Wyjście na subwoofer z Blaupunkta Acapulco MP52

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam. Posiadam radio jak w tytule i chcę podłączyć wzmacniacz napędzający tubę. Jak wyprowadzić wyjście na subwoofer w postaci chinch'a? W instrukcji pisze o pinie nr. 3 z gniazda A (zasilającego) w połączeniu z masą (pin nr. 8 ). To wszystko spięte na końcu w chinch i do wzmacniacza. Tak wygląda wyjście na sub?? Jakoś nie mogę tego ugryść. Jak tak podłącze nie będzie żadnych zakłuceń?? Czy można dostać gotową kostkę ISO z wyprowadzonym wyjściem sub'a??

Pozdrawiam
Podola


[ wiadomość edytowana przez: Podola dnia 2006-02-27 11:06:36 ]
  
 
Wyjście liniowe na suba jest wyprowadzane sprzed końcówki mocy więc sama kostka iso nic nie da, były kiedyś przejściówki Pyle które z wyjść na głośniki robiły liniowe ale nie wiem jak to się sprawowało.

Moja rada: weź radio idź do serwisu rtv poproś o wlutowanie wyjścia chinch przed końcówką mocy.
  
 
Powiem tak. Lutować to raczej nic nie trzeba tylko kwestia podłącznia. Teraz mam podłączony wzmak przez takie przejście

Image Hosted by ImageShack.us

ale jest to wyjście do podłączenia zwykłych głośników. Wyjście na sub według instrukcji wyprowadzone jest z kostki A z pinu 3 i 8

Image Hosted by ImageShack.us

Nawet jest rysunek takiego ISO (A) z chinchem do wzmacniacza ale nie wiem czy mozna takie coś kupić czy muszę zrobić samoróbkę. Nie mam instrukcji do niego w pdf żeby pokazać rysunek
  
 
Sprawa wyjaśniona. Faktycznie w niektórych modelach Blaupunkta (w moim też) wyjście na subwoofer znajduje sie w kostce zasilającej i trzeba do ISO dorobić wtyczkę chinch żeby doprowadzić sygnał do wzmacniacza.

Pozdrawiam


[ wiadomość edytowana przez: Podola dnia 2006-02-27 13:38:57 ]
  
 
Znalazłem Chodzi o taką kostkę. Niestety nie znalazłem gotowej więc kupiłem komponenty i będę składał sam.

Free Image Hosting at www.ImageShack.us
  
 
Witam

Miałem kiedyś "stare" acapulco obecnie ojciej mam jakoegoś nowszego blaupunkta i jęzeli balupunkt ma wyjście na wzmacniacz to z tyłu nad iso ma dodatkowe piny. Kupuje sie wtedy taka kostkę (lewa częsć zdjęcia)
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=87297395

i mamy kabelki na chinche. Z doświadczenia powiem, że jeżeli radio mam być wyjmowane w kieszeni to warto kupić całośc z iso niż samą górną część. Przelutowywanie z iso to raczej zwyczajne podłączenie się do wzmacniacza jak do głosników a nie po chinchach.
  
 
Cytat:
2006-02-27 15:33:27, Podola pisze:
Znalazłem Chodzi o taką kostkę.



Hmmm ciekawe ja na przykład nie widziałem nigdy czegoś takiego, czyli mało widziałem
  
 
No i radość trwała krótko Zrobiłem taką kostkę z wyprowadzonym chinchem i gra pięknie, śliczny głęboki bas z możliwościa dostrojenia ale niestety występują zakłucenia. Po sciszeniu lub wciśnięciu MUTE słychać w tubie jak "kręci sie płyta". Na radiu nie ma tego efektu Gad demet ronsie opadają Ma ktoś jakiś pomysł jak to podłączyć wykluzając zakłucenia???

Help
  
 
Cytat:
2006-02-27 19:50:58, Podola pisze:
No i radość trwała krótko Zrobiłem taką kostkę z wyprowadzonym chinchem i gra pięknie, śliczny głęboki bas z możliwościa dostrojenia ale niestety występują zakłucenia. Po sciszeniu lub wciśnięciu MUTE słychać w tubie jak "kręci sie płyta". Na radiu nie ma tego efektu Gad demet ronsie opadają Ma ktoś jakiś pomysł jak to podłączyć wykluzając zakłucenia??? Help



A jakich kabli użyłeś do przeniesienia sygnału z radia do wzmaka ? (Nie jestem w temacie może już o tym pisałeś). Chodzi mi o chicze jakie zastosowałeś.
  
