Problem z wałem albo czymś innym

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Coś mi chałasuję jak jadę i przenosi wibrację na karoserię, czy to wał?
Jaka może być tego przyczyna, krzyw? nie wyważony? czy jeszcze coś innego?
  
 
napisz dokladniej... gdzie halasuje? moze to most? szumi/huczy z tylu? a moze lozyska w tylnych piastach? sam wal sie raczej zadko psuje a jak juz cos to krzyzaki ale to przy ruszaniu...
  
 
to tak z przodu najbardziej słychać i odczuwać wibrację jest to ewidętny dzwięki latania wału, nasila się on ze wzrostem prędkości
nie jest to ciągły szum tylko taki dzwięk powtarzający się
  
 
chlopie, zacznij od wymiany poduszek pod silnikiem i skrzynia
  
 
A ja obstawiam krzyżak wału

[ wiadomość edytowana przez: degol9 dnia 2006-03-27 15:42:41 ]
  
 
Poduszki odpadaja jush chyba szybciej te krzyżaki ale pierw wał wywarzę a potem się zobaczy
  
 
ale to sie chyba za czesto nie zdarza, zeby sie skrzywil, no chyba ze zaryles nim o cos, ale on jest dosc wysoko... wiec?////
  
 
Ja tam nie wiem czy zaryłem bo to w tym fiacie co od cioci wziołem się tak robi. Myślałem że to możę most ale most najwyżej wyje a nie przekazuje wibracji na resztę karoseri(miałem problem z mostem w trucku) a to jest taki stukot przy większej prędkości a jak pamiętam to wycie mostu się nasilało wraz z dodawaniem gazu a jak się puszczało to jush cichł a tu bez znaczenia czy jedziesz na luzie czy na gazie i to mnie właśnie[bluzgu][bluzgu]. A możę ktoś wie ile kosztuję wywarznie wału??


[ wiadomość edytowana przez: sepo dnia 2006-03-27 20:54:47 ]
  
 
obstawiam krzyżak wału
  
 
a ja ciotke
  
 
A ja kocie łby
  
 
wszystko po trochu, wazne aby szybko i tanio naprawic
  
 
No właśnie zaczęliśmy od określenia teoretycznego źródła usterki , teraz pora na wprowadzenie pojazdu na kanał i konkretnego ustalenia złego samopoczucia kanciaka , więc Sepo dawaj najeżdżaj na kanalik , a mechanior do kanału , bo diagnoza do postawienia jest ...no tak , ale kto zgłasza się na ochotnika ? ... bo to musi być fachowiec , a nie student , bo na kieszeni , a i zdrowiu Sepa może się to odbić ...
  
 
Poszadłem z twoją radą i zgłosiłem się de mechaniola, ale muszę trcohę poczekać bo teraz ma dożo roboty i jak będzie miał chwilę czasu to zobaczy co z nim jest
  
 
I jaka diagnoza ?
  
 
Ciężko wał do wywarzenia i krzyżak do wymiany A potem przegląd i ubezpieczenie i jazda
  
 
Sepo , a jaki koszt naprawy , bo jak ja wymieniałem krzyżak , to coś około 40 pln za niego zapłaciłem no i wymieniłem go sam ale wału nie wyważałem
  
 
Mechaniol powiada że koszt koło 200zł.
  
 
za wal ? to lepiej poszukaj uzywki albo moze nowy jest tanszy... strasznie duzo...
  
 
Ja tam na cenach się nie znam. Więc jak mówicie dużo to ile może kosztować sam wał(używka)?