[ot] co mozna z gratów wyslac poczta a czego nie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Heja. Pewnie nieraz macie dylemat czy cos przyjma na poczcie do wyslania czy tez nie....
moj obecny dylemat to gole drzwi z el...niewiem czy przyjma

mowimy o okienku pocztowym a nie pocztexie


a co udalo mi sie wyslac z wiekszych rzeczy

obrazy - 170 cm *130

otrzymalem klapy tylne bambino tez przez poczte

paczke z 3ma felgami z oponami

podzielcie sie swoja wiedza co i jak wysylaliscie
  
 
kubły - zapakowane w worek na śmieci i owinięte taśmą klejącą
  
 
Cytat:
2005-11-23 13:31:18, owz pisze:
kubły - zapakowane w worek na śmieci i owinięte taśmą klejącą



Ja identycznie wyslalem 1 szt. Bimarco do Arta126
  
 
Zdrzaki chromy owinąłem w starą firankę i szary papier, poczym okleiłem taśmą
W kwestii drzwi postąpił bym podobnie, albo dużym kartonem owinął paczka nie może przekroczyć 20 kilo chyba.
  
 
ostatnio kupowałem nówki dzrwi i poczta nie przyjeła kolesiowi , musiałem słać przez stolice co kosztowało mnie 50zł , gołe drzwi ważą 14 kg


z większych rzeczy słałem przez poczte zderzaki a otrzymałem klape przednią (to już był wyczyn jesli chodzi o gabaryty)
  
 
na kazdej poczcie masz napisane wymiary jakich nie powinna przekraczac paczka.to nieprawda ze nie moze wazyc wiecej niz 20 kilo.moze tylko ze wtedy poczta ustala ci oplate wg.odrebnej taryfy.ja wysylalem ostatnio imadło.wazylo razem z pudlem 19,75 kg
  
 
dość duzo wysyłam i odbieram, sadze ze drzwi przyjmą (do 20 kg oczywiscie). Odbieralem juz boczna szybe od dwu drzwiowego auta, dosc duza, ostatnio pokrywe od 240 litrwego akwarium (120x40) tło do akwarium (120x50), mysle ze drzwi przyjmą. Zawsze mozesz sprawdzić na www.poczta-polska.pl
a i jeszcze rame od roweru, down hill'ową czy drag'ową, coś w tym stylu.

[ wiadomość edytowana przez: mille dnia 2005-11-23 14:18:25 ]
  
 
wysyłałem klape od starej polówki. wieksza niz drzwi z ela. przyjeli na poczcie.
  
 
U mnie da sie wysłac wszystko, nawet fortepian Tylko to zalezy od "tego" kt jest własnie w okienku. Stare pizdy sie czepiaja a młodsze to olewaja, biora co sie da, byle by to udzwigła
  
 
ja wysylalem juz dwie klapy bambino. Za pierwszym razem bezproblemu a za drugim cos tam pojęczala ze za duze ale w koncu przeszlo. Koszt 14 zl
  
 
ja wysylalem juz 3 kubly i raz glupie myslaly ze to fotelik dla dziecka progi do fiata 128, klape bambino i takie tam listwy to sie plula ze nie ma gdzie zlecenia przykleic a to wszystko szlo do kolegów z F&F

[ wiadomość edytowana przez: boombel dnia 2005-11-25 17:06:00 ]
  
 
na luzie przedni blotnik od fiata -> waco'wi wyslalem
podszybie przednie i pas przedni w jednej paczce do fiata tez wysylalem
dostalem tylna klape od klasyka w pudle po ramie rowerowej
tylny pas do klasyka przyszedl poczta jak i blotnik od florka
przedni zderzak od klasyka - owinalem w gazety papier i tasme i uslyszalem tylko "co to za czarownica?"
wiecej grzechow nie pamietam ;]
  
 
wysylal ktos skrzynke maluchowska?
  
 
Cytat:
2006-01-18 21:07:59, Pat_kdb pisze:
wysylal ktos skrzynke maluchowska?



Ja wysłałem kompa bigtower'a.
  
 
  
 
skrzynia cięzki sukin.... chyba bardziej się kurierem opłaci no i bezpieczniej