MK6 głośniki przód - nie bijcie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Wiem, że było wiele, wiele razy i jest w FAQ i wogule każdy powinien to wiedzieć. Ale przeglądając forum spotkałem tyle zdań ilu fachowców. Chodzi mi o to głośniki o jakiej maksymalnej średnicy wejdą na przód, bez żadnych przeróbek. Spotkałem do tej pory różne opinie, na temat średnicy oryginalnych papierówek - 10 cm, coś pomiędzy 10 a 11 cm, nieco ponad 12 cm, było też chyba coś pomiędzy 11 a 12 cm. A więc moje pytanie jest proste:

Mam na oku takieTRZYNASTKI
Czy podane przeze mnie 13 wejdą bez żadnych przeróbek, przejściówek i innych płyt MDF?
Jeśli nie to biorę DZIESIĄTKI.

UWAGA AUDIOFILE! - nie pytam o to czy marka Boshmann jest dobra czy do bani, ani o to czy lepiej przerobić i założyć 16. Pytanie jest napisane wytłuszczoną czcionką.

Pozdrawiam wszystkich!
  
 
normalnie szczyt lenistwa...
normalnie wstyd
tematy walkowane ze sto razy...
  
 
Cytat:
2006-01-09 13:23:51, pytlar pisze:
normalnie szczyt lenistwa... normalnie wstyd tematy walkowane ze sto razy...



No właśnie, ale tak jak napisałem wcześniej - tyle opinii ilu fachowców. Które odpowiedzi mam traktować autorytatywnie?
  
 
ja powiem tyle, ze mam wsadzone 13 na oryginalne miejsca, gdzie byly te glosniki chyba 11,5cm!! dorobilem tylko otwory na srobki mocujace glosniki i mocno dokrecilem!! i grają ladnie!! i w buszmeny bym sie nie pakowal... lepiej troche dolozyc i kupic cos nawet o polowe drozszego ale duzo lepszego!!

i 16 nie pakuj do przodu!! nie ma to najmniejszego sensu!!
  
 
No właśnie, czyli wejdą bez żadnych przeróbek. To chciałem usłyszeć. Bo wiele odgrzebanych postów głosi, że bez przejściówek lub przeróbek się nie obejdzie. Czyli wystarczy nawiercić otwory na wkety.

A odnośnie Bushmanna - może to nie jest szczyt techniki, ale w poprzednim aucie przetrwały kenwoody, które były kupowane w tym samym czasie. Mój brat ma jajka 6x9" i grają spoko już ponad 5 lat. Jakość dźwięku mnie zadawala. Zresztą tak jak pisałem w poście zakładającym wątek - nie tego dotyczy moje pytanie.



[ wiadomość edytowana przez: sodax dnia 2006-01-09 14:15:41 ]
  
 


Ja zakładałem u siebie 13 z przodu bez przeróbek,jedynie tak jak powiedział Pytlar dorobiłem dodatkowe otwory dla śrubek mocujących i śmiga bez problemu.
  
 
Cytat:
2006-01-09 14:37:22, Slowik pisze:
Ja zakładałem u siebie 13 z przodu bez przeróbek,jedynie tak jak powiedział Pytlar dorobiłem dodatkowe otwory dla śrubek mocujących i śmiga bez problemu.



Te odpowiedzi rozwiewają moje wątpliwości.
Dzięki.

PS: Ten wątek to nie spam - zajrzyjcie do wyszukiwarki, prawie wszędzie jest napisane, że potrzeba przejściówki z Allegro.
  
 
Witam

Może i da rede zamontować te głośniki,ale trzeba liczyć sie z tym że nie będzie to montaż taki jaki powinien być(czyt. poprawyny)po coś chyba inni użytkownicy kupują przejściówki z Allegro co nie??

Lepiej wydać te 20 czy 30 pln-ów ale mieć za to lepszą jakość odsłuchu gwarantowaną poprawnym umiejscowieniem głośników.

Co do montażu 16-tek z przodu,to zapraszam do Poznania posłuchac jak grają poprwnie zamontowane 16-stki z przodu
  
 
Dokładnie. POdpiłowanie oryginalnego palstiku pod 13 tylko go osłabia i nie jest to za dobre rowiązanie. Chyba że komuś na tym nie zależy i kosz głośnika nie musi mieć umieszczony prawidłowo. Popieram kolgę poniżej. jeżeli nie chcesz się bawić w MDF to kupno przejściówek jest najlepszym rozwiązaniem. Kupownie głośników 10cm odradzam,no chyba że naprawdę ci nie zależy na muzyce i checesz tylko żeby ci coś tam "popierdywało" w drzwiach . Znam to ....na własnej skórze. Też zaczynałem od 10 i teraz wiem napewno że to był wieeeeeeeellki bład .
Co do 16 w drzwiach -to nie zgadzam się że montowanie ich mija się z celem. Również zapraszam na odsłuch jak ktoś zainteresowany
  
 
Cytat:
2006-01-09 15:35:45, Maniurka78 pisze:
POdpiłowanie oryginalnego palstiku pod 13 tylko go osłabia i nie jest to za dobre rowiązanie.



Ale koledzy poniżej pisali tylko o nawierceniu otworów. Czy to wpłynie na jakość dźwięku i do tego znacząco?
  
 
Patrząc na Twoje podejście i oczekiwania, nie wpłynie tak znacząco.

Jedni z nas chcą żeby grało, nie zwracają uwagi na szczegóły. Ja np. mam zrobione 13" na MDFie, bo nie chciałem plastikowych przejściówek które w stosunku do mdf'u są gorszym rozwiązaniem, wytłumione na maksa drzwi i odseparowane tweetery (zresztą i tak w nie rewelacyjnym miejscu ale czasami trzeba jakiś kompromis).

Ale jeśli chodzi Ci o łatwy montarz, nie myślisz z tego co widzę nawet o odseparowaniu wysokich tonów, to poprostu je zamontuj.
  
 
Aha - zwróć uwagę na głębokość jaką potrzebuje głośnik, bo np. moje Kicx'y i tak by nie weszły. są za głebokie.
  
 
Cytat:
2006-01-09 14:41:51, sodax pisze:
Te odpowiedzi rozwiewają moje wątpliwości. Dzięki. PS: Ten wątek to nie spam - zajrzyjcie do wyszukiwarki, prawie wszędzie jest napisane, że potrzeba przejściówki z Allegro.



witam

Wszystko zalezy od głebokosci glośnika, tego czy gwizdki wystaja poza głośnik i ile? -tym samym od marki i typu, 13 wejda bez wiekszych problemow, ja takie zakladam po mrozach.

  
 
Wejdą spokojnie 13 i to powinny być nieźle ułożone, a to czy wywiercisz dziurę w kołnierzu głośnika pod mocowanie na pewno nie wpłynie na jakość dźwięku
Jeśli chodzi jednak o małą poradę to proponowałbym ci posłuchać 13 i 16 - tek.....zobaczysz jaka różnica
Ja mam zamocowane 16 Hertz'a na mdf-ach i mimo, że ciasno tam jest to jestem z tego bardzo zadowolony......
Nie tnij zbytnio kosztów na głośniki bo potem będziesz się "głowił' że można było ale..........