Gaźnik z silnika 1500ccm w 1300

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
W mojej 21072 (silnik 1300ccm) mam gaźnik z silnika 1500. Lada pali mi 13l na setke w mieście. Czy ktoś może mi powiedzieć czy jest to wina większego gażnika czy tylko kwestia odpowiedniego jego ustawienia?
  
 
Hmm, miałem podobną sytuację gdyz założyłem czeski zamiennik tez od silnika 1500 i wyraźnie wzrosło zużycie paliwa chociaż nie o tyle. Moja 1300 paliła na starym 10 natomiast na nowym około 12, ale mam jeszcze zmienioną dyszę. Spróbuj regulację, ale nie przesadzaj bo na powietrzu to one nie lubią jeździć
  
 
możliwe, że przy niedobranych dyszach nie wyeliminujesz składem mieszanki czy poziomem paliwa w gaźniku apetytu twojej lady. ale spróbować warto, jeżeli nie uda się możesz spróbować pozmieniać dysze, ale to zawsze jest zabawa, metoda prób i błędów
powodzenia
  
 
Cytat:
Moja 1300 paliła na starym (gaźniku) 10 natomiast na nowym około 12, ale mam jeszcze zmienioną dyszę. Spróbuj regulację, ale nie przesadzaj bo na powietrzu to one nie lubią jeździć



Nie wiem co myśleć. Z jednej strony głosy kolegów z klubu (niekoniecznie w tym wątku), wg których spalanie w ładzie 1300 na poziomie 12-13 litrów LPG jest akceptowalne i nie jest powodem do niepokoju; z drugiej informacja, że niektórym pali (paliła) 10l. Nie wiem jaki mam gaźnik, ale chyba nie od 1300. Moja pali 11,5-12,0/100km po mieście, w trasie 8,3l/100km (sprawdzałem zimą jakieś 2 m-ce temu - skrzynia 4.b). Dzisiaj jadę do gaziarzy na spuszczenie oleju z parownika i przegląd gwarancyjny. Niech, qrde, regulują .

Wczoraj po wymianie opini z niektórymi z klubowiczów na temat spalania uznałem, że nie ma się czym przejmować, a tu dzisiaj ten wątek...

Ale, nic to , Baśka, nic to...

A swoja drogą może by się spiknąć i opracować patent zasilania silników naszych ładzianek np. azotem z powietrza. Fruwa tego wokół nas ze siedemdziesią parę procent .
  
 
Azot z powietrza to calkiem niezly pomysl ale realia sa takie ze 100 km kosztuje mnie obecnie okolo 50 zl na samo paliwo, a na gaz nie oplaca mi sie teraz przerabiac mojej lady, bo moze niedlugo ja sprzedam i kupie druga taka tyle ze nowsza. Jak na razie uzywam ja tylko od swieta