Radyjko traci zasięg

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,
Może ktoś miał podobny problem, albo wie o co chodzi, mam radyjko pioneera i od jakiegoś czasu traci zasięg - (fale) na początku myślalem że to antena i wymieniłem na nową, obiawy są takie - włączam radyjko i gra ze 40sekund ok a później traci zasięg, tak jak by powoli odłaczać antene. wcześniej miałem antene ze wzmacniaczem, teraz zwykłą.

Z góry dzieki za pomoc
Pozdro
  
 
a wszelakie połączenia na antenie i kablu sprawdziłeś?? Często się utleniają miejsca styku. A może kabel pęknięty?
  
 
wtyczki sa czysciutkie a pekniety kabel jak juz to może być w radiu, ale bedzie ciężko to sprawdzić, ale raczej wątpie jak by był pękniety to by przerwyało albo coś, a jak ono straci sygnał to już nic sie nie da zrobić, jedynie wyłączyć i poczekać z 5 minut
  
 
witam. mam pytanie czy radyjko jest nowe czy z''wtórnego obrotu''jeśli antenkę spr, i jest w porzo to moze być wina radyjka naprawiałem ost. takie radio miało wyrwane złącze anteny w płytce. wystarczyło przylutowac i po sprawie. pozdro.
  
 
Cytat:
2006-03-07 19:54:51, cycek pisze:
witam. mam pytanie czy radyjko jest nowe czy z''wtórnego obrotu''jeśli antenkę spr, i jest w porzo to moze być wina radyjka naprawiałem ost. takie radio miało wyrwane złącze anteny w płytce. wystarczyło przylutowac i po sprawie. pozdro.



Ma już ze dwa lata, ale mialem wypadek i jakoś po tym zaczeło świrować, mówisz że były identyczne obiawy? bo ruszanie kablem antenowym od radia nic nie daje
  
 
witam .poradziłes sobie ??? może spróbuj podłączyć inna antenę możliwe ze ta nowa jest trefna jak to nic nie pomoże to radyjko pod pachę i do fachmana ..
  
 
Cytat:
2006-03-09 19:39:45, cycek pisze:
witam .poradziłes sobie ??? może spróbuj podłączyć inna antenę możliwe ze ta nowa jest trefna jak to nic nie pomoże to radyjko pod pachę i do fachmana ..



Nie poradziłem sobie, ale raczej zmienie radio na nowe, to się tak dziwnie zachowuje - to napewno nie antena, okazało się że traci zasięg na tej stacji którą się słucha, jak przełącze na inną jest ok przez parę minut a później znów to samo , już mi się stacje skończyły , ale jak odpocznie to znów łapie wszystko.
  
 
witam ponownie.jest możliwe że na płytce drukowanej jest jakiś zimny lut ...wszystko jest dobrze jak jest kontakt i jak sie nagrzeje to już nie jest ok. mógłbyś sie pobawić i polutować parę ścieżek na plycie moze to być wina wzmacniacza ....pozdro.