Szumienie radia - neverending story.....

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Hej,

nie wiem czy sa tu jacyś spece ale moze ktoś podsunie jakąś koncepcję, albo powie do kogo się z tym zgłosić bo i się z tym walczyć już nie chce. Od dość dłgiego czasu szumi mi radio,m ogóline słabo odbiera, tylko najmocniejsze stacje odbierają dobrze, inne szumia, trzeszczą. Do niedawna miałem zabytkowe i skatowaneradio kupione za 50PLN więc myślałem że to może to. Kupiłem sobie ostatnio Alpine'a i parę głośników, wrzuciłem to wszytsko i grało pięknie, jakiś tydzień. Teraz znowu szumi (CD działają super tylko radio). Jakiś czas temu szukając przyczyny mierzliśmy kabel antenowy i opór między gwintem anteny w dachu i wtyczką w radio na cyfrowym multimetrze był prawie nieierzalny (kilkanacie cyfr po przecinku) więc wydawałoby się że musi być dobrze a nadal to samo. Ma ktoś pomysł kto robiłby z tym porządek i nic nie popsuł tudzież nie skasował miliona złotych?

Dodam ze sam bat anteny mam i tak do wymiany więc jak ktoś nic nie połamie nie poniszczy to chętnie kupię i wymienię kompletną antenę, tylko wolałbym wiedziec że to to, a nie coś innego.



[ wiadomość edytowana przez: Azrael dnia 2006-01-02 13:34:35 ]
  
 
No jak wymienisz całą antene to powinno być dobrze, chyba że masz w autku zamontowany jakiś bajer który zakłocenia?!
  
 
Cytat:
2006-01-02 14:40:49, FAROW pisze:
No jak wymienisz całą antene to powinno być dobrze, chyba że masz w autku zamontowany jakiś bajer który zakłocenia?!




No dobra, tylko co niby z anteną miałoby być nie tak???? Czy popękany stary bacik anteny moze dawać taki efekt? Może wymienię tylko jego na próbę. Ale dziwi mnie że przez chwilę było dobrze. Kabel antenowy gdzieś złamany???
  
 
Najlepiej weź inną antene i podłącz do swojego radia w swoim autku tak tylko na próbe i zobaczysz jaki będzie efekt! Jak mowisz ze było pare dni dobrze to moze gdzies sie styk luzuje i przy wymianie radia zaskoczył a potem znowu puścił! To wielce możliwe!
  
 
albo kabel antenowy znajduje sie koło jakiegoś urządzenia które zakłuca
  
 
Cytat:
2006-01-02 14:57:57, Kleszczak pisze:
albo kabel antenowy znajduje sie koło jakiegoś urządzenia które zakłuca




Np.? Kabel antenowy jest jak go fabryka wsadziła (chyba).
  
 
A czy obiawy szumienia radia masz tylko na zapalonym silniku czy zawsze ?
  
 
Cytat:
2006-01-02 15:55:05, Inferno pisze:
A czy obiawy szumienia radia masz tylko na zapalonym silniku czy zawsze ?




Zawsze. Ale z ciekawostek, np. otwarcie/zamknięcie drzwi ma na to wpływ czasem!!!! Jakaś masa gdzieś ucieka czy co????
  
 
No to ja bym sprobowal zalozyc na zasilanie "+" dlawik anty zakluceniowy powinno pomoc
  
 
Nie mam zielonego pojęcia co to...

Aha CD gra idealnie.


  
 
W sklepach audio sa takie specjalne tranzystory anty-zakluceniowe na zasilanie niby kazde dobre radio ma wlasny ale ja mam zalozony dodatkowo na przewodzie
  
 
MOje radio raczej jest z tych przyzwoitych, raczej nie podejrzewam żeby to było to :-/ Może jednak zakupie tą antenę
  
 
Cytat:
2006-01-02 16:49:50, Azrael pisze:
Aha CD gra idealnie.


Ale CD bierze sygnal z plyty, wiec zaklocenia nie maja jak wystapic. A radio bierze z anteny.
....tak mysle.....
  