 
Cytat:
2006-02-27 11:45:03, Podola pisze:
Powiem tak. Lutować to raczej nic nie trzeba tylko kwestia podłącznia. Teraz mam podłączony wzmak przez takie przejście Image Hosted by ImageShack.us ale jest to wyjście do podłączenia zwykłych głośników. Wyjście na sub według instrukcji wyprowadzone jest z kostki A z pinu 3 i 8 Image Hosted by ImageShack.us Nawet jest rysunek takiego ISO (A) z chinchem do wzmacniacza ale nie wiem czy mozna takie coś kupić czy muszę zrobić samoróbkę. Nie mam instrukcji do niego w pdf żeby pokazać rysunek



ja mam u siebie taka kosteczke podpietą pod te wyjscie oznaczone c-1 i mi elegancko gra!! zadnych zaklucen:] na allegro zamowilem sobie taka przejsciowke:]
  
 
Raven sygnał do wzmaka mam na ekranowanych chinchach typowych do car audio. Nigdy na nich takiego efektu nie było Te zakłucenie musi dostawać się do sygnału przy samym radiu na łączu które zrobiłęm tylko nie wiem jak to teraz zrobić żeby je wyeliminować. Pod ISO nic mondrzejszego nie podłącze jak zwyły cienki kabel bez ekranu

Pytlar właśnie teraz mam tak podłączone ale to jest zwykłae wyjście na wzmacniacz o pełnym zakresie dźwięku a te do którego chcę się podączyć to specjalne wyjście na Subwoofer. Radio ma wbudowany filtr który separuje tylko niskie tony (coś jak zwrotnica) tylko dodatkowo mam możliwość sterowania odcienciem częstotliwości

Dzięki chłopaki za sugestie ale mam nadzieję że jeszcze cos wymyślicie Narazie śmigam pod zwykłym wyjściem i jest ok ale jak juz raz usłyszałem że może być jeszcze lepiej to ciężko zasnąć Musi być jakiś sposób.

Pozdro
  
 
Hmm no to mnie zaskoczyłeś Jeśli kable są ok to nie pozostaje nic innego jak zamieć radio z Pytlarem nie ma to tamto on sie zgodzi
A tak poważnie wygląda na to że ta przejściówka wali zakłócenia. A może by tak spróbować ją zaekranować ?
  
 
Cytat:
2006-02-28 23:33:52, Raven pisze:
Hmm no to mnie zaskoczyłeś Jeśli kable są ok to nie pozostaje nic innego jak zamieć radio z Pytlarem nie ma to tamto on sie zgodzi A tak poważnie wygląda na to że ta przejściówka wali zakłócenia. A może by tak spróbować ją zaekranować ?



Hehe o wymianie nie ma mowy bo radyjko wypasik Faktycznie wina leży po stronie tej dorobionej przejściówki ale z ekranowaniem tego połączenia może byc duży problem. Mniej więcej domyślam się już co zrobiłem źle. Musiałem dokupić gniazdo chinch i chciałem jak najlepsze. No i wziąłem ale jest ono wykonane w całości z metalu i ty może pojawiać się problem Wymienie na takie z tworzywa i zobaczymy

Pozdrawiam

P.S. Wojtku dzisiaj wysyłam towar do Cieszyna do Celmy
  
 
Cytat:
2006-03-01 08:18:26, Podola pisze:
Hehe o wymianie nie ma mowy bo radyjko wypasik Faktycznie wina leży po stronie tej dorobionej przejściówki ale z ekranowaniem tego połączenia może byc duży problem. Mniej więcej domyślam się już co zrobiłem źle. Musiałem dokupić gniazdo chinch i chciałem jak najlepsze. No i wziąłem ale jest ono wykonane w całości z metalu i ty może pojawiać się problem Wymienie na takie z tworzywa i zobaczymy Pozdrawiam P.S. Wojtku dzisiaj wysyłam towar do Cieszyna do Celmy



Może faktycznie te metalowe chiche są winne ale przecież na kablach też bardzo często są metalowe (np moje są w pełni metalowe) natomiast same gniazda co idą od radia są z tworzywa. Ciekawi mnie czy to rozwiąże problem.
Na temat P.S. się cieszę mógłbyś też podłać ofertę do nas jakieś tam segerki używamy.
  
 
Sprawdziłem na innym chinchu i dopracowałem podłączenia masy. Już nie słychać pracującego napędu ale w momenice przełączania utworów słychać wrrrr i cisza, dalej już ok Poddaje się, zostawiam jak jest a na wiosnę poprawię całą instalację. Dzięki wszystkim za dobre rady

Pozdro BUUMMM
  
 
A jednak się udało. Błąd polegał na złym podłączneiu masy. Wg. instrukcji powinna być podpięta pod masę w kostce zasilającej a ja podpiąłem pod masę jednego ze zwykłych wyjść na wzmacniacz i jest ok Teraz gra i trąbi