Tuba bez wzmacniacza??

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Mam małe pytanko. Czy podłanczając samą tube (bez wzmacniacza) pod radio można spalić koncówki mocy w radiu?? Nie bardzo dobrze orientuje się w temacie a usłyszałem ostatnio, że tak można je spalić. Proszę o pomoc.
  
 
Nie wiem czy można je spalić czy nie, ale napewno nie ma sensu podłączać tuby pod radio bez wzmaka.
  
 
NIE!!! ale poco ci podłanczać tube pod radio? to niema sensu jak masz tube to kup tez wzmacniacz nawet 100W ale kup zawsze to lepiej bedzie jak bez! POZDRO
  
 
To ja wiem że nie ma sensu tylko zanim bede mial wzachol to ją tak podpiołem. A potrwa to do następnej wypłaty czyli do 10
  
 
Zalerzy jakie radio i jaka tuba, ale mimowszystko nie mógł byś konkretnie głośno dawać muzy. Ale przewarznie kończy się to źle dla sprzętu. Najlepiej zawsze urzyć odpowiednich mocnych kabli i przedewszytkim założyć wzmacniacz. Dodatkowo jeśli radio nie posiada sterowania wzmacniaczem powinnieneś zamontować włącznik -wyłacznik wzmacniacza.
Pozdrawiam.
  
 
Bez filtrów dolnoprzepustowych ktore ma wzmacniacz ( i to nie kazdy)nie ma sensu podlaczac tuby. W Tubie masz glosnik bassowy ktory nie jest przystosowany do srednich i wysokich tonow. Zarżniesz glosnik.
  
 
Miałem pdłączoną skrzynię z dwoma głośnikami ok.(2x100W) do radio Sony 4x50W. Po drodze były zwrotnice, basy szły na skrzynie a reszta na tylne głośniki i wszystko grało bardzo ładnie. Tylko radio bardzo się grzało. Tył radia po głośnym graniu był tak gorący, że niemożliwie było dotknięcie. W obawie przed uszkodzeniem zrezygnowałem z tego rozwiaznania. Lepiej kupić wzmacniacz używany nawet taki do 100zł i będzie OK.
  
 
Ja też kupilem tani wzmacniacz na allegro za 140zł. Tube sam zrobilem
  
 
mozna spalic koncowki. a wzmacniacz kup odpowiedni do mocy tuby bo po dluzszym sluchaniu moze sie spalic wzmachol jak bedzie zaslaby. i jeszcze jedna wazna zecz tube do wzmacniacz podlacz grubym kablem i najlepiej kup do w muzycznym, bo jak dasz zaslaby to dzwiek bedzie juz nie ten, zaklocenia itp.pozdrawiam
 
 
Dzięki za info. Kable mam specjalne do car-audio 10 mm2
  
 
Cytat:
2006-03-02 19:22:33, jogi33 pisze:
Miałem pdłączoną skrzynię z dwoma głośnikami ok.(2x100W) do radio Sony 4x50W. Po drodze były zwrotnice, basy szły na skrzynie a reszta na tylne głośniki i wszystko grało bardzo ładnie. Tylko radio bardzo się grzało. Tył radia po głośnym graniu był tak gorący, że niemożliwie było dotknięcie. W obawie przed uszkodzeniem zrezygnowałem z tego rozwiaznania. Lepiej kupić wzmacniacz używany nawet taki do 100zł i będzie OK.



Mam tak samo i podobne radio (4x50) i tez gra super