 
Cytat:
2006-01-02 17:19:10, taxi pisze:
Ale CD bierze sygnal z plyty, wiec zaklocenia nie maja jak wystapic. A radio bierze z anteny. ....tak mysle.....



Gdby to były zakłocenia z alternatora np. to byłoby słychać także na płycie o ile wiem.
  
 
Cytat:
2006-01-02 17:27:15, Azrael pisze:
Gdby to były zakłocenia z alternatora np. to byłoby słychać także na płycie o ile wiem.


No wlasnie, dlatego podejrzeia padaja na antene . . bo bajerek w postaci szumu morza masz tylko na Radiu . .
  
 
Sprawdź jeszcze wtyczkę antenową przy radiu bo mnie tak robiła w konia jak wszystko jest oki to jeszcze pożycz wzmacniacz antenowy od kogoś na próbę ale ja bym tą wtyczkę obstawiał bo skoro ze starym były problemy a w nowym po czasie też sie pojawiły to może być słaby styk
  
 
Cytat:
2006-01-02 13:33:49, Azrael pisze:
" Teraz znowu szumi (CD działają super tylko radio). [ wiadomość edytowana przez: Azrael dnia 2006-01-02 13:34:35 ]



hłe hłe hłe

Miałem to samo, co sie naspieniałem to moje. Powód okazał banalny i prosty do rozwiązania.

Otoż w moim Blaupunkcie /szacunek dla Blaupunkta/ mam zewnętrzne gniazdo antenowe a w escorcie jest wtyk na wewnetrzne. Powodem calego zamieszania okazala sie przejsciówka na gniazdo zewnętrzne w której od strony do radia jest w srodku bolec -z wywiadu z zaprzyjaznionym elektronikiem i elektrykiem car audio okazało sie że ten bolec bardzo czesto sie wyłamuje - i to jest powodem ze sa szumy i nieodbiera sygnalu z anteny, poprostu kiedy sie wyłamie jedynym kontaktem radia z anteną pozostaje już tylko ekran.

Kupiłem nową podobno dobrą przejsciówkę i mały zacisk /taki okrągły jak na przewody gumowe do chłodzenia silnika, tylko w wersji mikro/, założyłem delikatnie przejsciowke z wtykiem i zaciskając ten mikro zacisk na obudowie wtyku od str. radia, wsadziłem delikatnie radio i gra jak talala.

Czego i tobie życzę ...

pozdrawiam


[ wiadomość edytowana przez: art13 dnia 2006-01-03 19:59:24 ]
  
 
Ja mam przejściówkę z Media Markt. Gdzieś są takie lepsiejsze? Antena oryginał w trakcie organizowania , cena będzie przystępna więc pójde po całości


Polecacie jakiś warsztat Car-Audio w Wawie? Może by mi trochę poskładali wnętrze do kupy żeby nie grało własnej symfonii na moim wyczynowym zawiasie
  
 
A ja bym się zastanowił nad kablem antenowym. To, że brak oporu nie oznacza, że nie jest gdzieś pęknięty. Trzebaby przesłuchy zmierzyć, a żeby to zrobić, to trzeba mieć gengerator szumów itd... A poza tym, to od kiedy kabel antenowy ma 0Ohm??
Ja polecam sprawdzić nastepująco:
1. czy nic się nie utleniło na styku kabla z anteną - trzeba odkręcić antenę (w MK7 wciskana zaślepka przy lusterku wewn.)
2. Sprawdził przejściówkę przy antenie radiowej
3. wyminił kabel antenowy
  
 
Cytat:
Ja polecam sprawdzić nastepująco: 1. czy nic się nie utleniło na styku kabla z anteną - trzeba odkręcić antenę (w MK7 wciskana zaślepka przy lusterku wewn.)



U mnie do tego trzeba wywalić podsufitkę i nie wiem czy nie sterowanie szyberka.

Cytat:
3. wyminił kabel antenowy



Pójdzie kompletna antena z kabelkiem