Radio i tak zwane zero - masa :)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,
podłączyłem dzisiaj radio do samochodu. zauważyłem że przy kieszeni montażowej z tyłu jest śróbka z nakrętką ... domyślam się że do podłączenia masy. Wygląda to u mnie tak że czasami radio nie działa, a jak przyłoże do niego rękę to znowu zaczyna. Przy czym do tej śróbki nie mam żadnego kabelka ptrzymocowanego bo nie wiem który to ma byc, jakis konkretny kolor? ktory kabelek tam podpiac?
  
 
nakretka ze srubka moze sluzyc rowniez do przykrecenia radia od tylu
tzn masz radio wyjmowane z kieszeni?
  
 
tak, mam kieszeń do tego radia. ale nie jest do przykrecenia bo sie nie da, bo sróbka jest w keiszeni z tyłu do zewnątrz, takze nie da sie za zadne cudy tego podpiac. a objawy mam takie dośc nietypowe
  
 
ja bym obczaile gniazdo na kieszeni i gniazdo w radiu czasem bywa tak ze sa styki zasniedziale i nie przewodzi jak potrzeba lub cos z kablami
wiesz majac kiedys takie radio mialem rozne cuda
a co do masy jak masz kieszen wpieta na stale to ciagnac mase normalnie masz caly czas na obudowie radia wiec wez np miernik dotknij do obudowy / kieszeni i dotknij drugi probnik np do bateri do "+" jak nie masz miernika to zarowka i powiedzmy przylutuj do niej lub jak bedziesz mial oprawke to jeden kabel do masy a drugi do plusa na bateri

ale sadze ze to wina kieszeni ze musisz mocniej dopychac
z tego co u siebie zaobserwowalem to mase masz na kablu brazowym[nie wiem czy zawsze] lub zolto zielonym ewentualnie czornym
powodzenia
  
 
to jest właśnie dziwne że radio nie działa albo szumi, a jak dam rece obok niego to odbiór wyśmienity