Alternator do carina II diesel 86"

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,
Zepsuł się alternator. Szukam innego, żeby zmienić, byleby nie kosztował tyle, co pół auta... Może ktoś wie, gdzie można to znaleźć? Pozdrawiam.
  
 
U mnie tez sie kiedys "zepsul"
Koszt nowego jest wydaje mi sie kosmiczny, ale u mnie pomogla regeneracja,wymienili mi diody i juz jakies 6 lat bez problemu.
Tez mozesz sprobowac chyba ze pekla ci cala obudowa wtedy pozostaja tylko dawcy...............pozdr
  
 
Jest akurat do diesla - 200zł

alternator
  
 
Dziękuję za rady, zabieram się za demontowanie dzisiaj. Zobaczę co się dzieje. 200 to jak na ten moment trochę za dużo... Pozdrawiam.
  
 
Witam!

Ja dałem miesiąc temu 300 zł do Toyoty Cariny 2 1987 D też w ambicie kupowałem.
Sprawdź tylko czy ten alternator u ciebie jest od razu z pompą olejową bo ja też miałem zamiar najpierw kupić ten za 200 zł , a potem sie okazało że do obudowy jest dołączona pompa olejowa i tańszy nijak by nie spasował.

200 zł to spoko cena jak jest w dobrym stanie, a jak nie to regeneracja ale sama elektryka może kosztować do 140 zł , a tak to w razie czego masz swój stary alternator który może kiedyś służyć jako "dawca". pozdrawiam.

[ wiadomość edytowana przez: PiterK dnia 2006-02-20 13:38:34 ]
  
 
Ja rozbierałem swój alternator i naprawiłem
co nie udało się fachowcom
ładowanie było na poziomie 13v pod obciążeniem-powinno być ~14.4v
Były dwie usterki:szczotki -wymienili w zakładzie
ale gdy zamontowałem szczotkotrzymacz w alternatorze to się rozsypał (szczotkotrzymacz) więc rozebrałem od nowa
Próbowałem kupić inny ale nie miałem pewności czy pasuje więc odpuściłem
Odbudowałem szczotkotrzymacz przy pomocy żywicy i płótna z prześcieradła a następnie piłowałem 2 dni iglakami otwory i krawędzie
Drugą moim zdaniem prawdziwą usterką bylo odlutowanie się drutu przy diodzie bardzo mało widoczne bo stopiła się kalafonia i zasłaniała
przerwę
Po zlutowaniu i zmontowaniu alternator chodzi jak drugi
koszty:żywica 2 składnikowa 8zł
szczotki 9zł
prześcieradło FREEBEE POZDRO!
  
 
Witam z podziękowaniem dla wszystkich, którzy się odezwali,
nie udało mi się alternatora wyjąć, bo do tego solidne klucze okazują się niezbędne. No w końcu nie jestem mechanikiem... Więc stoi i czeka. Muszę się go pozbyć niestety, bo wyjeżdzam. Gdyby znalazł się ktoś chętny - sprzedam niedrogo!
Pozdrawiam. Tel. 888 982 113
  
 
No to sie pochwalilem wlasnie wczoraj alternator poszedl sie je....ac.
tzn laduje ale kontrolka mi sie swieci no i przy okazji kontrolka filtra.
wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr............
  
 
Hej- u mnie były identyczne symptomy- kontrolka od ręcznego i filtra cały czas sie paliły. W moim przypadku taka awaria miała miejsce już dwa razy wcześniej ale jakoś po jednym dniu wszytko wcześniej wracało do normy. Czasem okazywało się że po kilku dniach rozładowywał się akumulator. Oczywiście ostrzeżenie od mechanika było jasne i wiedziałem, że wcześniej czy później szykuje się wymiana alternatora (podobno diody po 200tyś zaczynają się kończyć jedna po drugiej). Ostatnim razem kiedy zapaliły się kontrolki to już nie zgasły (fakt...zalałem osobiście alternator podczas ulewy wjeżdżając z dużą prędkością w wodę i dokonał swego żywota ) ...więc szukałem używanego żeby było taniej. Okazało się że sprawa nie jest taka prosta na jaką wyglądała ponieważ są różne alternetory do różnych modeli nie mówiąc już że z tego samego roku i z tym samym silnikiem także różnią się ilością diod i czasem jakimiś dodatkowymi elemtami. Zdecydowałem się wobec tego na kupno zregenerowanego w firmie specjalizującej się w tej dziedzinie- mieli akurat kilka modeli i był identyczny jak mój. Gwarancja na 6 miesięcy a pozatym przy kupnie używanego może okazać się po kilku miesiącach, że awaria się powtórzy. Koszt zregenerowanego to ok. 194zł w zależności od modelu. Niestety do starszych roczników jak mój są droższe- bo w końcu jeździmy już prawie klasykiem. Jeśli kogoś interesuje podam namiary na firmę w której kupiłem- Pozdrawiam
  
 
A ciekawe ile same diody kosztują, nie wiesz może?

Pozdrawiam
  
 
Szczerze mówiąc to nie wiem ile kosztuje jedna dioda...praca mojego mechanika została ograniczona tylko do wymiany już zregenerowanego ponieważ sam zażyczył sobie za naprawę diodek 400zł Uważam jednak, że sprawny elektronik poradzi sobie z awarią bez większych problemów- jedynie części, czas i umiejętności których niestety nie mam więc musiałem udać się do specjalistów.