Oswietlenie diodowe projekt rusza

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
w związku że oświetlenie diodowe robi karierę postanowiłem zafundować essiemu nowe oświetlenie,postanowiłem wymienic wszystko co mozliwe czyli wnetrze idzie całe w lampkę oświetlenia kolor niebieski ,biały w zegary ,no i całe oświetlenie zewnętrzne. myśłe ze w przyszłym tygodniu bede mógł zamieścić foto z efektem wykonanej pracy
  
 
A jakich diód używasz? (ja dałem super flux 100 stopni kąt, 100mA oraz LED 10mm 200mA 180 stropni). Do kierunków dałem po 30 LED, ale jeszcze leżą na półce, Stop 40 LED 20mA. Próbowałem w lampkę, ale na razie brak czasu. W drzwi 5 LED w orginalnym szkiełku, pokrętła nawiewu 9 LED, przełączniki, zapalniczka..., dwie lampki w bagażniku Super fluxy 100mA...




  
 
Cytat:
2006-01-10 09:33:05, surec pisze:
A jakich diód używasz? (ja dałem super flux 100 stopni kąt, 100mA oraz LED 10mm 200mA 180 stropni). Do kierunków dałem po 30 LED, ale jeszcze leżą na półce, Stop 40 LED 20mA. Próbowałem w lampkę, ale na razie brak czasu. W drzwi 5 LED w orginalnym szkiełku, pokrętła nawiewu 9 LED, przełączniki, zapalniczka..., dwie lampki w bagażniku Super fluxy 100mA...



tak patrzę na pierwszą fotę, że ci jeszcze radia nie wyjęli to chyba jakiś cud...aż się prosi...
  
 
Cytat:
2006-01-10 09:36:26, matre22 pisze:
tak patrzę na pierwszą fotę, że ci jeszcze radia nie wyjęli to chyba jakiś cud...aż się prosi...


A potrafisz odkręcić 4 śruby ThorxM5 nie widząc ich? (tak mam mocowane radio od tyłu , aby je wyjąć potrzebuję conajmniej 30minut). W tej dziurze będą zamontowane dodatkowe wskaźniki i przełączniki. Płytę ciągle przymierzam, stąd ta dziura. Ale dzięki Matre22-słuszna uwaga, zawsze to kusi złodzieja.
  
 
Cytat:
2006-01-10 09:48:11, surec pisze:
A potrafisz odkręcić 4 śruby ThorxM5 nie widząc ich? (tak mam mocowane radio od tyłu , aby je wyjąć potrzebuję conajmniej 30minut). W tej dziurze będą zamontowane dodatkowe wskaźniki i przełączniki. Płytę ciągle przymierzam, stąd ta dziura. Ale dzięki Matre22-słuszna uwaga, zawsze to kusi złodzieja.



Surec, mój kumpel miał w Esiku podobno kombinację, skończylo się to tak ze mu wyje...li szybe, a potem nie mogli wyrwać radia i skonczyło się na rozje...ej calej desce... straty były kolosalne, szyba, deska rozdzielcza, a radia nie wyjeli i w podziekowaniu potraktowali je -chyba- łomem bo było w drobiazgach...

także zaślep ten interes, bo różne wszy chodzą po świecie...
pozdro!
  
 
Cytat:
2006-01-10 09:48:11, surec pisze:
A potrafisz odkręcić 4 śruby ThorxM5 nie widząc ich? (tak mam mocowane radio od tyłu , aby je wyjąć potrzebuję conajmniej 30minut). W tej dziurze będą zamontowane dodatkowe wskaźniki i przełączniki. Płytę ciągle przymierzam, stąd ta dziura. Ale dzięki Matre22-słuszna uwaga, zawsze to kusi złodzieja.



a pokaz ta plyte z przelacznikami i wskaznikami co tam jest?
  
