Oświetlenie zegarów - efekt pracy jednego wieczoru.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Wczoraj wieczorem sie trochę pobawiłem i zrobilem nowe oświetlenie moich zegarów a konkretnie licznika
- wstawilem kilka dodatkowych diód, załażyłem wskazówkę od renault 21 newada i podświetliłem ją, zmazałem zieloną farbę z tarczy pod spodem. No i zrezygnowałem z oświetlenia padającego z góry.

Było tak:


A jest:






Nie wyszło to moze najlepiej bo dodatkowe diody dają trochę inne światło (co widać na zdjęciach), muszę wymienić stare diody i będzie ok.
Jeszcze ze dwa wieczory i całe zegary bedą zrobione,
Ale mam problem i prosze o pomoc. Jak zaznaczyć wskazówki obr. temp. i paliwa co by zalozyć je tak samo zeby nie przeklamywaly po ponownym zalozeniu, choć pewno nie uda sie tego uniknąć poniewaz wskazówki które bede montowal sa cięższe. Wielkie dzieki za wszelkie uwagi.





[ wiadomość edytowana przez: bagggio dnia 2006-02-11 01:12:31 ]
  
 
  
 
Popraw fotki...
  
 
cos niedzialaja obrazki na forum
tutaj linkasy:
BYLO

JEST
JEST
  
 
Cytat:
2006-02-11 00:03:33, BraincrusH pisze:
cos niedzialaja obrazki na forum tutaj linkasy: BYLO JEST JEST



uprzedziłeś mnie wróciłem tu, żeby odczytać linki do pozostałych dwóch, a tu widzę, że już jest

a tak swoją drogą efekt bardzo fajny, tylko wcześniej jakoś lepiej było wszystko doświetlone...


[ wiadomość edytowana przez: druidek dnia 2006-02-11 00:10:00 ]
  
 
Dzięki koledzy "Druidek" "BraincrusH" za pomoc i umieszczenie linku do tych zdjęć ja jeszcze nie opanowalem wstawiania zdjęć na forum.
  
 
a wskazoweczki podswitlane z czego sa? ze sciery?
  
 
Udało mi sie poprawić i wstawić zdjęcia na forum.

A wskazóweczki są od Renault 21 Newada
  
 
a sprawdzales juz czy reszta wskazowek bedzie pasowac? o ile mnie pamiec nie myli obrotomierz ma ciensza oske.
  
 
Po odłączeniu kostki odczekaj chwilkę i zaznacz delikatnie ołówkiem na tarzcy w którym miejscu znajduje się wskazówka. Przed zaznaczeniem wskazówek obrotka i prędkościomierza wyjmij kołeczki ustalające. Po robocie potrzyj palecem i ołóweczek zniknie

Efekt ciekawy

Pozdor
  
 
co do temp i baku to najlepiej jest zaznaczyc pozycje w ktorej byly przed sciagnieciem! co do obrotka to najlepiej jest umiescic wskazowke po rozgrzaniu silnika tzn. po osiagnieciu temp NORMAL zaluz wskazówke obrotka na szpilke na 900rpm masz pewnosc ze bedzie okej ja mam wskazówki z opla omegi i tez tak zrobiłem! co do predkosci to opada jakies 5 mm pod dziurke od kołeczka! ale tez mozna ja zamontować podczas jazdy jesli wiesz ile ma twoje auto obrotów przy np. 40km/h jest to w przypadku 1.4 efi 2900rpm. pamietaj o wyważeniu wskazówek bo beda drgać szczególnie obrotomierz ale dotyczy to tez predkościomierza! POWODZENIA p.s. podswietlenie wskazówek proponuje wsadzic 3 diody w pozycki gwiazda i podkleic czarna tasmą obreb na tarczy to niebedzie przebijać czerw. światlo przez tarcze! SWIETNA ROBOTA
aha chccesz miec równomiernie podświetlone tarcze na niebiesko? proponuje kupić diody LED walcowe - są świetne i super rozpraszają światło! koszt to około 4 do 6zł za sztuke! polecam

[ wiadomość edytowana przez: LobsterMan dnia 2006-02-11 10:53:24 ]
  
 
Wielkie dzięki koledzy za cenne uwagi, mam nadzieję że jakoś sobie poradzę. Ale kolega Mazzi19 mnie trochę załamał bo moje wskazóweczki były z cienkich osiek a ja je wszystkie rozwierciłem na rozmiar ośki z licznika. Ale dałem dupy.
  
 
widzialem to na wlasne oczy -ladnie wyszlo
  
 
Bardzo ładnie wyszło

zawsze może kolega przenieść ośki ze starych wskazówek
  
 
Cytat:
2006-02-12 11:08:44, Sheck pisze:
Bardzo ładnie wyszło zawsze może kolega przenieść ośki ze starych wskazówek



a to jak niby?? "rozrecic" element ktory odpowiada za wychylenie wskazowki?? (chyba cewka o ile sie nie myle)

Do Autora watku: tak bylo u mnie ze wszystko ladnie pieknie...a przy obrotku zaczely sie schody. I dlatego na razie wskazowki z mondeo poszly w szuflade.
  
 
Naprawde Fajnie ,w kazdym razie mi sie bardzo podoba , ja tez sobie zrobilem podświetlenie na niebiesko ale wskazówki jak wiadomo seria ale jakoś sie doczytuje podczas ściganka jak mi zaczyna wchodzic wskazówka od obrotka na czerwone to sie przepina i gra
  
 
wyrywa się ośki ze starych wskazówek (te miedziane tulejki) i wkleja się je w odpowiednio rozwiercone miejsce po ośce do nowych wskazówek, ja tak zrobiłem u siebie i wszystko bangla

[ wiadomość edytowana przez: Sheck dnia 2006-02-12 15:12:44 ]
  
 
zdjęcia nie zaciekawe ale myślę że 2 dni robótek ręcznych i efekt będzie zadowalający
nara
  
 
Wszystko pięknie oprócz tego że podświetlenie jest nierównomierne Więcej diodek by załatwiło sprawę, ale i będzie bardziej po oczkach dawać
  
 
ja mam oplowską wersje licznika w ESSIM

]
musze powymieniać te żarówki na jakieś fajne diody walcowe w kolorze!


[ wiadomość edytowana przez: LobsterMan dnia 2006-02-20 18:15:09 ]