Problem z otwarciem drzwi

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam starego escorta z 1989 r. Już, kiedy go kupowałem 3,5 r. temu, miałem kłopoty z otwieraniem drzwi ( kluczyk jest wąski i długi z delikatnymi wcięciami). A teraz tak mi się zrobiło, że nie mogę otworzyć swojego samochodu. Jeszcze dziś rano otwierałem od prawej strony, a teraz nic. Napryskałem płynu WD 40, ale to nic nie pomaga. Czy ktoś z Was wie, czy to jest problem z zamkami, czy to po prostu kluczyki się wytarły. I co robić w takiej sytuacji. Czy jest gdzieś warsztat, który zajmuje się kluczami. Może ktoś z was miał taką sytuację kiedyś?

Boreasz
  
 
ja miałem tak poszedłem tam gdzie dorobiaja klucze i dorobił mi nowy który super otwiera . ale klucz oglądał i powiedził mi ze kazdy klucz ma kod dzieki któremu mozna dorobić nie majascu klucza i tak zrobil . obejrzał klucz ten stary oddał mi go i poszedł dorabiac i 1 min. i dał mi nowy oraz dał mi kartke z numerem i powiedział ze nstepnym razem wystarcz przynieść kartke z tym numerem i od reki zrobi . ale nie wszyscy to wiedzą
Ja szukałem numeru na klucz i niema te rowki oznaczją numery
  
 
Ano, kluczyk sie wytrał pewnie i już nie załapie. Dorabiaj nowy...

Zamki zabezpieczałeś na zimę? Smarowanie itd? Jeśli tak, to kluczyk będzie jedynym powodem.
  
 
łatwiej dorobić klucz niż wymienić wszystkie zamki bo to koszt 300-400 zł . to jest pierwsza rzecz którą sie robi bo tanie
  
 
Proszę o poradę - czy można w essim dorobić wkładkę zamka? Czy ktoś z was już to robił? Problem u mnie chyba tkwi w zamku. Od strony kierowcy zamyka się idealnie ale otworzyc juz nie można natomiast od strony pasażera tym samym kluczykiem otwiera bez problemu. W zamku czuć wyraźny luz, kluczyk obkręci sie nieco w prawo ale nie otworzy za ni chu chu. Wydaje mi się, ale tylko wydaje, że jeżeli byłby wytarty kluczyk to samo było by z drzwiami pasażera. Co wy na to?
  
 
Można jeszcze ewentualnie założyć centralny i otwierać/zamykać pilotem.
  
 
Z mojego doświadczenia wygląda to tak:
1. Przymarza zamek i linka do otwierania drzwi od środka (skrapla się w drzwiach para wodna)
2. Zużywa się kluczyk i wkładka zamka, zwłaszcza, że próbujesz na siłę otworzyć zamek
3. Jeśli masz centralny to zablokowane jedne drzwi nie pozwalają na otwarcie innych
4. Wyczyścić linki, wkładki, zamki
5. Nasmarować zmarowidłem na bazie silikonu (lub teflonu ostatecznie).
6. Naprawa samej wkładki 35-60 pln (wypiłowują Ci głębiej zaklepane krawędzie otworów współpracujących z nacięciami na kluczu, przez co klucz ma większy skok, ale "zgarnia" wszystkie zapadki jednocześnie)
7. Sterowanie centralnym na pilota to koszt 70-120 pln (plus ewentualnie siłowniki, jeśli ich nie masz), niemniej sprawne zamki (zwłaszcza siłowniki, które muszą działać, bo inaczej z pilota możesz sobie popstrykać na mrozie jedynie) to podstawa, jak padnie Ci np bakteria w pilocie
8. Radzę dokładnie wysuszyć linkę oraz zamek. Wyczyścić i nasmarować we wszystkich drzwiach. Należy unikać pozostawiania w środku auta wody i śniegu na wycieraczkach. Dodatkowo proponuję na wysuszone wcześniej uszczelki nałożyć także smarowidło.