nie ma tyle mocy co Ty piszesz.. Bo ten model ma 2x50W lub 1x160W przy 4ohm.. Z tym magnatem to tez troszku napisales nie te wartosci mocy...





Napisałem iże w bagarzniku jest bałągan poniewaz to fotki ze swierzego montażu neimam innych to fotki odrazu po zamontowaniu... teraz mam tam porżądek....
na wzmaku pisze iż po mostku jest 1x400 watt
na stronie magnata pisze iz głośnik też tyle ma a skrzynia jest BR....
Rurka umieszczona jest profesjonalnie na bocznejściance BR o długości 30 cm.... tak wynikało z moich wyliczeń i firmy która mi skrzynei robiła....

co do zadowolenia jestem bardzo zadowolony słychac mnei z prawie kilometra... około 700 metrów... tak przeprowadzałem test z kumplem heheh......

z tym ze mam jeden mały problem bo niewiem co zrobić z rejstracja trzeszczy że aż niemiło heheh





WSTAWIAM FOTKI KTÓRE PRZED SEKUNDĄ ZROBIŁEM......
potrzebny był mi bagarznik dziś rano i musiałem wyciągnąc sprzęt.......




Na zywo ta maskownica wygląda o niebo lepiej... wiadomo jak ktoś zna sie troskz ena fotografi to bedzi ewiedział jakie są przyczyny głonie to flesz.....













..
Tą fotke zrobiłem bez flesza ale jak widac światło mi dziś niesprzyja......



[ wiadomość edytowana przez: BiBoy dnia 2006-02-22 10:31:00 ]
  
 
Cytat:
2006-02-22 10:14:03, BiBoy pisze:
1 - na wzmaku pisze iż po mostku jest 1x400 watt..
2 - Rurka umieszczona jest profesjonalnie na bocznejściance BR o długości 30 cm....
3 - co do zadowolenia jestem bardzo zadowolony słychac mnei z prawie kilometra... około 700 metrów...
4 - z tym ze mam jeden mały problem bo niewiem co zrobić z rejstracja trzeszczy że aż niemiło heheh



1 - nie to zebym sie czepial ale pisze 400W mocy max. A rms ma 160W..
2 - zapytalem bo na tamtych fotkach nie bylo widac wylotu ze skrzynki..
3 - no comment.. to nie chodzi o to zeby bylo Cie slychac w miescie obok,ale zeby w srodku auta bas zatrzymywal akcje serca..
4 - wyglusz matami porzadnie cala klape, daj podkladki gumowe pomiedzy blache a ramke, ramke a rejestracje.. Powinno pomoc..

Pozdro...
  
 
Cytat:
2006-02-22 23:25:54, open pisze:
1 - nie to zebym sie czepial ale pisze 400W mocy max. A rms ma 160W.. 2 - zapytalem bo na tamtych fotkach nie bylo widac wylotu ze skrzynki.. 3 - no comment.. to nie chodzi o to zeby bylo Cie slychac w miescie obok,ale zeby w srodku auta bas zatrzymywal akcje serca.. 4 - wyglusz matami porzadnie cala klape, daj podkladki gumowe pomiedzy blache a ramke, ramke a rejestracje.. Powinno pomoc.. Pozdro...




możliwe iż tyle ma mi w zupełności wystarcza......

wiem o tym ... i mi tez nie chodzi o to aby było mnie słychać....
to jest tylko porównanie... bo sam powiedz jeżeli słychać mnei z takiej odległości to co musi dziać sie w środku.....
hehee aż w płucach czuć......

co do ramki to zamierzam sobie dopioero zamowic... na allegro upatrzyłem chromowaną,, bedzi emi pasowała bo mam troche chromu styłu auta... a narazie niemam wogule ramki tylko sama blacha i podkładki pod nią sa...
  
 
mam pytanie na ilu Hz chodzi ten głośnik tzn na ilu ty masz ustawiony filtr ?? i ile dałeś za głośnik i za skrzynie ??
  
 
Cytat:
2006-02-23 15:36:03, TomaszEFI pisze:
mam pytanie na ilu Hz chodzi ten głośnik tzn na ilu ty masz ustawiony filtr ?? i ile dałeś za głośnik i za skrzynie ??




bym musiał poszukac bo niewiem na ilu Hz on chodzi.......
za głośnik dałem 280 pln w promocji hehe od znajomego który go miał 2 miesiące i szybko sprzedawał bo mu pilnie kasa była potrzebna z tego co wiem to dałem 70% wartości głośnika wydaje mi sie ze to dobra cena....a tak dokładnie to podobno kosztował 350 pln

za skrzynie dałem 150 pln i naprawde solidne wykonanie z MDF-u wygłuszonego i dodatkowo obitego wykładziną dziekoszczelną wkręcono około 100 wkrętów i klejone ścianki jeszcze....
dotego BR o długości 30 cm....

jestm bardzo zadowolony i dotego jak zadarmo... bo licząc jak by sie samemu robiło... to by wysżło mzoę taniej troszke ale napewno tak dobrze bym tego niewykonał... a i jeszcze mam ścianke tylka dopasowana do foteli... także .... COOL!!
  
