DLS 425

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Co myslicie o takich glosniczkach??

Zestaw w samochodzie bedzie sie skladal tylko z glosnikow przod i subwoofera w bagazniku.Mam maly dylemat jakie kupic glosniki na przod 13cm by byly wystarczajaco dobre.

Mile widziane wszelkie komentarze.Pozdr
  
 
Tutaj sa podstawowe dane techniczne tego glosniczka
  
 
Jak chcesz kupić dobre głośniki to napewno nie współosiowe - czyli nie co-axial tylko zestaw odseparowany - osobno woofer osobno tweeter.

A jak chcesz 13 cm to DLSa - super marka - polecam takie głośniki
  
 
Nie chce ciac tapicerki.Szkoda mi jest jej a ulozenie glosnikow w moim samochodzie nie jest takie zle.



Przykladowe zdiecie na ktorym widac na podszybiu seryjne miejsce dla glosnikow.
  
 
Zdiecie
  
 
Pomysl na zabudowe subwoofera

Cały bagażnik

Co sadzicie??
  
 
Głośniki na podszybiu będą grały w szybę a nie w twoim kierunku, więc raczej cudów bym się nie spodziewał a już na pewno nie kupowałbym DLS'ów za ponad 500 PLN kup jakieś tanie Hertze a zaoszczędzisz 200 PLN jak chcesz coaxial.

Co do bagażnika to zabudow jak najbardziej OK tylko sporo pracy ale efekt suba w kombi jest rewelacyjny
  
 
Jezeli dobrze zrozumialem to mowisz ze te glosniki nie sa warte swojej ceny.Tak??

Najchetniej znalazlbym glosniki 2drozne z mozliwoscia ustawienia kata tweetera albo kupie jakies dobre glosniki i sam ustawie kat tych tweeterow tak zeby byly wymierzone w uszy.

Dzis zalozylem juz moje radio alpina do merolka i efekt jest od razu slyszalny.Az milo jechac...
  
 
A nie ma możliwości wstawienia wooferów w taszki w drzwiach??

Bo w desce to po pierwsze porządnie nie zamocujesz poza tym głośnik nie będzie skierowany na Ciebie i dlatego obawiam się cienkiego grania.

Regulowane tweetery to tylko przy wbudowywaniu w słupki ale to był musiał przerobić osłony przednich słupków, wiec bez rzeźby sie nie obędzie!
  
 
Regulowane to chodzilo mi o takie tweetery ktore fabrycznie sa ustawione pod katem wzgledem midbasowego glosnika.Jezeli nie bedzie odpowiedniego kata to przetne ta nozke i zrobie ten kat

W drzwiach to pewnie ci chodzilo o ta kieszen co tam jest ale to jest tez strasznie duzo roboty bo musialbym wszystko tam dostosowac do tego glosnika.

W fabrycznym miejscu glosniki sa bardzo solidnie zamocowane i nawet sa wytlumione.Kat nachylenia glosnika to chyba okolo 30 stopni w strone kabiny.

Caly czas mam jednak dylemat ktore glosniki wybrac.Te DLS wygladaja na najciekawsze.Infinity w tej samej cenie wypadaja wg mnie gorzej.Jakies sugestie??
  
 
Mam dylemat zwiazany z glosnikami.Wacham sie miedzy tymi DLS 425, DLS C5 lub Raibow 230 DeLuxe.

Kto pomoze fachową poradą??
  
 
Jak rozwazasz zakup w tym przedziale cenowym to proponowałbym dołożyć jeszcze kilka złotych i zamiast DLS C5 kupić PS5. Mają lepszą, osobną zwrotnicę, a różnica w cenie to jakieś 40zł
  
 
No niestety glosniki PS5 sa o 100zl drozsze i ponad 600zl za glosniki 13cm wg mnie to przesada.

W parametrach te glosniki niczym sie od siebie nie roznia a czy warto wiecej o 100zl dawac za to ze zamiast filtrow jest zwrotnica?Przeciez to daje ten sam efekt.

Bede mial troche rzezby z tweeterami zeby wpasowac je zgrabnie w slupki...

Pozdr