Przenośne CB.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Myślę a zakupie jakiegoś przenośnego CB przypominającego krótkofalówkę, myślę i czymś takim, bo często poruszam się różnymi pojazdami i nie zawszę mam możliwość swobodnego podłączenia się. Mam pytanie, czy takie sprzęt w ogóle sprawdza no i czy jest wart zainteresowania się nim. Ponadto ma pytanie, czy do czegoś takiego chodzą jakieś aku, bo często jestem w jakiś leśniczówkach tym podobnych, gdzie nie zawszę jest prąd i szukam jakiegoś mobilnego środka łączności.
Pozdrawiam moderatora
DEx
  
 
dex, urzadzenia przenośne w mobilu również potrzebują anteny zewnętrznej aby spełniały swoją rolę. w terenie otwartym zasięg ręczniaka z anteny zintegrowanej wynosi w przybliżeniu 4-8km ze stacją i około 1.5-2 z innym ręczniakiem. w zabudowie i terenie górzystym zasięg sapada.
starsze ręczniki zasilane były z baterii więc zastosowanie akumulatorków jest możliwe. obecne nie powinny uniemożliwiać tej możliwości
  
 
Antena zewnętrzna Cię nie ominie do auta. Mam Alana95+ i wewnątrz auta przy antenie nieco dłuższej niż oryginalna do niego zasięg słyszalności jest jakieś kilkaset metrów, nie więcej
Obecnie używa go mój ojciec z anteną Alan S9 na magnesie i gadamy sobie spokojnie w okolicach 10km
Pozdro.
  
 
Z tego co pamiętam do alana 95+ można sobie podłączyć gruche, ale nie jestem pewien. Wtedy wygodniejszy w mobilu. No i oczywiście antenka na dachu.

[ wiadomość edytowana przez: Urbic dnia 2006-01-16 12:41:11 ]
  
 
Ja na co dzień też wożę ręczniaka i antenka 1,6m na magnesie.
Dobrze zestrojona antena daje mi zasięg do 15 km. Chcę kupić coś krótszego bo wygodniej będzie chować a na drodze taki zasięg mi nie jest potrzebny.