Podswietlenie zegarow po raz N-ty

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam takie pytanko bo nie moglem znalesc odpowiedzi nigdzie a szukalem i to nie malo.
Czy jak zamiast seryjnych zarowek wsadze diody led koloru niebeskiego to to cos da?? Czy trzeba zdejmowac tarcze i je szlifowac i gore tez rozbierac (chodzi mi o te przeslone zielona).
I jak podswietlic zegrarek??
Aha gdzie kupie diody LED takie GOTOWE we WROCLAWIU ??

[ wiadomość edytowana przez: matadorRS dnia 2005-11-28 22:14:17 ]
  
 
drobnym papierem ścierac z tyłu tarcze i ściagnąć tą listwe zieloną nad tarczami. Da ci to dużo i zależy jakie diody. polecaam mocniejsze ale to już powinno być omówione jakie najlepsze, podświetlenie dmuchawy też polecam zetrzeć, będzie lepiej idzieć, zegarek ma taką plastikową zielona osłonke i łatwo ją zdjąć.
  
 
zalezy gdzie te diody chcesz mieci jaki efekt?
zobacz u mnie w profil - tak cchesz miec czy inaczej?
  
 
Nop chce zeby jakos wmiare wygladalo. Czyli musze gratis kupic papier scierny. Wielkie dzieki
  
 
Ja zeszlifowane zegary od spodu, nawiew też, zamiast żarówek w oprafki wcisnąłem 4 białe diody 5mm, z góry wywalasz zielony plastyk (trzeba wyrwać białe mocowanie żarówek a potem zielone szkiełko) a od góry na tej samej zasadzie dwie białe diody 10mm. Wszystkie zeszlifowane żeby rozpraszały światło. Wskazówki na czerwono i efekt taki:

Image Hosted by ImageShack.us
  
 
Cytat:
2005-11-29 09:04:30, Podola pisze:
Ja zeszlifowane zegary od spodu, nawiew też, zamiast żarówek w oprafki wcisnąłem 4 białe diody 5mm, z góry wywalasz zielony plastyk (trzeba wyrwać białe mocowanie żarówek a potem zielone szkiełko) a od góry na tej samej zasadzie dwie białe diody 10mm. Wszystkie zeszlifowane żeby rozpraszały światło. Wskazówki na czerwono i efekt taki: Image Hosted by ImageShack.us



jakbym moj obrotek widzial tylko ze ja mam inny kolorek



Jakośc zdjecia marna w realu wyglada lepiej
tak samo diody niebieskie z goru, od dolu zwykle zarowki lepiej rozpraszaja, zadnego szlifowanai spodu od tarcz, zielony plastik wyjety od gory


[ wiadomość edytowana przez: lukas_s dnia 2005-11-29 09:28:11 ]
  
 
No niestety jak wsadziłem zwykłe żarówki to mi się opel zrobił i miałem 4-ro dniową depresję

Image Hosted by ImageShack.us
  
 
czasem tak bywa
  
 
Cytat:
2005-11-29 09:38:56, lukas_s pisze:
czasem tak bywa



A no Teraz już jestem spokojny i czekam na aluminiowe ramki które zakończą projekt
  
 
Cytat:
2005-11-29 09:46:25, Podola pisze:
A no Teraz już jestem spokojny i czekam na aluminiowe ramki które zakończą projekt



a jesli mozna to gdzie sie je dostanie i za ile?
  
 
Cytat:
2005-11-29 09:58:17, lukas_s pisze:
a jesli mozna to gdzie sie je dostanie i za ile?



Dowiadywałem się u chłopaków na Dido i mają wstępny projekt króty udoskonalają więc czekam na efekt. Do MKVII mają ale na MKV trzeba czekać ale jestem dobrej myśli Cena podejżewam że około 50 zlociszy.


[ wiadomość edytowana przez: Podola dnia 2005-11-29 13:27:55 ]
  
 
@podola...
wlasnie tez mam zamiar zrobic podswietlenie zegarow na bialo .... w corolce mi sie spodobalo czy wsadenie bialych diod w fabryczne miejsca zarowek wystarczy?? czy trzeba ich troche wiecej? i czy ladnei sie rozprasza takie swiatlo po literkach??
ja to myslalem aby wywalic oswietlenie od gry calkiem i zalorzyc wskazowki od SC...
  
 
Cytat:
2005-11-29 15:44:03, zenq pisze:
@podola... wlasnie tez mam zamiar zrobic podswietlenie zegarow na bialo .... w corolce mi sie spodobalo czy wsadenie bialych diod w fabryczne miejsca zarowek wystarczy?? czy trzeba ich troche wiecej? i czy ladnei sie rozprasza takie swiatlo po literkach?? ja to myslalem aby wywalic oswietlenie od gry calkiem i zalorzyc wskazowki od SC...



No ja mam diód tyle co żarówek czyli jak pamiętam cztery od spodu tarczi dwie z góry. Jak dla mnie wytarczy. Wskazówki z SC fajna sprawa (ktos z klubu ma) ale za dużo zabawy. Pozostaje jeszcze podswietlenie przebiegów bo bez górnego oświetlenia są niewidoczne. Dla mnie zegary miały być niezielone a przedewszystkim przejżyste. Wskazówki pomalowałem farbką modelarską fluorosencyjną i fajnie je widać.
Pozdro
  
 
Cytat:
2005-11-29 09:46:25, Podola pisze:
A no Teraz już jestem spokojny i czekam na aluminiowe ramki które zakończą projekt



Ja też czekam i czekam i czekam....

Miały być za dwa tygodnie, a tu już ponad miesiąc minął i nic.
  
 
alumunium to towar deficytowy, cierpliwości...
  
 
Zamieniłem żarówki z góry na czerwone LED. Wygląda OK. Mam białe tarcze zegarów i noszę się z zamiarem dołożenia od góry jeszcze 2 diód UV. Czy może ktoś wie, jaki efekt uzyskam? Czy wyjdą mi z tego świecące tarcze z czerwoną poświatą? Czy może szkoda roboty?

Czy UV powodują tylko świecenie białych elementów czy dają też światło same z siebie i ewentualnie o jakiej jasności?

[ wiadomość edytowana przez: sodax dnia 2005-11-30 15:42:51 ]
  
 
farbka UV będzie ok. Musisz jedynie pomalować kilka razy, bo słabo kryje. Diody UV kieruj centralnie na każdy zegar. Efekt zaje...ty! Polecam!
  
 
Cytat:
2005-11-30 15:41:06, surec pisze:
farbka UV będzie ok. Musisz jedynie pomalować kilka razy, bo słabo kryje. Diody UV kieruj centralnie na każdy zegar. Efekt zaje...ty! Polecam!



A jak nie pokryje tarcz farbą UV to nie będą się świeciły (są białe)?
  
 
Cytat:
2005-11-13 14:15:44, darmcdoman pisze:
Ludzie, wyluzujcie z podswietleniem UV. To jest bardzo niezdrowe dla oczu! Powaznie! Szczegolnie zegary, ktore bedziecie oglacac czasem kilka godzin NIE POWINNY BYC podswietlone UV. No chyba, ze ktos planuje przejsc na rente inwalidzka, z powodu slepoty.



I jeszcze jedna sprawa... czy ktoś potwierdza powyższe? To jest post z wątku: { KLIK }
  
 
Taaaa, szczegolnie, ze prawdziwego ultrafiloletu to my bysmy nie zobaczyli, bo dlugosc fali UV jest poza granicami naszego wzroku.

Emisja UV jest znikoma (bardzo liska 0) z diody, wiec o nic nie trzeba sie martwic