MotoNews.pl
  

ZETEC 1.6 16V kontra Skoda FELICIA 1.6 8v co szybsze ??

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jest tak posiadam ZETECA 1.6 16v 90 KM a mój tatko ma FELCIĘ 1.6 8v z silnikiem volkswagena która generuje ogólnie mniej koni mechanicznych.
Mało nią jeżdziłem a od czxasu gdy mam essiego to w ogóle.
Ale wczoraj odwoziłem "nagrzane" towarzystwo i zauważyłem że ta SKODAWKA ciągnie lepiej niż mój essi !!!!!
Czy to możliwe czy to tylko odczucie podyktowane sam nie wiem czym????
Bo różnica w KM na korzyść essiego jest i to spora waga podobna a mi się wydaje że Skoda jest szybsza (
  
 
postaw swojego Zeteca na hamownię i wtedy zoabcz, co jest nie tak...
  
 
niestety musze przyznac rację , jak rok temu wracałem z majówki to około 150km jechałem razem ze skodilakiem 1,6 felcią , raz ja jechałem pierwszy raz on , no i musze powiedziec że zpod świateł to kurcze łeb w łeb szliśmy
  
 
ja osobiscie posiadalem takie autko tzn felke 1.6 75KM i.....dla mnie wtedy to była rewelacja 12sek do 100 i 170 km/h.nie wiem jak wy tam macie w zetecu ale ja osobiscie jechalem 170 nią i mialem 12.3 sek do setki we dwoje na pokładzie
wszystko fajnie ale skrzynia biegów była od normalej 1.3 i troche za krótka była do tego motorku.
acha dodam ze to tylko okolo 920 kilo miało i tu trzeba szukac tak dobrych osiagów

[ wiadomość edytowana przez: rostek dnia 2006-02-26 22:03:19 ]
  
 
Ja jezdzilem oboma pojazdami i felka wydaje sie byc zwawsza do 100-120 km/h ale potem puchnie
  
 
Moje 90 konne maleństwo wg licznika idzie 190 i to na LPG (na benzynce identycznie) oponki 14'' 185 więc trochę oporów ma
może ta skoda ma dość wąskie kapcie i przez to wydaje się żywsza choć to nie jedyny powód...

silniki 8V moga wydawać się bardziej "elastyczne" tzn. lepiej ciągną z niskich, ale tam gdzie one mają dość to 16V dopiero zaczyna iść

myślę, że esi powinien sobie poradzić ze skodą z takim silnikiem
  
 
Cytat:
2006-02-26 22:12:13, red_esi pisze:
silniki 8V moga wydawać się bardziej "elastyczne" tzn. lepiej ciągną z niskich, ale tam gdzie one mają dość to 16V dopiero zaczyna iść


Odnosząc się do tego, co napisałeś, to mój ZETEC 1.6 16v jest chyba jednak 8v. Dlatego, że nie zauważyłem, by jakiekolwiek auto 8v miało dość poniżej 5500 rpm. Znaczy się, bardzo często osiągają moc max przy takich obrotach. Podobnie jest z Escortem 1.6 16v ZETEC. Powyżej 5500 Escort wyraźnie słabnie, a są to obroty zupełnie podobne do silników 8v. Zatem ja za cholerę nie widzę, gdzie ten 16v ZETEC, albo w którym momencie zaczyna iść tam, gdzie 8v mają już dość.
  
 
Skodzianka jest o wiele lżejsza, przecież to auto z niższego segmentu. Pozatym małe auta mają tak zestopniowane skrzynie biegów, że z miejsca są zrywniejsze. Proponuję test podczas wyprzedzania, np. sprint 100-140, wydaje mi się że tu essi zostawi daleko w tyle czeskiego mieszczucha.
  
 
Z moich wiadomości wynika że motory 8V fajnie idą do 3 tyś obr/min w przeciwieństwie do 16V które zaczynają jechać od 3000 w góre.
Miałem porównanie bo jżdziłem Astrą I 1,4 16V (90KM) i 1,6 8V (75KM). I ta 1,4 zaczynała jechać od ok 3000 tyś obr/min na starcie nie miałe szans z 1,6.
  
 
W tym temacie obrotów jest dużo prawdy. Jak już pościgam sie z ojcem i przetestuję to w praktyce to napiszę. Ale widocznie EFEKT siły na niższych obrotach w silniku 8v jest na tyle przemawiający, że się człowiek gubi.
A gdyby tak ESSI ciągnął równo od najniższych do najwyższych....ehhhh