Radio Stabo XM 3082 z niemiec

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich! Mam radio z niemiec jest to Stabo xm 3082 jak wiadomo do przestrojenia.Ciekaw jestem ile to może kosztować i czy warto to robić i gdzie to można dać do zrobienia?
  
 
1. niemieckie radia pracują w 5-kach więc trzeba je zestroić w zera bo tylko szumofony będą cię słyszeć.
2. niemieckie radia mają w AM moc wychodzącą skręconą do 1 wata więc należy go rozkręcić do 4 wat.

Taka zabawa kosztuje ok. 40,- zł w dobrym serwisie ale warto to wydać.
  
 
Szkoda,ze Jerry nie dodal jeszcze kilku rzeczy-
nie kazde radio da sie przestroic, bo :
- sa tam radia z samym FM - nie w kazdym jest detektor AM,jezeli detektor jest,trzeba ZROBIĆ modulator (nawinac iles tam zwoi drucika na ceweczke
- sa radia z AM tylko na 12 kanałach-albo sie uda zrobić 40,albo nie
-to nie chiptuning, ze podpinasz kompa i zwiekszasz moc.z przecietnego niemca daje sie wyciagnac 2.5-3 W

O ile pamiętam, to u nas na serwisie kolega przestrajał 3082, ale niestety nie ma go teraz z nami
Cena podana przez kolege jest smieszna...Za tyle to mozna przestroic radio z USA, ktroe ma pelna 40 AM i 4 W, tylko pracuje w "5". I prosze nie pisac ,ze to powinno byc tansze...Tansze moze by bylo,jakby kazdy to potrafil ;] A przestrojenia niemca nie kazdy sie podejmie... Znajdzcie magika,ktory przestroi radio danita 640
Powodzenia

  
 
To ile kosztuje przestrojenie takiego radyjka?

Mi się kiedyś obiło o uszy że ponad 100, ale nie jestem pewny.
  
 
Urbic, dobrze Ci sie obilo, jezeli jest to kwestia przejscia z "5" w "0" to faktycznie koszt jest taki jak podal Jerry, ale jesli są takie pieriepałki jak podane przeze mnie, to koszt oscyluje w granicach 2-3 razy wyzszych.ALbo nikt sie tego nie podejmie.

Trafia do nas teraz cala masa radyjek z Niemiec kupionych za grosze (centy) ktorych nie oplaci sie w ogole otwierac ;] a co mowic o przestrajaniu takich .....
PZDR
Andrzej (jeszcze Chemiczna 7)
  
 
Cytat:
2006-03-15 08:43:11, Andrzej_Zamosc pisze:
PZDR Andrzej (jeszcze Chemiczna 7)



Dlaczego jeszcze?

Zmieniacie siedzibę, a może zmieniasz pracę?
  
 
zwiazki na odleglosc (2000 km) wybitnie mi nie pasują ;] Nie w tym wieku i po tylu latach..Za moja pania sie wybieram w inne kraje
  
 
Fakt - mój kolega przywiózł z Niemiec radio które miało pełne 40 kanałów (jakoś zablokowane i skręcone było) więc zapłacił 40 zł za odblokowanie i przestrojenie.
Zapomniałem że większość ich sprzętu ma ograniczoną ilość kanałów w AM .

Mój sprzęt kupowałem w sklepie i pięknie zbiera.