Używana vectra

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
może jakaś mądra głowa mi doradzi co lepiej kupić:
vectra GT '92 2.0, 90 tys
vectra GL '93 1.8, 150 tys
oba w bardzo dobrym stanie i podobnej cenie
chodzi mi raczej o porównanie silników
dzięki
 
 
jak zapewne wiesz vectra w 1993r przeszla kuracje odmladzajaca(facelifting) nieznacznym zmianom ulegla sylwetka oraz zmieniono nieco game silnikow.Jesli chodzi ci o osiagi to polecalbym vectre 2.0i16v o mocy 150KM.Do setki przyspiesza w 8.5sek zachowujac przytym spalanie w granicach 8l na sto Km.Nie sadze ze na rynku uzywanych samochodowych znalazles te dwa modele , radzilbym dokladniejsze przesledzenie ogloszen chociazby w auto bazarze. vectra jest tak popularnym modelem, ze napewno mozna wybrac sobie najbardziej odpowiadajacy model .polecam modele wyprodukowane po 93 w wersi cd.jednak przy wyborze nie mozna kierowac sie jedynie osiagami i wyposazenie lecz faktycznym stanem technicznym pojazdu.Polecalbym wizyte w najblizszej stacji serwisowej opla.Inny problem to fakt ze vectra jest samochodem bardzo czesto sprowadzanym za zach. granicy i nalezaloby sie poradzic jakiegos lakiernika ,czy owe cacko nie bylo bite i czy nadaje sie do dalszej eksploataci
zyce szerokiej drogi wymazoną vectrą.
 
 
jezeli moge cos doradzic to proponuje vectre gt jezeli jest w naprawde dobrym stanie. czesci sa porownywalne a wrazenie lepsze. Jedyny bol jezeli idzie o takie dodatki jak ewentualnie reflektory jezeli sa inne itp. gadzety ich cena jest niebotyczna

powodzenia
 
 
Jesli chodzi o mnie to bralbym 2,0. Koszty utrzymania obu sa w zasadzie takie same, wiec ten temat nie podlega dyskusji. Mankamentem tej 2,0 jest to ze jest starsza, ale 1 rok to w zasadzie nic. Przebieg 90 tys to duzy atut. Jak na taki silnik to bardzo malo. Nie mowie oczywiscie ze 150 000 w przypadku 1,8 to duze ale roznica jest spora. Jesli oba sa w porownywalnym stanie to bierz "dwojke"
Pozdro