No i koniec.....

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
;(
Dzisiaj jadac na krakowska gielde balice.... na wysokosci wisły przy predkosci okolo 120km/h urwalol sie cos w silniku mojego kochanego poloneza; ( korba tloka, albo wał...) W kazadym badz razie zazgrzypiało cos strasznie... w oleju pojawil sie plyn chlodniczy... silnik sie strasznie tlucze....

Kumpel musial mnie zcholowac do wieliczki

Niestety.... wyglada na to ze juz nic z tego silnika nie bedzie.

W zwiazku z tym mam powazna prosbe do wszystkich.
Potrzebuje kupic silnik.
W gre wchodza jednostki seryjna 1,6(gaznik) lub 1,6 (moze byc tez 1,8 ) DOHC
Jak bys cie cos wiedzieli gdzie mozna kupic lub mieli taki silnik na zbyciu to bardzo prosze o pomoc.

Zastanawiam sie czy jak kupie 1,6 z jedno punktowym wtryskiem paliwa czy podejdzie do niego instalacja gazowa z z gaznikowca...

Z gory dziekuje za pomoc.

Pozdrawiam
Grzegorz

Ps kurde dziasiaj 13sty... to pewnie przez to... ;(

  
 
Instalacje trzeba wymieniać , ale nie całą a tylko kilka części pod maską. Butla , przewody pod samochodem i chyba nawet reduktor + filtr zostają , reszta się chyba zmienia , czyli nie dużo. Oczywiście przy abimexie , bo przy boschu ponoc zalecana jest instal. z komputerem
  
 
Nie czytasz ogłoszeń na forum?
Za praszamy do licytacji - ciągkle aktualne.
  
 
ja mam BOSCHa bez kompa i chodzi jak rakieta
  
 
Didor 13-ty tu niema nic do rzeczy
a co do silnika to Bodzio jest tu gdzies na forum bidula ma podobny problem i tez trzeba było go holowac przez całe miasto ale wiem ze szukał silnika i ma juz namiary na kilka napewno cos ci doradzi lub da namiary

pozdrawiam izka



[ wiadomość edytowana przez: izka dnia 2003-04-14 02:03:25 ]
  
 
Co do instalki to wystarczy wymienić mikser.Na jednopunkcie powinien dobrze chodzić również na registrze,czyli bez elektroniki.Podjedź do dobrego gazownika i popytaj.
  
 
abimex chodzi bez kompa bezproblemowo
  
 
Abimex tak. Bez kompa biega jak szalony ... no może jeżdzi jak na poloneza przystało

Bosh podobno też , ale tu są już dwie szkoły
  
 
mi koles na przegladzie w zeszlym roku powiedzial: "Hamuje jak Fiat, ale to pewnie dlatego, ze to Fiat..."

Tak samo: polonez jezdzi jak polonez, chyba ze ma DOHC
  
 
Coś jest w tym 13 bo i mi silni omało nie wyzionął ducha w niedzielę. Teraz mam tylko 1.05 pod maską i 77.25KM do dyspozycji .