Rajdowe polonezy

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Zakladam nowy watek dotyczacy rajodwych polonezow poniewaz zawsze dyskusja na ten temat toczyla sie na innych watkach nie zawsze zwiaznaych z tym tematem.
W tym watku chcialbym zebarac jak najwieksza liczbe informacji na temat rajdowych polonezow.
Mozna opisac wszytskie rajdowe polonezy,proponuje zaczac opis od poloneza 2000 gr IV. Mysle ze mozna wypisac wszytskie starty zagraniczne, lata w ktorych startowal, rodzaje malowan, szczegolowe zmiany w nadwoziu, zmiany w zawieszeniu silniku, rodzaje felg na jakich jezdzil itp, itd.
  
 
na dobry początek
  
 
  
 
Jak juz pisalem proponuje zaczac opis od Poloneza 2000 gr IV, zeby zachowac jakas chronologie i zeby sie nie robil balagan bo jak kazdy bedzie wrzucal jakas fotke poloneza rajdowego to znowu z tego nic nie bedzie oprocz luznych mysli na temat rajdowych polonezow. Naprawde warto jest napisac wszytsko prawie co sie wie na temat jednego a potem zaczynac pisac o nastepnych, pozniej nawet bedzie latwiej odnalezc jakas informacje w tym watku.
Prosze jeszcze raz o zachowanie chronologi i porzadku w tym watku.
  
 
czy to jest gr IV



  
 
Zaczęło sie tutaj :


pierwotna wersja homologowana w grupie IV
  
 
Jojek te zdjeica co wrzuciles przedstawiaja poloneza gr II, polonez gr IV nie mial poszerzonych blotnikow
  
 
O to numer i data homologacji poloneza 2000 w gr IV
FSO Polonez 2000 Nr 657 01.01.1979 G IV
Kolejna fotka poloneza gr IVlink
  
 
Ja też jestem za artykulikiem, tak będzie lepiej, sprawniej Przy okazji żadne offtopy nie będą się z faktami nam mieszały
  
 
No tak ale zeby powstal artykulik musimy zebrac nasz wiedze.
Wiec jak juz skonczymy opisywac w watku polonezy to na podsumowanie mozna napisac artykuly o kazdym polonezie
  
 
Orzech powstał już artykuł o Polonezie grupy IV, może lepiej skupić się na zmianach malowań i specyfikacji Grupy II?
  
 
Jezli nikt nie posiada wiecej wiaodmosc niz te ktore sa w artykule to moze i nie warto przepisywac tego wszystkeigo, ja natomiast mam jedno pytanie dotyczace poloneza gr IV, na jakich felgach startowal ten polonez na cromodorach czy atsach?
  
 
I jeszcze jedno pytanie mam co do poloneza grupy IV czy wystepowal w malowaniu granatowo czerwonym?
  
 
takie mam:






[ wiadomość edytowana przez: Marcin1608 dnia 2005-12-08 16:10:34 ]
  
 
Co do felg nie jestem jakims autorytetem, ale nie zauwazylem zadnych zaleznosci miedzy grupa a felgami. Chyba ze sie myle, to soory
  
 
Zaleznosci miedzy felgami a grupami nie ma ale byly podpisywane kontrakty na dostawe felg. Wiec warto tez wiedziec na jakich felgach w jakim sezonie poldki jedzily.
Marcin ten polonez na zdjeciu ma poszerzenia wiec to grupa II.
  
 
TUTAJ
jest zdjecie poloneza grIV w malowaniu granatowo czerwonym, tak mi sie zdaje
  
 
a tu artykulik, na zdjęciu według mnie PN gr IV



a to, to nie jestem pewien, ale po starych rejstracjach domyślam się że to gr IV



tu mam takie zdątko które trzeba zweryfikować, bo wydaje mi się że to jakiś 1600 się zaplątał



  
 
Te dwa ostatnie zdjecia to sa chyba zdjecia jakis prywatnych rajdowcow(dziwne malowanie raczej nie fabryczne)
  
 
No nareszcie coś ciekawego dla mnie!!!
Felgi na początku stosowane na kilku zdjęciach to Cromodory CD39 7" albo 8" x 13 (Pozostałaości po Fiatach 124 Abarth Jaroszewicza najprawdopodobniej) w późniejszych latach zastąpione przez ATS Classic

Czerwono czarne malowanie to chyba prywatne auto

Orzech zajebiste zdjęcia takich jeszcze nie widziałem dawaj więcej jak masz

Pozdr