Słabe basy po zmianie radia!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam! Jestem nowy w tej dziedzinie wiec prosze nie "szczelać"

Mam taki problem. Ostatnio zanabyłem sobie radyjko sony GT-200.

http://www.allegro.pl/item94416307_wiosenna_promocja_sony_gt200_200s_201c_gw_24mce.html

radio to nie ma (jak sie pozniej niestety dowiedzialem) funkcji podbicia basów. wczesniej miałem oryginalne radio grundiga z funckja loud.

Nic nie kombinowałem z głośnikami, jeno podpiąłem do kostki i nagle basy zrobiły się baaardzo słabe (w equalizerze mam ustawione na +10dB czyli max).

Jak myslicie, co można zrobić, żeby to naprawić. Słyszałem co nieco o tej przeciwfazie, ale skoro nie kombinowałem nic z głośnikami to chyba jest ok?

Jeśli rozwiązaniem jest wymiana głośników to jakie polecacie (volkswagen polo - teraz mam 2 gwizdki na górze i 2 głośniki w drzwiach).

Pozdrawiam i z góry dzięki za podpowiedzi

  
 
Nie chcę mi się wierzyć aby to radio nie miało żadnego podbicia Poszukaj dobrze w instrukcji... Choć pewnie już ją przeczytałeś całą wnikliwie. Jeśli nie ma nic takiego to dla mnie bardzo dziwne
  
 
no niestety, jest to podane nawet w oficjalnych charakterystykach.

co prawda na pudełku widziałem napis cos w rodzaju presub czy cosik takiego ale nie ma zadnego włacznika.

  
 
no tak ale jak wypiałes kostke iso nie podłaczyłes jej od nowa "jak Pan Bóg przykazał" moze sie okazac ze to radio akurat ma kanały odwrotnie
  
 
ooo widzisz? a jaki jest najprostszy sposób żeby nawet taki "lajkonik" jak ja mógł to sprawdzić ???
  
 
zamien + z - i posluchaj czy jest roznica.

Kolega dostal fabryznie radio w fabii i ze standardowych glosnikow niemogl zadnego basu wycisnac - moze to wina glosnikow, a mkoze to radyjka sony sa do bani ??
  
 
yyyy, no dobra tylko sie nie śmiejce

zamienić + z - w kostce iso od strony radia - tak? czy przy głośniku? (chociaż to już bedzie trudniej bo mam tam jakies cud-kostki - chyba oryginalnie volkswagenowe.

kumpel moj niby coś tam patrzył i wg niego jest ok podłączone, patrzył nawet na kierunek wychylania się membran (podobno to też jakis sposób na sprawdzenie czy nie grają w przeciwfazie).

w tej chwili mam taka obawe ze to radio gra po prostu slabiej od poprzedniego i trza by było jakies bardziej efektywne głośniki dorwać.

bas pojawia się wyraźniej jeśli podkręce radio znacznie głośniej
  
 
Cytat:
2006-03-31 11:15:56, albinos pisze:
bas pojawia się wyraźniej jeśli podkręce radio znacznie głośniej

czyli szukaj gdzies w radiu opcji LOUD lub jej odpowiadajacej gdzies ty na forum jest ładnie opisany cały RDS na bank ta opcja jest w tym radiu tylko musisz znalesc jak sie ja uruchamia
  
 
Nowe modele sony nie maja podbicia basu ani regulacji tonów wysokich ani niskich, jest to realizowane za pomoca tzw. EQ3 czyli za pomoca 3 zakresowego eqalizera, Loudnes juz praktycznie zadna firma juz nie stosuje bo zostało to opatentowane i własciciel chce za to chore pieniadze Co do Sony to niestety ale on brzmi dosyc płytko, bas jest suchy co moze powodowac wrazenie ze jest jego mniej ale raczej to nie jest az taka wielka roznica.
  
 
hmmm sony no... znalazłem w gotowych ustawieniach equalizatora cudenko co sie nazywa EXPLOID czy cos takiego, jest niby troche lepiej. Basy slychac dobrze jak jest glosno. Wiec to sprawa dynamiki moze...


Wiele osob mi mowi zebym pokombinowal z glosnikami. Jak myslicie, jakie powinienem szukac, mam teraz fabryczne z vw polo. na gorze gwizdki na dole chyba sa 2 zakresowe.

czy szukac jakis mocno basowych, trojdroznych czy jakich? na razie nie planuje dokladac glosnikow z tyłu.