Gdzie podpiąć mase???

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Wiatm! Zamierzam podłączyć w swoim essim wzmacniacz. Mam mały dylemat, a mianowicie, dzie podpiąć masę? Słyszałem już 2 wersje.
1 - do akumulatora ( w zestawie kabli do wzmacniacza jest tylko 1 metr kabla do masy, a dokupienie reszty troche by kosztowało - wzmacniacz w bagażniku)
2 - do karoseri (ale w którym miejscu, czy jest to jakaś różnica?)
Aha i jeszcze jedno. Do wzmacniacza trzeba podłączyć taki cienki kabelek, obok masy i plusa, to chyba jakieś sterowanie. Ale gdzie to podpiąć???
z góry dzieki i pozdrawiam
  
 
ja mam mase podlaczoną ko karoserii w bagazniku. Tam takąś taką dużą srube znalazlem i pod nia wsadzilem
a ten trzeci kabel podlączas pod radio, pod wyjscie na wzmacniacz albo antene automatyczną. Przewaznie jest to jasnoniebieski kabel z białym paskiem.
pozdro
  
 
Jeśli chcesz żeby było to zrobione profesjonalnie to kup te 5 czy 6m przewodu i pociągnij prosto z akumulatora. Wszystkie firmy montujące Car Audio tak robią.
Tak jak napisał Pytlar moża też podłączyć pod jakąś śrubkę i też będzie grać.
W sprawie kabelka to już Pytlar rozwiał wszelkie wątpliwości.
  
 
To ja jeszcze dodam że ten niebieski kabelek to "remote" i służy do włączania/wyłączania pieca przez radio... Możesz na nim zamontować wyłącznik i tak np na postoju wyłączać piec żeby nie brał za dużo albo jak mama pożyczy autko na zakupy
  
 
Dzisiaj sprawdzałem i nie mam w radiu kable remote (pewnie dlatego że to najtasze radio z mp3 czyli medion)
i co teraz?????
  
 
musi byc!! wlacz radio i jakims miernikiem zobacz ktorym kablem idzie +12V. A jezeli wylaczysz radio i tam nie bedzie juz prądu to znaczy, ze to ten kabel
  
 
Pytlar:niekoniecznie,niektóre radia mają tylko 2 zasilania.Jedno na stałe a drugie pod włącznik świateł.Więc poprostu trzeba podłaczyć wzmacniacz tak ,zeby miał zmostkowane te 2 zasilania i podpiąć sie pod akumulator.Trzeba by było tylko na "ciepłym " przewodzie zamontowac jakiś włacznik zeby wzmacniacz cały czas nie działał.
  
 
jezeli chodzi o tanie radio na mp3 to ja tez mam dalem za nie 199zeta i jest bez problemu tylko ze u mnie ten kabel ma kolor zolty a nie niebieski. to zalezy jak soie producent wymyslil
  
 
Ja też mam Mediona Mp3 i kabelek jest, tylko w opisany jest jako El. Ant. czyli antena elektryczna i jest niebieski...
  
 
nie slyszalem i nie widzialem zeby mase ciagneli do akkumulatora
z regoly wpina sie ja gdziekolwiek stylu gdzie jest srubka do golej blachy, zreszta w zestawach kabli tych z gornej polki masowka jest przewaznie 1m-owa
  
 
są dwie teorie - jedni mówia tak, a drudzy inaczej...mialem pod karoserie blaupunkta 2100 podpietego i było OK ...przy blaupunkcie 4100 jak mialem właczonego go to światła przygasały mi... w nocy efekt niechcianego stroboskopu, wszystko przygasało (podświetlanie deski itd)... poprostu było widac wachania prądu, ktos mi powiedział ze to moze byc przez to iz nie mam pod akumulator podpietej masy
Duzo osob o kondensatorze pisalo, oraz ze slaby akumulator (a akurat roczny motocraft)... ktos mi tez powiedział ze mały (tylko 43 amperogodziny)
Nie rozwiazałem probolemu, wiec nie wiem czy to przez kable
  
 
kacper no właśnie ten sam problem ma mój kumpel od kadetta:/ założył potężną skrzynie bassową i wzmaka i na tył pułke z głośnikami no i powiem że żeby lampy mu niegasły to założył akum od jakiegoś ciężarowego czy dostawczego:/ poprostu WIĘKSZY...no i teraz mu niegasną też sie dziwie i zastanawiam przez co to może być
  
 
no chyba brak pradu... światła swoje biorą, instalacja auta też, radio, i wzmacniacz... i brakuje pradu na wszystko chyba.
Wiekszy akumulator - super, tylko uprzedz kumpla ze za rok-półtora kupuje nowy ... niestety, ale jego instalacja nie naładuje tak duzego akumulatora, nawet jak czasem podepnie pod prostownik to i tak nic nie da, zasiarczeje czy jakos tak, i tyle bedzie z akumulatora
To są wady tego... auta sportowe mają drogie częsci i uzywane często sie psują, a car-audio daję po dupie innym elementom (instalacja w aucie, całę auto u mnie jak dalem ostro to latało, przednie fotele wibrowały, lusterka wszystkie latały... napewno to jakis negatywny skutek po czasie by przyniosło (poza utratą słuchu)
  
 
no o tym to on dobrze wie akum bierze urzywany bo pracuje jako mechanik wiec dostep ma... to tak narazie tylko jest bo innej opcji niemiał może znajdzie ktoś na to rozwiazanie wiem że można inny alternator wrzucić cos takiego mi sie obiło o uszy
  
 
Cytat:
2005-12-23 12:48:12, pucek2509 pisze:
no o tym to on dobrze wie akum bierze urzywany bo pracuje jako mechanik wiec dostep ma... to tak narazie tylko jest bo innej opcji niemiał może znajdzie ktoś na to rozwiazanie wiem że można inny alternator wrzucić cos takiego mi sie obiło o uszy



od diesla... i bedzie wieksze ładowanie. nie wiem czy montaz kondensatora by tez nie pomogl... ja zobacze czy efekt w Escorcie mi ie powótrzy, bo Fiesta mrugała światłami jak głupia czasami sie balem czy mi elektryki od tych wachań nie zjara