 
Cytat:
2006-01-10 10:01:05, lukas_s pisze:
a pokaz ta plyte z przelacznikami i wskaznikami co tam jest?

jak skończę to pokażę. Są 3 wskaźniki 42mm (przeróbka z Probe-Eclipse), 3 przełączniki orginalne (m.in otwieranie bagażnika, regulator oświetlenia zegarów, gniazda audio, USB-MP3, gniazdo immobilajzera, złącze diognostyczne może jak się zmieści) To tak po krótce.
Matre22-masz całkowitą rację, zaślepię dzisiaj, licho nie śpi...
Miałem do wyboru: wstawić radio lekko, wtedy stracę radio, lub zamontować na git, wtedy poprują wszystko inne. Wybrałem to drugie, obym sie nie przekonał, że nie zrobiłem dobrze...
Pozdr
  
 
jęsli chodzi o diody to bosma leds robi juz gotowe zarówki tak to nazwijmy diodow czyli zamaisyt zarówki wkładasz diode odpowiadającej żarówcę każdy rodzaj zarówki mozna zastąpić
  
 
http://www.bosma.pl/oferta6.php


ten link wyjasni wszystko




[ wiadomość edytowana przez: renifergt dnia 2006-01-10 11:00:35 ]
  
 
Cytat:
2006-01-10 10:51:18, renifergt pisze:
jęsli chodzi o diody to bosma leds robi juz gotowe zarówki tak to nazwijmy diodow czyli zamaisyt zarówki wkładasz diode odpowiadającej żarówcę każdy rodzaj zarówki mozna zastąpić

Ciekawe jakie mają ceny, bo żarówki takowe nie należą do najtańszych. Próbowałem już takich diodowych żarówek, ale jak dla mnie świecą za słabo, wolę zrobić sobie samemu i za rozsądne pieniądze (dla porównania żarówka LED kosztuje przy wykonaniu własnym 12-15pln).
  
 
Cytat:
2006-01-10 11:24:50, surec pisze:
Ciekawe jakie mają ceny, bo żarówki takowe nie należą do najtańszych. Próbowałem już takich diodowych żarówek, ale jak dla mnie świecą za słabo, wolę zrobić sobie samemu i za rozsądne pieniądze (dla porównania żarówka LED kosztuje przy wykonaniu własnym 12-15pln).



jest na tym www sklep netowy i sa podane ceny
  
 
ceny widać spoko, nawet nie są mocno wysokie. Duży wybór i porządna stronka. Jak ktoś kupi i zamontuje, niech opisze efekty
  
 
Cytat:
2006-01-10 11:43:24, surec pisze:
ceny widać spoko, nawet nie są mocno wysokie. Duży wybór i porządna stronka. Jak ktoś kupi i zamontuje, niech opisze efekty



ano... ja wlasnie sie zastanawiam czy nie zamowic bialych ledow do zegara


[ wiadomość edytowana przez: retrospect dnia 2006-01-10 11:45:49 ]
  
 
reni - ty za bardzo go nie dociazaj bo nie bedziesz juz taki szybki
  
 
wpadłem na pewnien pomysł a zreszta co dużo będe pisał poprostu zobaczcie...

http://www.mapet-tuning.com/moje/vw/lampy/index.htm

oto golf mk2 z przerobionymi lampami...zastanawiałem sie ostatnimi czasami jak i co by szło zrobić z tymi orginalnymi z mk5...niechce jakis lexus tylko przydało by sie Coś zwojego własno zrobionego

pewnie coponiektórym niebędzie sie taki pomysł podobał no ale niewszytskie orginalne mk5 musza być robione na Rs'a

sorka że sie wlepiłem tu z tym ale niechcialem robić topicu a wkońcu też conieco tu jest o sprawach diodowych bo można by je było przerobić na ładne diodowe...
  
 
a ma ktoś może oznaczenia (symbole) żarówek jakie podświetlają wszystko w essim? (chodzi mi o sirodek, deska zegary, popielniczka itp.)
  
 
Ja tam nie wiem jakie oznaczenia mają, ale mam zamiar wsio na diody przerobić bo co chwila jakąś zarówkę wymieniam, a tak będzie spokój
  
 
symbole moge zapodać max w poniedziałek bo udaję się po zarówki na początek wnętrze .więc jak bede miał to zapodam a jaki kolor wziąśc niebieski czy biały a może na czerwono
  
 
To kwestia gustu renifer. Pod kolor Twojego Essiego to wszystkie trzy pasują.
  
 
z racji ze jest sesja etc.już niedługo premiera.