Radio mi sie przegrzewa!!! Co robić?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Niewiem czy to jest poważny problem.
Kupiłem sobie radyjko i w celu sprawdzenie podłączyłem do służbowego samochodu w którym są tylko 2 głośniki z przodu.
Radio ma moc znamionową 4x52 firmy Sony
Problem polega na tym że po jakimś czasie grania radio się bardzo nagrzewa.
Czy to jest problem? Jak je wyjmuje to jest gorące.
W kostkach iso połączyłem prad 12v stały z prądem 12v po zapłonie i zlutowałem je razem zeby radio działeło tez bez zapłonu.
  
 
Raczej normalnym jest że radio po dłuższym graniu się grzeje, a w szczególności jeśli słuchasz cd-ka, a nie radia, laser i mechanizm obrotowy odtwarzacza powoduje powstawanie ciepła no i oczywiście końcówka mocy na radiu się nagrzewa, podobnie jak wzmacniacz samochodowy.
U mnie pionek po 3 godzinach dosyć głośnego grania to może posłużyć do przygotowania jajecznicy .
Ale do tego też konstruktorzy tego sprzętu Sony wymyślili radiator, który wypromieniowuje ciepło poza urządzenie.
Więc ogólnie nie ma cię czym martwić, najwyżej się spali radio...
  
 
A jeszcze co do przewodów zasilających, to najlepiej pociągnij prosto z baterii, nie bedzie ci wtedy radio przygasało (tak bardzo!!!) przy głosniejszym odsłuchu i możliwe, że poprawi sie nieznacznie jakość dzwięku, a głównie basik może bedzie lepsiejszy.
Tak mnie radzili kiedys.....znawcy tematu.....
  
 
Nagrzewanie się radia to zjawisko całkowicie normalne, nie masz się czym martwić Potrafi osiągać naprawdę konkretne temperatury.