 
z czasem zacznie ci nie tylko rejestracja ale i pół auta rzęzić od tych drgań znam z doświadczenia, u mnie w środku basik niezły a na zewnątrz wszystko rzęzi, a słychać mie z kilometra, matka wie kiedy ziemniaki na obiad wstawiać jak wracam z roboty
PS.
a do prawdziwego, dobrego brzmienia CAR-AUDIO to sie nawet nie umywam, ale nie spodziewałem sie cudów za te pieniądze
  
 
Cytat:
2006-02-26 22:14:17, hans7 pisze:
z czasem zacznie ci nie tylko rejestracja ale i pół auta rzęzić od tych drgań znam z doświadczenia, u mnie w środku basik niezły a na zewnątrz wszystko rzęzi, a słychać mie z kilometra, matka wie kiedy ziemniaki na obiad wstawiać jak wracam z roboty PS. a do prawdziwego, dobrego brzmienia CAR-AUDIO to sie nawet nie umywam, ale nie spodziewałem sie cudów za te pieniądze




to jest logiczne aby mieć czyste brzmienie to trzeba wydac pare a nawet pare nascie tysiecy pln....
mojego kuzyna szefowej syn w swoim aucie zamontował sprzet za 50 tyś pln i to jest już konkretne......

co do słyszenia z odległości to miałem kilka smiesznych przeżyć. np. jak wracałem puźno w nocy i jeszcze odwoziłem kilka osób to matula 3 razy wstawała i mi drzwi otwierała co bym niedzwonił....
heheh a jak wkońcu naprawde podjechałem to juz mi nieotworzyła
  
 
Fajnie, że CIę najpierw słychać a potem widać ale......czy aby na pewno wiesz co śpiewają (bo słyszysz buuuuuuuuuuum ) a nie wiem jak tam sopraniki i reszta. Jeżeli nie tniesz częstotliwości to słyszysz takie buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuum zamiast szybkiego uzupełniającego całość bum. Niestety mam wrażenie, że należysz do grupy ludzi, którzy kupują dobre radio i do tego skrzynię i mają super. Niestety podstawa to zestaw PRZEDNI a reszta jest uzupełnieniem. I nie można tu mówić mnie wystarczy bo Ty tylko zagłuszyłeś mizerny przód. Koszt skrzyni, głośnika i wzmacniacza równa się wygłuszeniu + dobry odseparowany zestaw. Inwestujcie w muzykę a nie kto ma głośniejsze BUM.
  
 
Cytat:
2006-02-27 16:16:03, orczyk pisze:
Fajnie, że CIę najpierw słychać a potem widać ale......czy aby na pewno wiesz co śpiewają (bo słyszysz buuuuuuuuuuum ) a nie wiem jak tam sopraniki i reszta. Jeżeli nie tniesz częstotliwości to słyszysz takie buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuum zamiast szybkiego uzupełniającego całość bum. Niestety mam wrażenie, że należysz do grupy ludzi, którzy kupują dobre radio i do tego skrzynię i mają super. Niestety podstawa to zestaw PRZEDNI a reszta jest uzupełnieniem. I nie można tu mówić mnie wystarczy bo Ty tylko zagłuszyłeś mizerny przód. Koszt skrzyni, głośnika i wzmacniacza równa się wygłuszeniu + dobry odseparowany zestaw. Inwestujcie w muzykę a nie kto ma głośniejsze BUM.





w moim profilu mam opisane co mam prusz skrzyni z tyłu na pułce mam 2 drożne pionki taksamo w przednich drzwiach i gwizdki magnata w słupkach.....

owszem lubie jak ty to powiezdiałeś buuuuuum.... ale zecza oczywistą jest iż musi byc i ładny sopran a i wogule słowa też są mile widziane w pisenkach....
także... troche mylisz sie mówiac o tym jaki jestem.....
co do wygłuszenia to mam wygłuszone wnętrze auta tzn....
zdejmowałem wszystkie tapicerki wyjmowałem fotele i wygłuszałem matami...niemam tylko wygłuszonego bagarznika.... i to mnei troche boli ale jak bede miał troche wiecej czasu to napewno go wygłusze.....
  
 
Ja w pełni zgadzam się z Orczykiem co widać w moim podpisie..

A do kolegi BiBoy'a ponawiam pytanie - masz w komputerze Worda??
  
 
Cytat:
2006-02-28 14:53:48, _kruchy_ pisze:
Ja w pełni zgadzam się z Orczykiem co widać w moim podpisie.. A do kolegi BiBoy'a ponawiam pytanie - masz w komputerze Worda??



nie niemam Worda....

dlaczego zgadzasz sie z wypowiedzią kolegi Orczyka???

przecież napisałem iż... co do sopranu i średnio tonowych głośników przywiązuje uwage... a nie do samego basu
  
 
Cytat:
2006-02-28 17:16:43, BiBoy pisze:
dlaczego zgadzasz sie z wypowiedzią kolegi Orczyka???



Dlatego, że ja też uważam że przedni system jest najważniejszym elementem i podstawą nagłośnienia auta a skrzynia basowa to tylko uzupełnienie.